Star Wars: Síla se probouzí !!POZOR SPOILERY!!

upraveno 21. prosince 2015 v Film a televize
Deset let poté, co se Sithové pomstili se znovu probudila Síla a vzhledem k tomu, že tu máme spoustu fanoušků slavné vesmírné série, rozhodl jsem se založit nový topic, pro ty, kdo už novou epizodu viděli. Nemusím snad zdůrazňovat (opakování matka moudrosti), že tady budou i spoilery z posledního dílu!!!!

Je potvrzeno obsazení Benicia del Tora (držitel Oscara za roli v Traffica: Nadvláda Gangů a sběratel v Marvel Universu) v zatím nespecifikované, ale pravděpodobně záporácké roli :D. Osmičku bude režírovat Rian Johnson režisér filmu Looper.

Tak, co jak se Vám nová epizoda líbila a co očekáváte od nových dílů?
16869717374109

Komentáře

  • Dreamer napsal(a):

    @svoa00 asi by se mi víc líbil tenhle upřímný Luke, takhle z něj zůstaly jen nečitelné pohledy do dálky a poustevnický život... asi by pak celý film vyzněl trochu jinak, kdyby se z nevyřčeného stala jasně podaná a vysvětlená věc na úkor některých atrakcí a scén se zvířátky a kasinem.

    Tak ne že by to sequelovou trilogii omlouvalo, ale ta nevyváženost není ve Hvězdných válkách nic nového. Máš tu Huxe, který byl etablovaný jako někdo, kdo nemá problém s ničením planet, a pak z něj Poe dělá vola. Máš tu ničení vesmírných lodí a hned nato scénu s porgy. Máš tu Darth Darcyho a Rey Benettovou, kteří na konci filmu sklouznou pomalu do karikatur svých postav. A celá zápletka s kasinem je tam asi taky jenom proto, aby předvedli něco nového a nablýskaného, i když to dost citelně zpomalilo plynutí filmu.
  • @Tyrion Lannister To bych radši viděla jejich pohřeb :twisted:
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00 To je sice, krásná představa, ale oba víme, že nereálná zejména, protože už nežije nikdo, kdo by to monstrum byl schopný zabít

    :D
    Budu raději počítat s tou svatbou, pak můžu být jedině mile překvapen
  • @Tyrion Lannister Myslím, že Huxova snaha bude sympatická :D Jestli v Epizodě IX bude nějaká svatba, tak bude Finna s Rose. Vybavuju si, že se někdo Johnsona ptal, jestli bude v TLJ polibek a když řekl, že bude, tak internet explodoval - a vidíš, jak to dopadlo. Přeju Abramsovi hodně štěstí s překonáním faktu, že Rey má na Kylovi ráda jedině to, co on na sobě nesnáší, ale vzhledem k tomu, že Síla je snad největší Reylo shipper vůbec, tak to Abrams nejspíš stihne... dvě minuty před koncem filmu :D
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 14. března 2018
    @svoa00
    Myslím, že Huxova snaha bude sympatická
    image
  • @Tyrion Lannister Neřekla jsem, že by mohla být úspěšná :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    V Huxe jsem vkládal určité naděje. Mám mladého Gleesona celkem rád. Dokonce i po prvním díle jsem ještě pořád doufal že se z něho vyklube mladší verze Tarkina nebo alespoň Orson Krennic.
    Nope. Udělali z něho ještě směšnějšího Disney panáka než byl.
    image
  • upraveno 14. března 2018
    @Monte Karstark Hej, to mě taky nepotěšilo, co z něj udělali. Zrovna Hux mohl být super odkaz na skutečné nacisty (ideologicky přesvědčený, že koná dobro), ne na jejich zkomiksovanou verzi.
  • @svoa00
    svoa00 napsal(a):

    @Tyrion Lannister Myslím, že Huxova snaha bude sympatická :D Jestli v Epizodě IX bude nějaká svatba, tak bude Finna s Rose. Vybavuju si, že se někdo Johnsona ptal, jestli bude v TLJ polibek a když řekl, že bude, tak internet explodoval - a vidíš, jak to dopadlo. Přeju Abramsovi hodně štěstí s překonáním faktu, že Rey má na Kylovi ráda jedině to, co on na sobě nesnáší, ale vzhledem k tomu, že Síla je snad největší Reylo shipper vůbec, tak to Abrams nejspíš stihne... dvě minuty před koncem filmu :D

    Nevylétl na povrch dokonce nějaký hoax o gay postavě? Nakonec to vyřešili teda interracial kissem :D ale stejně i to kolovalo internety

  • Luke troll ala istý zelený trol? Pekné.
    Huxe je škoda. Myslíte, že sú schopní uškodiť mu v deviatke ešte viac?
  • @sfik To asi mysleli Poea a Finna, kteří se v TFA v jednu chvíli vítali jako zamilovaní pubeťáci :D No, ta loď už odplula, abych tak řekla.
  • @Aviv Tak já počítám s tím, že Hux bude jedna z postav, která umře, takže... ano.
  • upraveno 15. března 2018


    Takhle... na někoho, kdo toho o SW ví tolik, se v tomhle autor pozoruhodně mýlí. Rey nemá žádnou podobnou schopnost jako Rogue z X-Men. Pokud knížka tvrdí, že získala Kylovy schopnosti, když se ho dotkla, tak je to blbost a filmový kánon trumfuje ten z doplňkových materiálů. Filmový kánon tvrdí, že Rey proti Kylovi obrátila čtení myšlenek skoro hned, jakmile to na ni použil, a taky uměla bojovat s mečem, i když to nikdy předtím nedělala. Použila Jediský "mind trick", ale předpokládám... že Luke to synovce taky kdysi učil? A to všechno bylo už v TFA. Taky má autor v samotném videu záběr, jak se Snoke dotkne její tváře a Rey nezačala metat blesky a nebyla v Síle stejně silná jako Snoke. Troufám si tvrdit, že Síla už dva filmy Rey a Kyla jing-janguje, to je všechno.
  • svoa00 napsal(a):

    @Aviv Tak já počítám s tím, že Hux bude jedna z postav, která umře, takže... ano.

    Tak jako záleží jak umře. To mu třeba muže i polepšit.
  • upraveno 15. března 2018
    @Aviv Hrdinsky položí život za První řád, pořád a zákon :D Ale upozorňuju, že Hux dopadnul pořád líp než on-screen Phasma.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    upraveno 15. března 2018
    @svoa00
    svoa00 napsal(a):



    Takhle... na někoho, kdo toho o SW ví tolik, se v tomhle autor pozoruhodně mýlí. Rey nemá žádnou podobnou schopnost jako Rogue z X-Men. Pokud knížka tvrdí, že získala Kylovy schopnosti, když se ho dotkla, tak je to blbost a filmový kánon trumfuje ten z doplňkových materiálů. Filmový kánon tvrdí, že Rey proti Kylovi obrátila čtení myšlenek skoro hned, jakmile to na ni použil, a taky uměla bojovat s mečem, i když to nikdy předtím nedělala. Použila Jediský "mind trick", ale předpokládám... že Luke to synovce taky kdysi učil? A to všechno bylo už v TFA. Taky má autor v samotném videu záběr, jak se Snoke dotkne její tváře a Rey nezačala metat blesky a nebyla v Síle stejně silná jako Snoke. Troufám si tvrdit, že Síla už dva filmy Rey a Kyla jing-janguje, to je všechno.

    Já si mylím, že autor v tomhle videu skutečně vysvětlení použil hned v prvních pěti minutách. Rey je MareySue konec. :D Pořád je to blbost, pokud by to totiž bylo takhle, tak by jí samotné to mělo udělat pořádný guláš v hlavě. To, že Rey ještě nezačala metat blesky, neznamená že v dalším díle nebude :twisted:
  • upraveno 15. března 2018
    @Tyrion Lannister Tak já už jsem psala, že Rey je možná Mary Sue v tom, jak rychle se učí a že to, co se naučí, hned dělá úspěšně. Jinak ale jediná její úspěšná snaha v TLJ byla v tom, že... eh... na konci zvedla kamení. To, jak rychle všechno umí, je zkrátka "plot device" a mytologický element.

    Jestli by z toho měla guláš v hlavě... no nevím, jak si realisticky představit, jak by někdo reagoval na to, že najednou ovládá magii (a Síla je prakticky magie pod jiným jménem) a že první "kouzlo" bylo čtení myšlenek někoho, kdo je "psychopatic manchild", ale souhlasím, že Rey to brala podivně stoicky :D Navíc v dobře, kdy force useři jsou opravdu vzácní.
  • Možno po tom, ako musela bojovať o prežitie na Džaku, je schopná brať veci ako prídu pomerne stoicky + očividne Sila poťahuje za nitky zo všetkých strán, takže jej to všetko môže uľahčovať. Ona si také mini zrútenie prežila po vízii, potom proste bežala na adrenalíne a oportunizme veterána a potom máme medzeru kľudu, kedy sa s tým mohla naozaj začať vyrovnávať. Dala by sa jej dobromyseľná impulzívnosť spojiť s tým, že je toho na ňu veľa naraz?
  • upraveno 16. března 2018
    @Aviv Pravda, ona tu fázi, kdy z toho mě záchvat, měla už při těch vizích.

    Rey byla impulzivní a útočila první už před tím, než něco věděla o Síle (udělala to skoro hned i s Finnem) a je to právě něco, co nespadá do kolonky Mary Sue. Hraje si v dobré víře na hrdinu, ale nenaučila se, že její akce mají následky a vůbec nedomýšlí, jaké můžou být. To už je teda Mary Sue i Daenerys. Její odshipování za vesmírným přítelem (který odboj nesnáší i z osobních důvodů, je pro ně válečný zločinec a těžko jenom tak změní několik let určitého přesvědčení) je největší příklad, ale není jediný.

    http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/NiceJobBreakingItHero
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @svoa00
    svoa00 napsal(a):

    @Tyrion Lannister Tak já už jsem psala, že Rey je možná Mary Sue v tom, jak rychle se učí a že to, co se naučí, hned dělá úspěšně. Jinak ale jediná její úspěšná snaha v TLJ byla v tom, že... eh... na konci zvedla kamení. To, jak rychle všechno umí, je zkrátka "plot device" a mytologický element.

    Jestli by z toho měla guláš v hlavě... no nevím, jak si realisticky představit, jak by někdo reagoval na to, že najednou ovládá magii (a Síla je prakticky magie pod jiným jménem) a že první "kouzlo" bylo čtení myšlenek někoho, kdo je "psychopatic manchild", ale souhlasím, že Rey to brala podivně stoicky :D Navíc v dobře, kdy force useři jsou opravdu vzácní.

    Já nemluvím o vyrovnávání se schopnostmi. Mluvím o tom, že v řádu sekund absorbovala veškerý Kylův trénink za několik let. Z toho by měla mít alespoň opravdu velké bolení hlavy, když vezmeme v potaz, že Yoda s námahou přesouval objekty a Luke zmizel z vyčerpání na vytvoření iluze. V tom vidím opravdu velkou neorvnováhu, kdyby jen se učila všechno rychle, očividně to pro ní nemá žádné následky jako pro ostatní force-usery.

    @Aviv Možno po tom, ako musela bojovať o prežitie na Džaku, je schopná brať veci ako prídu pomerne stoicky + očividne Sila poťahuje za nitky zo všetkých strán, takže jej to všetko môže uľahčovať. Ona si také mini zrútenie prežila po vízii, potom proste bežala na adrenalíne a oportunizme veterána a potom máme medzeru kľudu, kedy sa s tým mohla naozaj začať vyrovnávať. Dala by sa jej dobromyseľná impulzívnosť spojiť s tým, že je toho na ňu veľa naraz?

    Síla se přece snaží sama vždycky dostat do rovnováhy, ne? Proč teda pomáhá i Rey a nikoliv Renovi, když je hlavním účelem toho celého rovnováha?
  • upraveno 16. března 2018
    @Tyrion Lannister Luke zemřel z vyčerpání na vytvoření iluze? :-k
  • Tyrion Lannister napsal(a):

    @svoa00

    svoa00 napsal(a):

    @Tyrion Lannister Tak já už jsem psala, že Rey je možná Mary Sue v tom, jak rychle se učí a že to, co se naučí, hned dělá úspěšně. Jinak ale jediná její úspěšná snaha v TLJ byla v tom, že... eh... na konci zvedla kamení. To, jak rychle všechno umí, je zkrátka "plot device" a mytologický element.

    Jestli by z toho měla guláš v hlavě... no nevím, jak si realisticky představit, jak by někdo reagoval na to, že najednou ovládá magii (a Síla je prakticky magie pod jiným jménem) a že první "kouzlo" bylo čtení myšlenek někoho, kdo je "psychopatic manchild", ale souhlasím, že Rey to brala podivně stoicky :D Navíc v dobře, kdy force useři jsou opravdu vzácní.

    Já nemluvím o vyrovnávání se schopnostmi. Mluvím o tom, že v řádu sekund absorbovala veškerý Kylův trénink za několik let. Z toho by měla mít alespoň opravdu velké bolení hlavy, když vezmeme v potaz, že Yoda s námahou přesouval objekty a Luke zmizel z vyčerpání na vytvoření iluze. V tom vidím opravdu velkou neorvnováhu, kdyby jen se učila všechno rychle, očividně to pro ní nemá žádné následky jako pro ostatní force-usery.

    @Aviv Možno po tom, ako musela bojovať o prežitie na Džaku, je schopná brať veci ako prídu pomerne stoicky + očividne Sila poťahuje za nitky zo všetkých strán, takže jej to všetko môže uľahčovať. Ona si také mini zrútenie prežila po vízii, potom proste bežala na adrenalíne a oportunizme veterána a potom máme medzeru kľudu, kedy sa s tým mohla naozaj začať vyrovnávať. Dala by sa jej dobromyseľná impulzívnosť spojiť s tým, že je toho na ňu veľa naraz?

    Síla se přece snaží sama vždycky dostat do rovnováhy, ne? Proč teda pomáhá i Rey a nikoliv Renovi, když je hlavním účelem toho celého rovnováha?
    Protože to tolik nepotřebuje, když už byl dávno iniciován a všechno? Rey má dosáhnout k němu, Síla investuje do Rey, aby toho kluka vyvážila, pretože proste na neho nestačilo hulákať zo svetlej strany.
  • Dreamer napsal(a):

    @Tyrion Lannister Luke zemřel z vyčerpání na vytvoření iluze? :-k

    Ja žijem v tom, že presne o to išlo. Nejaká iná teória?
  • upraveno 16. března 2018
    @Tyrion Lannister Jediné opravdové vysvětlení, proč Rey zvládá věci, které se ostatní namáhavě učí, je "The force wills it" :D Ale abych byla férová, ona se neumí všechno, co umí Kylo. Zatím jsme ji viděli používat jenom to, co zrovna bylo v té situaci zapotřebí. Třeba znehybnění lidí by jí bylo užitečné. V souboji s gardou je taky vidět, že má míň zkušeností.

    Jestli Síla pomáhá i Renovi... mno, Rey v tomhle nemá co nabídnout, ale teoretizovat můžu, že jestli má být jeho dějový arch o vykoupení, tak mu Síla pomáhá, protože k tomu bývá třeba někdo, kdo by tomu věřil, a to by byla jenom Rey. Nikoho jiného by nebral vážně.
  • upraveno 16. března 2018
    @Aviv já to spíš brala tak, že si řekl "finíto, konec, tečka" můžu odtud vypadnout a posunout se v životě dál na vyšší úroveň existence...může být?
  • upraveno 16. března 2018
    @Dreamer Je to echo toho, co Kylo říká Rey při první "force bond session" - You´re not doing this, that effort would kill you.

    Od tvůrců je potvrzené, že to opravdu bylo tím.
  • @svoa00 nevím, mně to tak jasné nepřipadá.
  • Dreamer napsal(a):

    @Aviv já to spíš brala tak, že si řekl "finíto, konec, tečka" můžu odtud vypadnout a posunout se v životě dál na vyšší úroveň existence...může být?

    Nie zlé, ale neviem čo by proste nechal Rezistenciu bojovať osamote, keď sa im konečne rozhodol pomôcť. Samozrejme, mohol by byť toho názoru, že viac, než toto, pre nich urobiť nemôže.
  • @Dreamer Já jsem si taky napoprvé říkala, čím to vlastně bylo, ale opravdu je to tak, že Luke to jenom tak neodpískal. Mimochodem by změnilo celý jeho dějový arch ve filmu, že odboj znova dobrovolně opustí, když by ho nejvíc potřebovali.
  • @svoa00 chjo :D mně by se to zrovna tak líbilo, co se dá dělat.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.