Lampárna

upraveno 31. října 2015 v Rozličný pokec
1242527293064

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Mě naposledy namíchli v Pravěku, když nám odmítli donést vodu. Kamarád prohlásil: "právě se připravili o spropitný."
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Úplně šílené věci v restauraci jsem zažila několikrát s kamarádkou, která nejí maso (nechce zachraňovat zvířátka, ale po masu je jí špatně) - několikrát se optala, zda je jídlo vegetariánské/bez masa. Po ujištění, že samozřejmě, jí donesli jídlo s kuřecím/šunkou. Když to reklamovala a chtěla to vrátit, tak jí řekli, že si to má z toho vyndat (to, že se to spolu vařilo přece nevadí) :D
  • Chodit do restaurace s vegetariánem je za trest. :-D
    Věčně tam nic bezmasého nemají (v bezmasém odstavci menu bývají smažáky se šunkou) a když něco mají, tak to pán nejí a chtěl by něco jiného. :evil:
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @BenNevis Tak to naštěstí není tento případ :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 No ale jsou zase vegetariáni a "vegetariáni". Já třeba bych i chtěla být vegetarián, protože nevidím důvod k tomu jíst maso, když je spousta jiných potravin se stejnými živinami a chutnají mi i víc. Ale zatím mi to nějak nevyšlo a miluju ryby :).
    Taky nejím všechny druhy masa - vím, že jsem pokrytec. Nejím mláďátka, koně, klokany, pštrosy, nemusím králíky, protože už jen vědomí toho, co jím způsobuje, že mi to maso nechutná. A nemůžu jíst většinu hovězího, vepřový klidně taky nepotřebuji :).
  • upraveno 25. února 2013
    @flanker.27 Voda v dzbane je must have kazdej restauracie, inak sa nevraciam.
    U nas su automaticky bryndzove halusky s oravskou slaninou v bezmasitych jedlach, lebo, ako som sa dozvedela, slanina nie je maso :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. února 2013
  • To je normální. Když se řekne, že je člověk vegetarián, tak automatická reakce je: "aha, tak to jí jenom kuřata a ryby". :-)

    V Česku je alespoň smažák, ale v Polsku si může vegetarián v restauraci dát max. pirohy, což je nějaký polotovar z hypru.

    Já bych maso klidně nejedla, obzvláště kuřecí, které z těch koncentráků nemá žádnou chuť, ale jsem lenivá si přes týden vařit.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @brbr Nějak takhle, jo? :-)

  • @Krisa My kdysi chovali vlastní drůbež. Ale než dělat popravčí četu, raději to maso koupím. :-D

    Ryby mám taky ráda, škoda že nejsme u moře. :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @Krisa =D To já si u jedný takový nešťastný schovce propíchl hřebíkem chodidlo skrz. Byl jsem nejrychleji objeven, ale přesto jsem neprohrál, protože na to, aby mě zapikali, nikdo neměl ani pomyšlení :dance:
  • @Krisa já nejdřív naoko krčila nos, fuj, chudáček králíček, ale když jsem ochutnala, tak jsem zjistila, že to vůbec není špatné, právě naopak. No a potom, když děda stahoval králíky, tak jsem hlídala vnitřnosti, aby je pes neroztahal po dvoře :D a králíci mi chutnají dodnes. Ale zabít ušáčka bych asi nezvládna, na druhou stranu pokud ho někdo praští přede mnou, tak se sice oklepu, ale za chvíli už se těším na dobrý masíčko :)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    Miluju maso, prasátka, kravičky, koníčky, králíčky, jehňátka, telátka, selátka, slepičky, kuřátka, krocana, krůtu, klokánka, pštrosíka, koníčka....na co chutného jsem ještě zapomněl? Sežral bych je všechny samou láskou...Nešel bych do psa a kočky, tam už určité hranice mám.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. února 2013
  • @Thorar A poživatelná je i Krisa... echrhm krysa :twisted:
    @Krisa Pravda, na gratulace to není, ale ani na pláč to není. Já byl hodně "rozbité" dítě :-D hřebík jsem měl v noze 2x, hlavu rozbitou na šití 5x a mohl bych pokračovat...
  • upraveno 25. února 2013
    Sežeru cokoliv. Maso dělím do několika skupin:
    0°- vraždila bych pro to
    zvěřina (srnčí na víně, kančí žebírka...)
    1°- v jakémkoli množství dle (ne)úpravy
    kuře, kachna, husa, krůta, králík, ovce, koza, prase, kráva
    2°- ráda ochutnám/přece jen mám radši živé
    kůň, výše zmiňovaný klokan a pštros, hadi, zbytek ptactva a většina savců
    3°- taky bych pozřela (a leckdy by mě i zajímalo, jak to chutná), ale radši se tomu vyhnu
    šelmy/dravci (od koček a psů třeba po krokodýla), tkáně z různých bezobratlých, žáby a podobné blafy

    pozn.: Pro mě ryba není maso (stejně jako ti bezobratlí). Do masa počítám, co není "studené" a je vývojově "výš" než obojživelníci.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 25. února 2013
    @MissUtahraptor Už se u nás smí chovat krokodýl na maso, tak by to mohlo bejt dostupnější ho ochutnat, zkusil bych ho.

    na zvěřinu bych málem zapomněl, po té bych se utloukl...Bambi by ani nestihnul zamrkat.
  • Já jsem si s myšlenkou stát se vegetariánem docela dlouho pohrávala, ale přišla jsem na to, že na to mi maso až moc chutná. :) Jím teda jenom drůbež, ryby, a občas hovězí nebo vepřový, ale stačí mi jíst maso tak 3-4x týdně...
    Tak jsem si alespoň slíbila, že až si budu vydělávat, budu kupovat maso jen tam, kde budu vědět, že pochází z "normálních" chovů, kde se ke zvířatům chovají alespoň s trochou úcty. Dá docela práci najít slušnýho řezníka, ale ještě existujou. :)
    Nerada bych podporovala něco takovýho:
  • @Thorar Já mám zásadu "jako masožrout nejím jiné masožrouty" a zrovna krokodýl je dost velký dravec na to, abych si ho nedala. Ale kdyby si třeba trochu koupil někdo z rodiny a jen mi dal ochutnat, taky bych zkusila. :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @MissUtahraptor Masoužrouty nejíš a nebohé bezbranné býložravečky jo? :D
  • @Krisa Býložravečky ne, já jim říkám "žrádlo na čtyřech nožkách" (a ti lítací obvykle zas až tak býložraví nejsou). :D
  • upraveno 25. února 2013
    @sveva Jak můžeme chtít, aby se k sobě lidi chovali hezky, když se neumí chovat ani k tvorům, kteří jim nic špatnýho neudělali a hlavně nejsou schopni se bránit. Tohle kreténi, co jsou a bezdůvodně si bouchnou do zvířete mě děsně serou. Pár let zpátky jsem viděl video, jak číňani nebo jim podobní (těžko poznat) bodaj do krav, řežou jim vemena a píchaj oči. Myslel jsem, že vyskočím z kůže. Nechápu takový chování. Proč se lidi během procesu růstu a porážky ke zvířatům chovají tak odporně mi hlava nebere a hnusí se mi to.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Maliky Já zastávám názor, že kdo je schopen se takhle chovat ke zvířeti, je schopen se tak chovat i k lidem (nemyslím zaplácnutí komára, zabití krávy na maso - ale opravdu nechutné a kruté týrání, ubližování a zabíjení).
    Taky nesnáším kožichy a kožené věci ze zvířat, která nejsou určena na maso - dřív jsem měla problém i s masovými kožichy a kůžemi, ale postupně jsem si uvědomila, že když už stejně to zvíře muselo umřít, tak ať je zužitkováno co nejvíce, aby se nemuselo zabít jiné.
  • @Krisa Přesně tak, pokud zvíře zabít, tak pro co největší užitek, kde je primární obživa. Kožešinový chovy bych zavřel. Paničky by se neposraly bez svých hranostajových kabátků. A hlavně ke zvířatem na jatkách se dá chovat s úctou a ohledem. Ale né, člověk ví, že má moc, tak si to "vychutná". Ale takový osoby jsou u mě zhovadilci.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    @Maliky si někdy pust videa z košer porážky. To se pobliješ.
  • Krokouš chutná jako ryba střihnutá s kuřetem.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.