Cersei Lannister

upraveno 19. října 2012 v Postavy a bytosti
Koutek pro debatu o královně regentce, když už se tu s novými topicy roztrhl pytel... Svůj názor na Cersei jsem už řekla mockrát, je na vás, abyste ji obhájili :D
«134

Komentáře

  • upraveno 19. října 2012
    Moje láska k Cersei totiž nezná hranic!
  • upraveno 19. října 2012
    Já Cersei nesnáším, ale překvapilo mě kolik zastánců má. (na Tumblru) Nejvíc mi vadí názor, že lidi co nesnášejí Cersei jsou sexistická prasata. Wtf?
  • upraveno 19. října 2012
    Katy: Ano, jsem sexistické prase :D Nepochopila jsem, že Cersei je prostě silná žena... až na to, že by chtěla mít mezi nohama něco úplně jiného.
  • upraveno 19. října 2012
    Ona sa len narodila v zlej dobe. S dnešnou medicínou by začala brať hormóny a nechala sa pre operovať na muža. A bola by šťastná.
  • upraveno 19. října 2012
    svoa00: Jo, asi všichni její fanoušci ji prostě vidí jako nejsilnější ženskou postavu ságy.

    cersei
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 19. října 2012
    Tak já byl její fanoušek dokud neměla vlastní POV. Za nejsilnější postavu jsem ji nepovažoval, to asi nikoho ze ságy, ale to je zase téma na debatu "Může chlap spisovatel napsat uvěřitelnou ženskou postavu a naopak?".
  • upraveno 19. října 2012
    Já myslím, že Cersei by byla intrikánská kurva i v dnešní době, i po operaci na druhé pohlaví. :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. října 2012
    Ano, za všechno může Joffrey, chudák Cersei!
  • upraveno 19. října 2012
    Sexistická prasata, tak to mě rozesmálo:-D Přemýšlím, jak napsat svůj názor na Cersei a napoužít při tom sprostá slova... Asi to nejde, takže nic:-)))
  • upraveno 19. října 2012
    Někteří ji považují za zábavnou postavu a mají ji rádi. Hej, ve skutečným světě bych tenhle typ (ve skutečnosti to není žádný typ, protože má nerealistické množství charakterových vad) nesnášel, ale je to postava a baví mě. Zase jednou se ptám, co je s naší společností špatně. Můžete mě považovat za hodnou naivní blbku, když nemám Cersei (a podobně laděné postavy) ráda, ale aspoň je to konzistentní s tím, jak hodnotím skutečné osoby. Zajímalo by mě, kolik fanoušků by asi měla, kdyby nebyla popsaná jako krásná.
  • upraveno 19. října 2012
    Musím prostě souhlasit s odpůrkyněmi, protože ta postava možná může být pro někoho zábavná, ale tak akorát z dálky. Mít něco takovýho doma, tak buď zdrhnu nebo to utluču k smrti.
  • upraveno 19. října 2012
    Tak ako mylim že u nej za dosť môže to ako ju hičkali s tym že si vezme princa a nakoniec nič.. ešte aj pre Robka bola len druhou cenou...
  • upraveno 19. října 2012
    Gardien napsal(a):

    Tak ako mylim že u nej za dosť môže to ako ju hičkali s tym že si vezme princa a nakoniec nič.. ešte aj pre Robka bola len druhou cenou...

    No ale evidentně být i druhou cenou pro krále jí svým způsobem přišlo vyhovující.
  • upraveno 19. října 2012
    svoa00 napsal(a):

    Hej, ve skutečným světě bych tenhle typ (ve skutečnosti to není žádný typ, protože má nerealistické množství charakterových vad)

    Nerealistické? A mně připadá, že podobné holky znám...
  • upraveno 19. října 2012
    Tyna napsal(a):

    svoa00 napsal(a):

    Hej, ve skutečným světě bych tenhle typ (ve skutečnosti to není žádný typ, protože má nerealistické množství charakterových vad)

    Nerealistické? A mně připadá, že podobné holky znám...
    Neempatické , hloupé (ačkoliv si myslí, že jsou nejchytřejší na světě), využívají tu zbraň mezi nohama, i když by radši byly chlap, všehoschopné vůči komukoliv, kdo jim nelíže boty, i vůči těm, kteří to dělají, ale už je nepotřebuji? Takovou asi neznáš :) Asi spíš myslíš takové ty mrchy, co vypadají dobře, a myslí si, že proto jim všechno projde (bohužel se většinou nemýlí, protože lidi jsou idoti). Ale ty přece jenom nemají tak špatnou povahu jako Cersei - její jediná dobrá vlastnost je, že je ochranitelská matka.
  • upraveno 19. října 2012
    Já nevím, spousta lidí říká, jaká je Cersei skvělá matka a jak miluje své děti, ale já si to ani nemyslím. Viz. chování k Tommenovi v Hostině, Joffrey byl monstrum a ona s tím nic neudělala a když se dozvdělala co se stalo Myrcelle, tak zmohla se jen na: Byla to tak hezká holčička. Nevím, no... příjde mi jako matka hrozně přeceňovaná.
  • upraveno 19. října 2012
    Cersei nechce být chlap proto, že by trpěla nějakou poruchou identity, ale proto, že by jí mužské pohlaví přineslo privilegia pro ženu ve světě Písně nedosažitelná /tedy asi mimo Dorne/

    To jen k tomu, že mi připadá, že bylo zmíněno, že by se nechala dnes přeoperovat. Nenechala, protože by toho, co chce, mohla dosáhnout i jako žena/mimo jisté země/
  • upraveno 19. října 2012
    Katy: Brečela, když Myrcella odjížděla do Dorne a o Tommena se v Hostině taky bála. Její miláček byl ale jednoznačně Joffrey. Tady přichází další z jejích vad - to ona z něj rozmazlováním udělala to monstrum a v jeho postoji "můžu si dělat, co chci" ho ještě podporovala. Nic s tím neudělala, protože jí to připadalo normální. Sama byla vychovaná podobně. Cersei je milující matka (do té míry, jak je toho taková osoba schopná), ale dobrá matka není. Srovnejte to s postojem Catelyn, která svoje děti taky miluje, ale zároveň jim hned nefouká každé bebíčko, protože budou žít v drsné zemi v drsné době.
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 19. října 2012
    jj Catelyn byla jako mama mnohem lepsi.
  • upraveno 19. října 2012
    Tiez by som povedala svoj nazor, bohuzial serial som videla pred knihou a ta serialova Cersei sa mi pletie s tou druhou. Keby som citala iba knihu, asi by som ju az za taku mrchu nepovazovala respektive by som uvazovala nad tym, co by z nej ostalo bez deti. Snazila sa viac kvoli sebe alebo kvoli nim? Takto to mam pekne popletene, lebo ten arogantny pohlad zo serialu nie a nie vymazat...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 19. října 2012
    A kedy niekto založí tému Hodor?
  • upraveno 19. října 2012
    Katy napsal(a):

    Já nevím, spousta lidí říká, jaká je Cersei skvělá matka a jak miluje své děti, ale já si to ani nemyslím. Viz. chování k Tommenovi v Hostině, Joffrey byl monstrum a ona s tím nic neudělala a když se dozvdělala co se stalo Myrcelle, tak zmohla se jen na: Byla to tak hezká holčička. Nevím, no... příjde mi jako matka hrozně přeceňovaná.

    Cersei se rozplakala před Tyrionem, když jí řekl, že Myrcelle hrozí v KL smrt. Jindy před ním slabost neprojevila. Byla to myšlenka na Tommena, co ji ve finále přimělo, aby prošla nahá městem A co s ní udělala Joffova smrt, je zjevné...

    Ne, Cersei je velmi milující matka. Ale to byla i Lysa. Ale ani jedna nebyla matka dobrá.
  • upraveno 19. října 2012
    jj Catelyn byla jako mama mnohem lepsi.
    Ano a jupiter je větší než kachna. :-)
  • upraveno 19. října 2012
    Hildegarda: Zajímavé. Mě přijde seriálová Cersei velmi, velmi polidštěná (dokonce brečela, když umřelo její a Robertovo dítě, nenechala si ho vzít, nene). Chádák holka se v seriálu musí vyrovnávat se svým nezvedeným synem, který za všechno může. Pro mě je ta knižní Cersei prostě lidský odpad, ta seriálová je snesitelnější.
  • upraveno 19. října 2012
    Tyna napsal(a):

    jj Catelyn byla jako mama mnohem lepsi.
    Ano a jupiter je větší než kachna. :-)
    Ale byla. Opičí láska prostě nestačí pro definici dobré matky. A přišlo mi, že i přes tu opičí lásku byl Joffrey pro Cersei z velké části mocenský nástroj, tak jako Tommen. To se o Catelyn říct nedá.
  • upraveno 19. října 2012
    Hildegarda napsal(a):

    ten arogantny pohlad zo serialu nie a nie vymazat...

    Mě straší ten její permanentní úšklebek... Pusu má furt zkroucenou a už od pohledu vypadá jako mrcha.
  • upraveno 19. října 2012
    Ty si zjavne citala ako prva knihu :)
    Skoda, ze som si aj ja nemohla najprv vytvorit svoj vlastny obraz. Pri Tolkienovi sa mi to podarilo. Hned, ako som vedela, ze to filmuju, nabehla som do k iznice a ked som docitavala Sillmarion, tak to bezalo v kinach a ja som si mohla schuti zanadavat na Arwen :)
  • upraveno 19. října 2012
    svoa00 napsal(a):

    Tyna napsal(a):

    jj Catelyn byla jako mama mnohem lepsi.
    Ano a jupiter je větší než kachna. :-)
    Ale byla. Opičí láska prostě nestačí pro definici dobré matky. A přišlo mi, že i přes tu opičí lásku byl Joffrey pro Cersei z velké části mocenský nástroj, tak jako Tommen. To se o Catelyn říct nedá.
    Že bych tu hlášku popletla? Znamená zhruba "srovnáváš nesrovnatelné" a je ze Stopařova průvodce.

    Ale neřekla bych, že pro Cersei byly děti mocenským nátrojem, usilovala o jejich nejlepší budoucnost, to jo.
  • upraveno 19. října 2012
    Chell: presne - uz na pohlad nesympaticka mrcha
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 19. října 2012
    Hildegarda napsal(a):

    Keby som citala iba knihu, asi by som ju az za taku mrchu nepovazovala respektive by som uvazovala nad tym, co by z nej ostalo bez deti.

    Tak to nechápu. V knize je Cersei mnohem větší panovačná a namyšlená mrcha, která hraje svou hru a má ambice všechno ovládnout. V seriálu je hned zpočátku představená spíš jako životem ztrápená žena a matka, která si jen hájí "svoje", aby to hloupý manžel nedaroval svému drahému příteli z dětství.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.