Green ronin na svěm fóru prosí fanoušky aby se vyjádřili co považují za samotné jádro Písně a knih a co by se mělo objevit a zavést v RPG. Většina lidí potvrzuje že drsnej bojovej systém, politika, smrtelnost... Co si myslíte vy?
Tak to je super...on Martin nahodil v tomhle směru dost možností (hodně konceptů), jen je moc nerozváděl, páč v příběhu chtěl magii držet na uzdě. Tož jsem na to zvědav...
Další příspěvek v zápisníku Green Roninů je už mnohem konkrétnější. Týká se role kostky ve hře. A hlavně systému ověřování. Nu, ve zkratce, zvítězila nakonec klasika, tedy šestistěnka. Počet kostek je závislý na schopnostech a zkušenosti postavy, takže dobrá postava si asi docela zahází. Vlastně to není asi nic moc nového, podobný systém už jsem někde viděl...snad TriStat?
No já si právě nejsem jistý, že začátečník nutně touží po jednoduchosti. Ona jednoduchost často zakrývá nedostatek struktury a málo vodítek, což je přesně to, co začátečník zrovna nepotřebuje... ale mně si nevšímejte.
Komentáře