Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1102103105107108581

Komentáře

  • Já to pochopil neboj :)
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Aha, tak to sorry. Na takhle sofistikovaný humor jsem moc unavená.
  • upraveno 24. ledna 2013
    Jakej humor? :) Já jen prohlásil že kdyby ty volby byly takhle natažené tak bych ze sezení u volební komise nejspíš dostal vlka :) Jestli jsem něco nepochopil tak se omlouvám, to že je to vtip jsem postřehl :D
  • Prihodim jeden.

    "Moravskoslezsky a Ustecky kraj jsou ohrozeny smogem.Upozornujeme obcany,ze v patek a v sobotu neni bezpecne vychazet"
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Vzpomněl jsem si na skvělou inscenaci Královský život otroka, kde strážce pečeti ostrova Samos říká poněkud zdegenerovanému filosofovi Xantovi, že je třeba přesvědčit lidi, aby se nebránili vstupu vojsk lýdského krále Kroise na ostrov. Když to dokáže, stane se Xantos (skvěle ztvárněný Vikrotem Preissem) jeho nástupcem v úřadě.
    Strážce pečeti: "Kdybys lidu vysvětlil, že vojsko krále Kroise k nám vstoupí vlastně v zájmu nás všech."
    Xantos: "A to je pravda?"
    SP: "Pravda, k čemu pravda, ta všechno jenom zamotá. Když to dokážeš, staneš se mým nástupcem."
    X: "A co volby?"
    SP: "Ať dopadnou volby jakkoli."
  • Ještě mě napadlo, že by mohli KS a MZ prezidentovat společně - každý by dostal úvazek podle procent obdržených hlasů. Tím by se jednak zajistila určitá názorová rovnováha a druhak by to víc odpovídalo fyzickým možnostem obou pánů.

    Vláda ani parlament by nevěděli, který z nich zrovna úřaduje, takže by nebylo tak snadné předložit prezidentovi k podpisu nějaký jednostranný paskvil.

    Ohlídat, aby jeden vystřízlivěl dřív, než ten druhý usne, by snad nebyl takový problém..
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Tohle často vidím okolo sebe:

    http://www.blisty.cz/art/67145.html

    " Kantorka postupně zapomínala na pravidlo nestrannosti před svými studenty a chvála na "Karla" a kritika na Zemana začínaly narůstat na frekvenci. Nakonec se úplně zapomněla a od agitace přešla k otevřeným výzvám k volbě knížete. "Kdo by volil jinak, volí komunisty! Chcete , aby komunisté znovu vládli? Jistěže ne, tak běžte k volbám! Musíme přehlasovat ty STARÉ, co budou volit Zemana. Přesvědčujte i je a všechny aby volili STEJNĚ JAKO VY! ABYCHOM TO VYHRÁLI!"

    Vyučující si ani nepřipustila, že by někdo ze studentů mohl mít jiný názor. Přiznat se k něčemu takovému by znamenalo uvalit na sebe klatbu. Stigma, kterým se takový zbloudilec automaticky vyřazuje z kolektivu mladých a stává se vyděděncem. Z úst vyučující ne této škole si studenti vyslechli názorný příklad demagogie. Kolik je u nás takových škol ? Asi dost !

    Dcera mi říkala jaký měla pocit vzteku a bezmocnosti zároveň. A mi to silně připomnělo právě tu dobu, kterou je její profesorka strašila. Vždyť To, co se děje, připomíná všechny atributy doby, kdy "Všechen náš lid...". Starší dcera, která studuje VŠ mi říkala, jak se na facebooku mladí navzájem ujišťují o podpoře "Karla". Kdo vybočí, není IN. Zasluhuje opovržení. Ona se jen zmínila před svým přítelem, že v tomhle nejde s proudem a bylo zle. Nezbývalo mi, než oběma dcerám doporučit "myslet si své a raději mlčet". Alespoň, než se tento fanatismus přežene."
  • upraveno 25. ledna 2013
    :roll: Ať už je sobota večer... Je vtipné, že já na FB zase vidím fanatismus z druhé strany :-D Ale to bude asi i způsobeno místem, kde žiju :-) A vidím ho tady nejen na FB... Myslím, že si obě strany nemají co vyčítat.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 25. ledna 2013
    Že by u FB rozhodovalo, odkud se k němu člověk připojí? =D

    Ale mimochodem, pamatuji si velmi dobře ze svých gymnaziálních let, že bylo tehdy před volbami v roce 1996 ze strany části profesorstva výrazně lobováno proti Zemanovi (tehdy za Klause ;-) ), takže potud to pro mne není žádným překvapením :)
  • Řekla bych, že než aby to lidi ovlivňovalo, tak je to spíš s**** :-D Takže asi vyhraje ten, jehož fanoušci nas***u míň lidí =D
    U nás bydlí některý z těch Zemanových nohsledů, takže to tady jede docela ve velkém :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Já vidím fanatismus obou stran, takže bych to neházela pouze na jednu. A fakt nechápu potřebu vyjadřovat všude koho budu volit (je hezký, že se za to lidi nestydí, ale rvát do všech fotek "Volím Karla/Miloše" je pro mě těžký wtf) a následné vysvětlování člověku s druhým jménem, proč dělá hloupost a je úplně, ale úplně pitomej.

    To s tou školou je už trochu nechutný (a to nemyslím z důvodu, že chudák maminka musela psát anonymní dopis, jak její dcerušku tyranizují a že má zlého přítele). Ať se na mě BListy nezlobí, ale dělat z voličů druhé strany zrůdy mě neba a přijde mi to hloupý, ubohý a trapný (stejně jako útočení na kandidáty samotné).

    Tahle kampaň se mi vyloženě hnusí, už se těším, až se po několika týdnech hádání a urážení po zvolení prezidenta všechno uklidní. Nechápu co je za problém uznat, že někdo má jiný politický názor a smířit se s tím, aniž by si nenadávali do buranů/rádoby inteligentů.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Rozhodně mi připadá, že volba je víc než o kandidátech o tom, co k nim je dosazeno jejich stoupenci nebo odpůrci, resp. těmi, kteří mají vliv na to, jak je to mediálně zobrazeno.

    Ještě jeden takový rozbor:

    http://www.blisty.cz/art/67161.html

    "Jak napsal Bělohradský v Právu, Zeman je autentický, a i když se neshoduju s tím, že volit jej znamená vyrovnat se s vlastní minulostí, je relativně čitelný. Zemanovu kampaň také neprovázejí žádné výbuchy řízeného nadšení a okázalého mediálního sebeobětování, "jeho" celebrity (viz Marek Lidl Vašut) jsou cíleně angažovaní herci předvolební kampaně, a pak je tu masa neviditelných.

    Abych řekl pravdu, jsou-li mé předpoklady o postojích Zemanových voličů správné, rozhodně nejsou překvapivé. Co mě ale zaráží, to je podezřelý entuziasmus v chování příznivců Karla Schwarzenberga, hraničící místy s fanatismem. Skutečnost, že se jedná statisticky o lidi z větších měst a s vyšším vzděláním přestává být, alespoň s ohledem na odolnost vůči mediální manipulaci a davové psychóze, diferenčním faktorem. O lidech s vyšším vzděláním, obývajících města, jsme zvyklí si tvořit tzv. vyšší mínění.

    Přitom právě lidé, kteří z mně těžko pochopitelného důvodu usuzují, že Karel Schwarzenberg je jakousi nadějí na změnu nebo záchranu tuzemského pokusu o demokracii, jsou ochotni podléhat relativně prostým mediálním manipulacím a ve své víře zacházet znepokojivě daleko. Veřejné prohlášení režiséra Bočana a scénáristy Stránského, v němž odsoudili herce Dejdara za jeho podporu Zemanovi s tím, že s ním nadále odmítají spolupracovat, je důkazem toho, jak jednoduše se lze z bojovníka za demokracii stát prokurátorem vykonstruovaného politického procesu."
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Takže pokud budu volit MZ, tak jsem schopná samostatného myšlení a názoru a nejsem zfanatizována, ale pokud KS, tak jsem ovce, která nemyslí? Nůůůůďo (zvlášť když to samé je používáno i obráceně)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    V různé podobě je nálepkování voličů protistrany užíváno z obou stran jako při každé kampani. Ale není cílem toho článku něco takového tvrdit o komkoli. Jeho autor jasně říká, že volit nepůjde. Cílem je pouze popis situace zneutrální pozice, ne propagace jedné ze stran.
  • Přesně jak to tu píšete, oba mají máslo na hlavě a ten hype okolo knížete mi vadí. V pár věcech jsem souhlasila i se Zemanem (mimojiné půvabné setření moderátorky Fialové při jejich debatním pořadu), oba dva si občas nevidí do huby... ale abych si vyhazovala přátele z Ksichtbůku jenom proto, že volí toho koho já ne... snad je tam mám kvůli něčemu jinému než politickému přesvědčení.

    Kriso vol si koho ty uznáš za vhodného a demagogy ignorovat anebo se jim akorát smát. Nicméně tohle nás nemine ani v tom dalším období. Jednou za pět let to snad ale přežijeme.
  • Já se hlavně těším až bude povšem.
    Mj. mě štve to dělení, že Karla volí VŠ a města, Miloše chudina z venkova. U nás na venkově volí Karla i pan Černý, kovaný komunista (aspoň to říkal v neděli na tiskovce, čti v hospodě :twisted:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Přesně za 30 minut se otevrou hroby - é, totiž, volební místnosti, a za dalších 24 hodin zavrou. Sláva :)
  • @brbr Jenže jedinci jsou pro mediální trotly nezajímaví, oni to potřebují černobíle. :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @Krisa Když se chci pobavit, čtu blogy na iDěsu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Vítězi pogratuluji. Nehodlám aniá freneticky křepčit ani si rvát vlasy. O tom přece je demogracije. :)
    A pokud mě vítěz bude štvát, tak ho propíchnu. Je to rychlé a stavovské :)
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    @flanker.27
    a Martinovské :-D
  • Obě strany běžných voličů si nemají co vyčítat, ale Svěrák a jeho kámoši pořád iniciují nějaká prohlášení a umělci jsou víc vidět.
    Za komoušů podepsat chartu bylo hrdinství, ale dneska je to jenom hysterie.

    Ve školách by měli volební agitky učitelů zakázat, protože druhý stupeň bude "zasednutí si" na rebelské studenty.

    A když jsme u těch mladých na FB apod., jsem zvědavá, jestli si vezmou z Karla taky dobrý příklad a přestanou stahovat hudbu a filmy. :-)
  • Přátelé, nechci vás děsit, ale možná to zítřkem zdaleka neskončí http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/ringier-pomaha-zemanovi-–-v-rozporu-se-zakonem

    A nejvíc mě v posledních dnech baví Fischer (to je fakt nechutný, co ten člověk říká) a Franz (včera se vyslovil pro Zemana, už to by asi nikdo nečekal, a dneska mu to dal Zeman v inzerátech sežrat http://www.lidovky.cz/zpravy-domov.aspx?c=A130125_131251_ln_domov_khu ). Jo, pánové, nemáte s politiky hrát jejich hry…
  • Naivní blbci, co na to říct :) Franz se projevil už v debatách a rozhovorech, Fishera jsem nesledoval.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.