Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1100101103105106581

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @brbr Nám loni taky nešla rajčata, vůbec - takže za to určitě nemůžeme, ale byl špatný rok :D
  • tie voľby nie sú ani tak o zmene globálneho kurzu, ale sú (podobne ako u nás) o duši spoločnosti. veľmi držím palce, aby ste dopadli lepšie.
  • @Krisa Ha, to jsem ráda, že i jinde to byl rajčatový propadák :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @brbr Nojo, převážně nedozrálí chcípáci :)
  • upraveno 22. ledna 2013
    @Hildegarda: Dobrej tip. Snad nezapomenu a vyzkouším...

    Musím napsat, že bavit se o rajčatech a cuketách mě baví mnohem víc než o kandidátech na prezidenta. Ta hysterie kolem toho je opravdu otravná:-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • upraveno 22. ledna 2013
    @Krisa Paradajkam sa minuly rok nedarilo ani u nas. V sialenej tuzbe po skvelych paradajkach na zimu si moj znamy nechal par zamrazit. Neviem, co cakal =D
  • Kamarat mal na jesen vazny problem. Zasadil pri plote semienko tekvice a zbadal sa az ked sa na druhej strane u suseda zjavila krasavica ako z rozpravky o Popoluske. Komu teraz patri tekvica? Toto je tragedia - nie prezidentske volby. :)
  • To mi pripomenulo znamy vtip:

    Fico príde na návštevu do škôlky.
    -Kto z vás mi vie povedať príklad na TRAGÉDIU?
    Prihlási sa prvý:
    -Keby sa môj kamarát hral na ceste a zrazilo by ho auto, to by bola tragédia.
    Fico na to:
    -Nie, nie, toto voláme NEHODA. Niekto iný?
    Prihlási sa druhý:
    -Keby šiel autobus plný detí, havaroval by a všetky deti by zomreli, to by bola tragédia.
    Fico znova:
    -Žiaľ, to by bola VEĽKÁ STRATA.
    Nikto dlho nič...
    -Nikto z vás mi nevie povedať príklad na TRAGÉDIU?
    Nesmelo sa prihlási tretí:
    -Keby ste Vy, pán Fico, leteli lietadlom a to by vybuchlo, to by bola tragédia!
    Fico sa usmeje:
    -VÝBORNE! A vieš mi povedať aj prečo?
    Škôlkar na to:
    -Lebo by to podla mňa nebola nehoda a rozhodne ani žiadna veľká strata...
  • Chápu proč někteří lidi volí Miloše Zemana, a předloží rozumné názory ale na vesnicích, jestli můžou soudit svou a okolní jsou to "zabedněnci" kteří nemají vlastní názor a nechají se lehce obalamutit téměř kýmkoli (nemluvím teď o volbách ale o lidech) Přijde mi smutné že Zeman potřebuje takové hlasy aby vyhrál. Nechci kastovat společnost ale přijde mi že ho volí v okolí hlavně lidé s línýma rukama a z toho plynoucím malým příjmem - za všechno dva příklady:

    - Muž 20 let, nedodělal učnovské vzdělání, má tedy hotovou základní školu, buď je na pracáku nebo pracuje pod obcí jako VPP (veřejně prospěšné práce), okradl svého otce a byl vyhozen z domu, bydlel u prarodičů - opět dědovy ukradl peníze a kredit v telefonu. Barva pleti je bílá, národnost česká.
    - Muž 50 let, celý život pracuje na jedné pozici v místním agrodružstvu, jako závozník, menší práce na dílně, řidič traktoru etc. Volí komunisty i přes to že jeho rodině vzali nejen obchod - masnu ale i statek a polnosti a oni skončily s holou prde*í.

    Oba o sobě rádi prohlašují jací jsou Češi, jak se mají dobře, jak jsou chytří a prozíraví a jak vláda (pravice i levice, podle toho kdo momentálně vyhrál volby) je špatná a jak stát vedou do pr*ele. O EU prohlašují že nám nic nedala a jen bere i když 90 procent projektů pro obnovu obce je financováno z evropských peněz. Naprosto neznají historii ani státu ani obce, minulost kandidátů a ponětí o světě mají jen z Blesku a zpráv TV NOVA.
  • upraveno 22. ledna 2013
    To říká hodně historiků, že to bylo minimálně srovnatelný s dneškem a že to máme zidealizovaný.

    Mně to právě už přestává bavit, krom té nechutné kampaně Klausů mi přijde, že spousta lidí nerozlišuje, jaký to jsou volby. Že to nemá nic společnýho s vládou, že nevolíme nějakého vůdce národa, u kterého je žádoucí, aby to všem nandal a přechytračil je. Tohle nemůže přinést nic dobrého.

    PS: Ale jinak je to IMO pořád lepší než minulá volba, tohle je zlatý a samotná volba mě baví.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Mě zas baví zjišťovat, jak to vypadá ve volebním štábu KS =D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 22. ledna 2013
  • @flanker.27 Vypada to tam pekne, ved tam mate Slovenku :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda To mnohé vysvětluje :)
  • @flanker.27 Hehe, este vyhlas Zemana za Slovenku a pozeniem ta horami dolinami :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Nene, je na to moc hezkej =D
  • upraveno 23. ledna 2013
  • upraveno 23. ledna 2013
    @Blackfish: Prostě to odpovídá jejich vidění světa. Je nesmysl očekávat, že každý člověk bude sečtělý, informovaný a navíc ochotný o věcech přemýšlet. Lidé, kteří jakž takž uživí sebe či rodinu, mají obvykle mnohem bezprostřednější starosti. Pohybuješ-li se v prostředí, kde je vyšší úroveň vzdělání a materiálního zabezpečení, máš logicky vyšší očekávání, ale "obyčejný" život vypadá jinak. Já také žiju "ve skleníku" (myšleno obrazně, nikoliv v cuketovo-rajčatovém kontextu), ale většina prostě ne.

    Máš jedinou možnost - snažit se zvýšit úroveň všeobecného vzdělání. Alternativou je pouze kastovní systém, kde právo rozhodovat mají pouze ti vyvolení - tohle se zkoušelo odjakživa, a časem to nevyhnutelně vede k degeneraci. O to první zas lidé v podstatě nestojí a systém jako je ten současný jim to nutit nebude.

    Mimochodem, ten druhý týpek z tvého příkladu mi přijde rozhodně sympatičtější než lidé, kteří jsou ochotni podporovat lecjaká pochybná opatření, ovšem jen do chvíle, kdy by jich to mělo dotýkat osobně.

    @Amaroun: Zásadní rozdíl byl v tom, že za První republiky stále ještě 70% lidí dřelo na poli a politickém dění věděli kulový, protože většinu jejich životů tvořila soustavná práce. Kultura a úroveň lidí bohužel nezávisí ani tak na zřízení, jako spíš na tom, nakolik se o své výdobytky sami zasloužili (myslím oni osobně, ne jejich předkové). Proto to dnes s "vyspělým" světem vypadá, jak to vypadá.

    Nedávno jsme se s mámou probírali nějakými věcmi ještě po pradědovi, dvacátá, třicátá léta, a člověk si bolestně uvědomuje, že čím méně toho lidé měli, tím víc si toho vážili a odráželo se to v každém ohledu jejich chování. Dobře to u nás řekl posledně Bartuška, "vypnout na 3-4 dny elektřinu a lidi okamžitě přestanou řešit nesmysly".

    Jinak hodně zdaru u zkoušky a snad zůstane i nějaký ten týden zaslouženého volna!
  • @Hildegarda super vtip, ten jsem neznala. :-)

    @Blackfish Je logické, že chudí budou volit levici, ale nesouhlasím s paušalizováním, že "zabedněnci" se nechají ovlivnit zrovna MZ. Klidně mohou volit KS, protože jsou zfamfrnění jeho šlechtictvím, kteréžto může působit jako mandát na vládnutí. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Nás učil v Pardubicích Základy práva právník Rohr a chudák ráčkoval - to je pak jméno i povolání skoro za trest.
  • @flanker.27 By ma velmi pobavilo, ak by Cesko nebolo cistym prijemcom penazi z unie, presne ako Slovensko. Nepatrime k statom, ktore davaju rovnako ako beru. Vzdy dostavame viac.
    http://byznys.lidovky.cz/cesko-ziskalo-z-eu-o-temer-7-miliard-vice-nez-zaplatilo-pf4-/statni-pokladna.asp?c=A120813_145427_statni-pokladna_rka
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Dobrý zdroj, ale nejsem si zcela jist jeho spolehlivostí, protože na počátku členství si pamatuju na zveřejňování údajů, podle kterých jsme měli dostávat jen asi 90 % toho co jsme vkládali (což nmeobhájím, protože zdroj už nenajdu).
  • upraveno 23. ledna 2013
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.