Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
A jsem zásadně proti, protože trestat vraždu stejným činem, mi nepřijde správné.
10 let za vraždu (což je dolní hranice) je málo, o tom žádná.
Tento prípad som videl len vo filmoch, ale možno aj taký zlý kriminálnik sa môže polepšiť. Okrem toho dať mu prácu a "zotročiť" ho ako trest je hospodársky výhodnejšie. Keď už to nazývame "Odňatie slobody".
Na inú stranu sa mi tiež väzenie zdá ako primalý trest. Mnohí kriminálnici, v najhorších prípadoch nie sami vrahovia, ale tí "bossovia" skupín, sa len tak nepolepšia a akonáhle im dáte šancu ísť znova na slobodu, budú robiť to isté s tým, že tentokrát si dajú väčší pozor a poučia sa z vlastných chýb.
Trebalo by zlepšiť systém edukácie. Možno by to bola špinavá manipulácia a hry z mozgom, ale už od malého veku deti vzdelávať určitým systémom, ktorý by u nich zminimalizoval zločinecké pudy. Takisto im prakticky ukázať to, že by nemali robiť druhým to, čo nechcú aby bolo robené im. Takisto sa starať o hospodársky stav krajiny, pretože ak by sme šli ku koreňu veci, v mnohých prípadoch za zločiny môže aj štát že sa nestará o ľudí a niektorí ľudia nemajú na výber - nedávno jeden štyridsiatnik ukradol takých sto eur (alebo tisíc?), neušiel Ďaleko a keď už mal políciu za pätami, odstrelil sa. Človek nemusí byť psychológ aby si z toho vyčítal, že ten človek bol možno na pokraji zúfalstva. Otázka znie, čo to spôsobilo a čo treba zmeniť.
Nemá zmysel ľudí neustále len trestať keď sa nestaráme o zneškodnenie jadra problému. Keď problém nevytiahnete aj s koreňmi, vždy dorastie.
Gepeto, a myslíš že dnes na to vzdělávání k poctivosti školy kašlou? Škola nezmění, v jakém prostředí vyrůstá, je to ve vývoji faktor B, faktor A je společnost a rodina.
Edukacia ako zmensenie problemu by fungovala iba naoko - bolo by viac sofistikovanejsich zlocincov ;)
Jasný, není vězeň jako vězeň. Vězení jsou teoreticky odstupňovaný podle povahy činů, ale s ohledem na jejich přeplněnost (nějakejch 23 500 vězňů, kapacita je přitom cca 20 000). To se to moc individuálně brát nedá. Výsledek pak je, že lidi za lehčí delikty, prvovězni a podobě se míchaj s recíkama a těžšíma zločincema, což má za následek přebírání jejich způsobů.