No nevim, 9/11 myslím takhle nezneužije. Spíš by vydáním mohl oslavit konec jistého republikána (kterého GRRM nesmírně miluje ;)) na trůně. Ale to je ještě zatraceně daleko, tak snad ne. ;)
:) Nemyslím, že by ho jenom napadlo vydat knihu v nějaký specifický den, to je spíš starost nakladatele... Pokud se mu to nenatáhne až do zimy, kdy by asi bylo po chuti Bontamu vydat to jako předvánoční bestseller, asi to prásknou na stůl hned jak to dopíše a zreviduje... Každopádně, kdybych si měl tipnout den - 25.10.2007
Fantasya informovala o novém sci-fi románu, na kterém se GRRM podílel a je tam i zmínka o tom, že vydání DwD v USA a VB je plánováno na duben 2008. Těžko říct, odkud to mají...tipoval bych to na Amazon, na kterej si GRRM už několikrát stěžoval, že si to cucá z prstu. ;)
No každopádně, jestli to mistr zase protáhne o rok, začne mi z toho pomalinku strašit ve věži... Duben 2008 je nejzažší termín, který mu jsem ochoten tolerovat, bez toho, že bych ho začal podezírat, že nás schválně psychicky týrá. :-/
dnes som sa dočítal, že Robert Jordan zomrel. Napriek tomu, že som Kolo času prestal čítať, keď prerástlo svojmu autorovi cez hlavu, je mi to ľúto a o to viac sa bojím, kedy dočítam Songs... RIP, Robert Jordan.
2: heavy head. Veľmi dobrá otázka. Trefná. Z patričnou dávkou bodnutia, zvedavosti i naliehavosti. Cítim to tak a určite napíšem. Odpoveď: skôr ako Martin. Omnoho skôr.
Zaujimalo by ma, ci bude mat takto problem uz s kazdou knihov z SoIaF? Mohol by kazdu rozdelit na dve tri knizky a uz sa ozaj nikdy nedockame, takze ja skor dufam ze to bude este tento rok, lebo ak nie, tak sa uz nedockame konca nikdy....
Zdar, no jestli to Martin nedopise do konce prvni pulky pristiho roku, tak uz asi na Pisen Ledu a Ohne zapomenu. Je to tragicke, zachranit by to mohlo jen natoceni te serie na HBO. Ale jinak me to stve, clovek si koupi par techhle knizek, pac ho nebavi cekat az to koupi knihovna v Praze a pak musi cekat ne na prekladatele, ale primo na spisovatele.
Zajímavá tvůrčí metoda. A já myslel, kdovíjak to nemá promyšlené, že mu v hlavě běží barevný film za burácení nějaké Beethovenovské hudby, a on jen nemá čas na to, aby to všechno hodil na papír. Takže chcete říct, že ani sám GRRM ještě neví, jak to celé skončí?
Správně zvolené slovo v pravou chvíli může i zabít! (říkal můj děda) Nebo zlomit srdce (říkávala má babička).;) Perfekcionismus je na místě, když se nejedná o pouhou bezradnost... Jsou ovšem i spisovatelé, kteří píšou takříkajíc z čisté vody, třeba o takovém R.A.Heinleinovi nebo I. Asimovovi se říkalo, že téměř nepotřebovali pozdější korektury. Také se ovšem říká, že "forma je pouhým prstem ukazujícím na měsíc a je důležité si neplést prst s měsícem." Co jsem tím chtěl vlastně říct, kromě toho, že haiku bych skládat asi nemohl? Snad jen to, že mít obratné prsty někdy neznamená všechno. :-))
Nojo, jenže troufám si tvrdit, že Heinleinovy knihy jsou co se týče příběhu velmi prosté a Asimov se staral spíš o myšlenku. Těžko soudit Beethovena za to, že se s každou skladbou rval a byl ochoten roztrhat několikadennípráci, když se mu nepozdávala.
Komentáře
(alebo mu na okno v noci klopkaju Jiny za porusovanie autorskych prav)
RIP, Robert Jordan.
Odpoveď: skôr ako Martin. Omnoho skôr.
no jestli to Martin nedopise do konce prvni pulky pristiho roku, tak uz asi na Pisen Ledu a Ohne zapomenu. Je to tragicke, zachranit by to mohlo jen natoceni te serie na HBO. Ale jinak me to stve, clovek si koupi par techhle knizek, pac ho nebavi cekat az to koupi knihovna v Praze a pak musi cekat ne na prekladatele, ale primo na spisovatele.