Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Já nezpochybňuju vikinská osídlení Anglie, ta jazyková stopa je tam nepopiratelná, existujou písemné doklady, Danelag... Jen bych se zdráhala použít výraz "založili stát"; nějaký podíl na jeho vzniku ale určitě měli. A tím se vracím k té Kyjevské Rusi - nějaký podíl na jejím vzniku vikingové možná měli, ale neřekla bych, že ji založili.
Jsou dvě možnosti - buď ti Vikingové tu Kyjevskou Rus založili sami, anebo už tam byla, a oni ji ovládli.
Ovšem zas tak moc jich nebylo, a dobejvat nějakou říši je větší problèm, než nějakou vytvořit z rozdrobeného obyvatelstva.....
http://www.databazeknih.cz/knihy/vikingove-70567
Mluvím o tom, že Rusko coby jednotný kontinuálně existuje víceméně od Ivana III. a spojení Moskvy a Novgorodu, do tý doby existovalo několik v zásadě nezávislejch knížectví (byť existovaly v různejch konstalcích spojeneckejch či nepřátelskejch). Po něm už byl jen jeden ruskej stát, kterej se pozvolna rozžiřoval, jak bojoval s různejma těma chanátama, Turkama, obsazování Sibiře (což by dokázal líp popsat Ugla) a tak dále. Od tý doby je kontinuita vykonávání státní moci z jednoho místa v tom smyslu, jak chápeme celistvej stát - tj. území, obyvatelstvo a státní moc.
@haladdin To bysme se zase dostali k tomu, že Rurik (pokud reálně neexistoval, tak někdo jako on) nepřišel do prázné neorganizované země a neřekl "budiž Rusko". Jen se chopil (a ostatní též) moci v už existujícího etnika. Takže bysme nakonec došli k tomu, že nekopal základy, ale stavěl obvodovou zeď :)
Při tvorbě historie "mé dynastie" se ostatně můžeš inspirovat předchozími produkty a historií kanceláře Suchoj :)
A také měli zkušenosti z domova, možná i z Evropy , jak tam funguje organizace větsích celků