Hra o trůny 2x10 - Valar Morghulis

upraveno 3. června 2012 v 2. řada
Je to tu. Po nejlepším dílu druhé série je tu finále druhé řady a po něm nás čeká další rok čekání na třetí řadu. Pro nečtenáře záhadně nazvaný díl napsali scénář Benioff a Weiss. Režijně se vrací muž, který grandiózně ukončil první řadu. Ať se to tedy Alanu Taylorovi podaří i tentokrát!

Epizoda bude o přibližně 10 minut delší než jindy, tentokrát se toho do ní musí vejít opravdu mnoho. Bude vám to jasno z popisu níže (nečtěte...

Číst celý článek zde
11011121315

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 11. června 2012
    El_bond napsal(a):

    Zdravim vsechny fandy a muze mi nekdo objasnit kdo teda vypalil ten Winterfell? Z toho posledniho dilu jsem nabyl dojem ze Thea predhodi Starkum a vydaj se zpet na ostrov... nebo na nej usili ostrovani boudu a zadni severani tam nebyli?

    To se dozvĺš za 10 měsíců. Nekaž si překvapení dotazy :)
  • upraveno 11. června 2012
    El_bond: Nebo si to přečti v knížce. Třeba :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 11. června 2012
    El_bonv:
    Tvorcovia seriálu túto časť troška pozmenili, takže to nemusí byť úplne jasné ani nám čitateľom. Avšak takto to bolo v knihe (nečítaj, ak sa chceš prekvapiť):

    V knihe bola istá lady, ktorá prišla o syna aj manžela a žila sama na istom hrade, veľmi stará. To viedlo k tomu, že po jej smrti by boli pozemky bez dediča. S jej pozemkami susedia iní lordovia, ktorí o tieto pozemky mali záujem a teraz bola otázka - komu ich dať?

    Boltonov bastard Ramsay Sneh (neskôr legalizovaný na Boltona) sa s touto lady oženil proti jej vôli, spečatil manželstvo a nechal ju vo veži vyhladovieť k smrti. Následne získal tieto pozemky no ser Rodrick Cassel to považoval za zločin. Vydal sa teda popraviť Ramsaya. Údajne sa mu to aj podarilo.

    Zajali jeho sluhu Smraďocha. Toho Theon poslal s vrecom strieborniakov, aby našiel armádu. Mimochodom, bol to Smraďoch, kto radil, čo má Theon viac-menej robiť a kto Theonovi poradil zabiť tých farmárových synov, aby ich vydával za Brana a Rickona. Smraďoch sa s armádou vrátil a pomohol Theonovi udržať Zimohrad, no vzápätí vysvitlo, že Smraďoch bol ten (V Ramsayových šatách), koho zabili a Ramsay sa vydával za Smraďocha. Teda Ramsay vlastne žil.

    Následne Ramsay zajal Theona a vypálil Zimohrad.


    V seriáli túto skutočnosť zrejme mierne upravia a ukážu až v následujúcich sériach, kde by už aj mal byť obsadený doteraz neobsadený Boltonov bastard Ramsay.
  • upraveno 11. června 2012
    Gepeto - jen drobnost - lady Hornwood byla postarší a mimo možnost mít potomstvo, ale úplná stařena to nebyla. Sama se zjevně nabízela vdovci Rodricu Casselovi (okolní lordi na ni tlačili ať se znova vdá a rozetne tak definitivně spor o své pozemky)- částečně pro sympatie (ona působila jako příjemná starší žena) a on jako starší vdovec o tom i uvažoval, i když to později z nějakého důvodu (nevybavím si přesně) zamítl nebo odložil. Proto se o to více cítil pak provinile, protože ledy Hornwood mohl takového strašného osudu ušetřit a všemu tomu zabránit a ještě by měl pravděpodobně hodnou macechu pro svou dceru......
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 11. června 2012
    Jarla napsal(a):

    Gepeto - jen drobnost - lady Hornwood byla postarší a mimo možnost mít potomstvo, ale úplná stařena to nebyla. Sama se zjevně nabízela vdovci Rodricu Casselovi (okolní lordi na ni tlačili ať se znova vdá a rozetne tak definitivně spor o své pozemky)- částečně pro sympatie (ona působila jako příjemná starší žena) a on jako starší vdovec o tom i uvažoval, i když to později z nějakého důvodu (nevybavím si přesně) zamítl nebo odložil. Proto se o to více cítil pak provinile, protože ledy Hornwood mohl takového strašného osudu ušetřit a všemu tomu zabránit a ještě by měl pravděpodobně hodnou macechu pro svou dceru......

    No myslím, že písali, že vyzeral, akoby o tom vážne uvažoval, ale stále to odmietal, pretože bol skromný a prosto to bolo také tínedžerské ,,Ale prosímvás, čo by na mne videla" :)

    Ale inak ako pravda, len sa mi to nechcelo až takto rozvádzať do podrobna, pretože som príliš leninový :) A to s tým stará som nemyslel zas tak :) Mohla by si to vziať osobne a strašiť ma...
  • upraveno 11. června 2012
    Odmítl jí proto, že by to nebylo definitivní řešení. On brzo zemře (myslel, že stářím), jeho syn Jory je mrtvý a lady Hornwood by byla ve stejném svrabu a ještě by měla na starosti Beth. Game over. Holt lady Hornwood byla příliš laskavá a bezmocná, lady Dustin by s Ramseyem udělala krátký proces
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 11. června 2012
    Tyna napsal(a):

    Odmítl jí proto, že by to nebylo definitivní řešení. On brzo zemře (myslel, že stářím), jeho syn Jory je mrtvý a lady Hornwood by byla ve stejném svrabu a ještě by měla na starosti Beth. Game over. Holt lady Hornwood byla příliš laskavá a bezmocná, lady Dustin by s Ramseyem udělala krátký proces

    No no, ja by som chcel skôr agonicky bolestivý dlhý proces wohahah :)
  • upraveno 11. června 2012
    Tyna napsal(a):

    Odmítl jí proto, že by to nebylo definitivní řešení. On brzo zemře (myslel, že stářím), jeho syn Jory je mrtvý a lady Hornwood by byla ve stejném svrabu a ještě by měla na starosti Beth. Game over. Holt lady Hornwood byla příliš laskavá a bezmocná, lady Dustin by s Ramseyem udělala krátký proces

    Jinými slovy - právě proto by spolu prožili příjemné stáří...v jiné době :( Byli si povahově blízcí.
  • upraveno 11. června 2012
    Lenže na stredoveké pomery bolo tých 50(rátajme, že už nemohla mať deti a zrejme to nebolo len nejaký mesiac, ale dlhšie) už celkom dosť veľký vek. A Jory bol jeho synovec, nie syn :)
  • upraveno 11. června 2012
    No knizku prave cist nechci a ze serialu mi to nebylo vubec jasne... myslim ze to az tak zasadni vyznam pro dalsi dej nema, ale uvidime... nekde jsem slysel ze ve treti serii budou i flashbacky
    Jinak dekuju za odpovedi
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 11. června 2012
    El_bond: Knižní viník má velký význam pro další děj.
  • upraveno 12. června 2012
    Tak jsem si to pustil snad podesáté a pořád je na co koukat :-) Je zajímavé, že jsem si dříve nevšiml, že Theon chce zabít Horatia ("I will kill that Hornblower")... :-D Asi mu závidí, že je lepší námořník a velitel :-)
  • upraveno 29. srpna 2012
    Závěr řeči Theona ("Nechtěl jsem ho přerušovat...") je mi odněkud povědomý, ale má senilní hlava si nedokáže vybavit odkud.
    Nebylo v knížkách na jiném místě něco podobného?
    Nebo to mám odjinud?
    Nebo je to jen deja-vu?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 29. srpna 2012
    Josh: Alebo je to typický joke, ktorý už videl niekoľkokrát a vždy v inom kontexte a vždy je dobrý?
  • upraveno 23. října 2012
    Muzu poprosit jestli by minekdo neposlal link kde stahnout vsechny dily nebo kde muzu shlednout 2serii 10 díl? nikde ho nemuzu najit.. Moc prosim..:) Jinak serial vazne zboznuju.. je to muj nejoblibenejsi ikdyz je zatim malo dilu.:)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 23. října 2012
    Evžulka napsal(a):

    Muzu poprosit jestli by minekdo neposlal link kde stahnout vsechny dily nebo kde muzu shlednout 2serii 10 díl? nikde ho nemuzu najit.. Moc prosim..:) Jinak serial vazne zboznuju.. je to muj nejoblibenejsi ikdyz je zatim malo dilu.:)

    Stáhnout? Myslíš jako roletu?
    Takhle. Do soukromé pošty by ti možná někdo poradil. Ale takhle veřejně těžko. My jsme tu všichni strašně slušní lidé a na Hru o Trůny se koukáme na HBO. ;-)
  • upraveno 23. října 2012
    A na nete čumime len na trailery.. ale važne nevie niekto čo tym sťarovanim myslela? to akože z koŽE?
  • Hm, nevěděla jsem kam to hodit... Deleted scenes (2. série):





  • Loras s týmto účesom mi strašne pripomína Smíška z Pána prsteňov.
  • U scény s Tyrionem, Sansou a Sandorem je celkem jasné, proč v seriálu nakonec nebyla - překrývá se obsahem s jinými a byla asi natočená jenom na zkoušku. Irri a Doreah - to bylo dobré, jenom by to zkazilo překvapení z objevení těl na konci epizody. Loras a Marge - tohle byla lepší scéna než ta, kdy Loras smutně kouká na Renlyho tělo, akorát jim tu chyběl Malíček :roll: Pojetí Marge je tu navíc už úplně jasné - je opravdu celá Anna Boleynová.
  • Jsem zvyklá spíše na reakci "Proč to kur*a vystřihli?!", v tomhle případě to bude spíš "Ještě že tak!". První scéna by nebyla špatná, druhá křiví charaktery ještě víc než to, co zbylo (Sansinu linku považuji za třetí nejpokaženější) a třetí prostě byla zbytečná. :(
  • je to tak, ani jednej scény nie je škoda...
  • Ta scena zo Sansou by mohla naznacovat
    Tyrionovo uvedomenie si, ze Sansa uz nie je dievcatko, ale krasna zena. Bolo nieco v seriali, co to naznacovalo, ci to ponechaju na neskor?
  • mně nějak nevadí, že je vystřihli
  • Hmm Loras postrčil Renlyho do toho boja o trón? To sa mi nezdá, aspoň knižný Renly mi neprišiel ako niekto kto by sa nechal ovplyvniť svojím panošom.
  • @JoeGyry kdyby jen panošem...
  • @Everett_Young Mne Renly prišiel ako taký slabší odvar Oberyna, stále som to bral tak že Lorasa mal pre srandu/z nudy že má aj naďalej rád ženy. Ale Loras mu bol oddaný naplno heh.
  • @JoeGyry Proto měl za manželku tak krásnou holku jako Marge a nedotknul se jí? ;-) A ženy měl rád víc než někteří heterosexuálové.
  • @joe grey tak seriálový loras samozrejme vraví o seriálovom lorasovi, nie o knižnom. v knihe nevieme ako to bolo, v seriály bola jedna explicitná scéna, kde Loras presviedča Renlyho, aby bol kráľom.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.