I já chci být hrdina :D Stačí se k tomu prolhat. Například včera jsem zachránil z rukou nacistických somálských pirátů 12 dětí z rozvojových zemí, 3 koťata a jednu velrybu grónskou.
Když už bych měl o někom mluvit jako o hrdinovi, byl by to Nicolas Winton. Ten o svým činu nikdy veřejně nemluvil a vlastně se o něm donedávna vůbec nevědělo.
Nicolas byl jeden z největších hrdinů všech dob. Opravdu neskutečný respekt, z něj by si měli vzít příklad všichni. :applause: Ještě dodám, že není to tak, že bych činy přehlížela. Je to tak, že když někdo dělá dobré činy, ale je sobec a tak trochu hajzlík (Matka Tereza), tak ho nepovažuju za dobrého. Když někdo dělá špatné činy, ale je v srdci dobrý a lituje toho (Darth Vader), tak ho nepovažuji za vzor cností, ale mám v něj větší víru, než v toho, co je na venek dobrák a v srdci zkažený. Protože když má někdo dobré srdce a dělá špatné činy, tak si to může jednou uvědomit a napravit své chyby. Když má ale někdo srdce černé a dělá dobré činy, tak jednou může od dobrých činů upustit, protože uvidí, že může získat lepší zisk jinde. Když je někdo dobrý v srdci i v činech (Nicolas Winton), tak je to pro mne největší hrdina.
Sir Nicolas Winton je frajer největšího kalibru. U nás na škole měl přednášku pán, který byl jedním z "jeho dětí" - a jeho vyprávění byl tak silný zážitek, že na konci jsme řvali úplně všichni (posluchárna byla nacpaná k prasknutí - stálo se i sedělo na zemi).
Komerčně to asi úspěch mít bude. Což je dobře jak pro režiséra, tak pro Saoirse. Jenže já bych mou oblíbenou herečku rád viděl taky v něčem, co se mi bude líbit, a nebudu si v půlce filmu říkat, že je to zase jen plýtvání talentem.
@Krisa Co to u všech bohů je? Anderson? Ronan, Law, Norton Fiennes, Brody, Murry, Wilson, Swinton, Dafoe a Goldblum? To chci okamžitě teď hned vidět! :D
Jo, zkrocená hora ve stanu, to bylo perfektní :D Upřímné trailery na Stmívání jsou nejvtipnější, ten na Promethea je spíš smutný a ty ostatní jsou lehce křečovité.
Konečně jsem viděla ten Atlas mraků. Pro fanoušky doporučuji přečíst si i knížku, protože do filmu se všechno nevešlo. Hlavně příběh Somni 451 byl dost odbytý. Asi bych nějaký z příběhů z filmu vynechala, ať to má rozumnou délku a více prostoru.
Komentáře
Ještě dodám, že není to tak, že bych činy přehlížela. Je to tak, že když někdo dělá dobré činy, ale je sobec a tak trochu hajzlík (Matka Tereza), tak ho nepovažuju za dobrého. Když někdo dělá špatné činy, ale je v srdci dobrý a lituje toho (Darth Vader), tak ho nepovažuji za vzor cností, ale mám v něj větší víru, než v toho, co je na venek dobrák a v srdci zkažený. Protože když má někdo dobré srdce a dělá špatné činy, tak si to může jednou uvědomit a napravit své chyby. Když má ale někdo srdce černé a dělá dobré činy, tak jednou může od dobrých činů upustit, protože uvidí, že může získat lepší zisk jinde.
Když je někdo dobrý v srdci i v činech (Nicolas Winton), tak je to pro mne největší hrdina.
Asi bych nějaký z příběhů z filmu vynechala, ať to má rozumnou délku a více prostoru.