Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Chtěl bych vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku, který potřebuji k dokončení mé Seminární práce na téma "Templářští rytíři, Svobodní zednáři & Ilumináti".
http://www.survio.com/survey/d/I6M3C6N9A3X0Y7Q6I
Je to 6 krátkých otázek, za pár minut máte hotovo.
Děkuji za váš čas:)
@Anvil Přiznám se, že nevím co přesně myslíš.:P
Dlouho jsem tu nebyl.
Už se ví, kdy se bude vysílat nová řada ?
Řekl bych , že je to dávno dokázané.
Třeba byzantské záznamy z jednàní po útoku Rusů na Konstantinopol
Kdesi jsem Ti nechal koment ke zlatèmu zuby, ale na tomhle novém webu jsem se ještě nezorientoval ;-)
Ostatně to bylo celkem obvyklé- Sámo, Bulhaři...nakonec i svým způsobem i Normandie. A přirozeně Anglie
Někdo z cizího etnika přijde, ovládne území a za nějakou dobu se asimiluje díky výrazné početní převaze původního obyvatelstva
Zbytek Evropy znal spíš Nory a dány
Vidíš, v Anglii je spousta vesniček se severským jménem, v angličtině je hodně slovíček severského původu, a stejně bych neřekla, že Anglii založili vikingové. :) To se asi nedá moc srovnávat...
(Čekám, kdy se do toho vloží @flanker.27 =D )
Edit: myslim Že takto by sa
lebo už sa dostavame k tomu kde je vi´kingská krv a to už nie je o zakladaní
Je logické, že k zabezpečenï volného pohybu potřebovali trvalé opevněné základny, kterých se zmocnili a drželi je.
Pravděpodobně se řidili heslem " rozděl a panuj" některé kmeny ukecali na spjenectví a s jejich pomocí vojensky ovládli ty ostatní .
Byli tam bez ženských, takže si brali místní, a to v množství větším než malém :-)
Co nevylezlo na strom , nebo neskočilo do vody :-D
To by jim ženské u nich doma netrpěly ;-)
Ta jejich blonďatost se taky přeceňuje, stačí se podívat na švédskej hokejovej tým, to je samej zrzek :roll: :-D
Dvě knihy- jedna tušïm " Vikingové, sága 3 stoleti" a druhá jen vikingové.
Po autorech bych se musel kouknout
Ty severskè jména jsou v Danelaw, oblast Anglie souvisle osídlená Vikingy
A kràl Knut, který svého času sjednotil anglii, norsko a Dánsko
Takže ty vlivy byly delšï, a asimilace trvala déle.
Nakonec i Tušïm Harald Hardradi, který se pokusil dobýt Anglii těsně před Vilémem prošel Ruskem, a měl tam příbuzenstvo