[Spoiler] Vichry zimy

upraveno 22. ledna 2014 v Píseň ledu a ohně
GRRM měl v plánu započít práce na šestém dílu ságy Píseň ledu a ohně v lednu 2012. Nicméně několik kapitol, které se nevešly do Tance s draky, už má hotových.

V prosinci roku 2011 také zveřejnil první ukázkovou kapitolu, kterou si můžete díky Aruthovi přečíst v českém překladu....

Číst celý článek zde
1646567697072

Komentáře

  • upraveno 4. srpna 2016
    @Ashnobe To je trochu pritiahnuté za vlasy. Myslím, že každý autor chce vedieť, ako sa jeho knihe darí, či sa ľuďom páči, ako na ňu reagujú. Mŕtvy autor by sa to už nedozvedel. Čo má človek z posmrtnej slávy? Nič. Spústa zosnulých autorov by o tom vedela rozprávať.
    Nemyslím, že kvôli seriálu klesne záujem o knihy. Kto prečítal prvých päť, kúpi si aj tie ďalšie. Seriál možno uzavrie hlavné dejové linky, odhalí osudy hlavných postáv, ale predsa len v knihách je množstvo postáv, ktoré v seriáli ani neexistujú, množstvo malých tajomstiev a detailov, ktoré si v seriáli nenašli miesto, a teda neviem ako kto, ale ja by som sa rada dozvedela, čo sa stane s týmito malými postavami, chcela by som odhaliť tie malé tajomstvá, a seriál mi to nedá. Kniha áno.
    GRRM raz povedal, že kniha a seriál kráčajú k rovnakému cieľu, ale každý inou cestou. Myslím, že nie som sama, kto chce ten kus cesty prejsť s knihou, a, úprimne, tie knihy sú tak dobré, že sa oplatí na ne čakať, hoci aj ďalších desať rokov.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    sfik napsal(a):


    Aspoň tu máme někoho speciálního :D

    Tož ba, aj tak sa to dá říct...
  • Já začínám mít strach, že už to Martina vůbec nebaví a zoufale se v tom plácá, ale strašně se mu do toho nechce a proto mu to trvá sto let :-$
  • Zvlášť, když teď seriál předběhl knihy. (Jasně, něco tam bude snad odlišně, ale spousta lidí ví jen o seriálu)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Nevada napsal(a):

    sfik napsal(a):


    Aspoň tu máme někoho speciálního :D

    Tož ba, aj tak sa to dá říct...
    Inkluzívne fórum
  • Tak přátelé, tak se držte.. (teda ani Amazonu nevěřím a neuvěřím dokud to neuvidím na pultech).
    PRO ČTENÁŘE SPOILER FREE ale do diskuze bych neroloval ;)


    http://www.edna.cz/game-of-thrones/clanky/uz-se-vi-pravdepodobne-datum-publikace-vichru-zimy/
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 8. září 2016
    Aniprt. Ten datum je úlet. Navíc v případě Písně zdaleka ne první.
    Na internetu to mohutně koluje minimálně od včerejška, všichni to papouškují, ale přitom se nikdo neobtěžuje zamyslet se nad tím...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Nevada Čo snáď nemôžeme mať sny?
    image
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    To jsem snad někde napsala? Mluvím o šíření vymyšlené informace.
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @sfik Až to bude napsané tady http://grrm.livejournal.com/ bílé na černém, tak uvěřím
  • @Nevada @Tyrion Lannister
    Však vám píšu že tomu nevěřím. Chtěl jsem upozornit na to, že jsme nadlidské bytosti, které už nějaké zvěsti nemůžou ohromit :D

  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Ale byl by to hezký dárek k narozeninám.....
  • Achileus napsal(a):

    Ale byl by to hezký dárek k narozeninám.....

    ... To si říkám už několik let... :o)
  • Ježiš lidi todle mi nedělejte hned se zvedla nálada a plány, kdy si po těch 11 letech přečtu znova první díl :D No i zbytek abych byl v obraze před pokračováním a ono to je nejspíš sranda z fanoušků :D
  • Everett_Young napsal(a):

    Já taky držím palce Stannisovi a doufám že přežije. Oblíbil jsem si ho už ve druhém díle a podle mě má na trůn rozhodně větší nárok než nějaká exilová dcera svrženého krále který neměl kromě práva dobyvatele (několik generací starého) také nic jiného.


    Není nárok Stannis odvozen z nároku roberta jehož nárok je odvozen od Targaryenů? A vzhledem k tomu že Aegon vytvořil železný trůn atd.... si myslím že jejich nárok je rozhodně větší ( ale osobně si myslím že Stanins by byl lepší král ) to mám spíš pocit že protože dany je neplodná.. možná má sedm království nějaký zákon že někdo kdo je neplodný/á nemůže vládnout ( z očividných důvozů )
  • Skales napsal(a):

    Everett_Young napsal(a):

    Já taky držím palce Stannisovi a doufám že přežije. Oblíbil jsem si ho už ve druhém díle a podle mě má na trůn rozhodně větší nárok než nějaká exilová dcera svrženého krále který neměl kromě práva dobyvatele (několik generací starého) také nic jiného.


    Není nárok Stannis odvozen z nároku roberta jehož nárok je odvozen od Targaryenů? A vzhledem k tomu že Aegon vytvořil železný trůn atd.... si myslím že jejich nárok je rozhodně větší ( ale osobně si myslím že Stanins by byl lepší král ) to mám spíš pocit že protože dany je neplodná.. možná má sedm království nějaký zákon že někdo kdo je neplodný/á nemůže vládnout ( z očividných důvozů )
    No tu její neplodnost stále nemáme vyřešenou, takže toť otázka jestli v 5 knize potratila nebo nečekala dítě.

    Inak neříkejte, že ani v roce 2017 se další knihy nedočkáme já pomalu už ani v 6 knihu nevěřím.
  • Tak co začal nám rok 2017, takže co myslíte dočkáme se letos 6 knihy nebo budeme čekat další poklidný rok
  • Tyrion LannisterTyrion Lannister The Mannis strikes back!!!!!!
    @p1e9t9r2 dalších několik poklidných roků obávám se :-(
  • SagartSagart Amo ergo sum
    @p1e9t9r2 Já jsem ji čekal již tento rok :) Nyní ji očekávám znovu. Můj optimismus zůstane nespřetrhán :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    image
  • @Nevada Takže ještě rok počkáme tak, když to stihne do června 2018 mám dárek k dokončení další vejšky :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @p1e9t9r2 Jen aby to nebylo k nějaké jiné slavnostní příležitosti (třeba padesátiny :P ).
  • @Nevada to je troll :D
  • Krisa napsal(a):

    @p1e9t9r2 Jen aby to nebylo k nějaké jiné slavnostní příležitosti (třeba padesátiny :P ).

    Vzhledem k tomu, že mi je 24 a nepředpokládám, že by autor byl nesmrtelný :D to sand tak daleko nedojde, ale přeji mu aby se dožil velmi vysokého věku a hlavně co do psaní knih plodného
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @p1e9t9r2 To už je za pár =D
  • http://www.edna.cz/game-of-thrones/clanky/george-r-r-martin-letos-by-vichry-mely-vyjit/

    pokud to je pravda nevíte jestli se někde bude dělat překlad do češtiny nebo si ještě rok budu muset počkat na český překlad
  • SagartSagart Amo ergo sum
    p1e9t9r2 napsal(a):

    http://www.edna.cz/game-of-thrones/clanky/george-r-r-martin-letos-by-vichry-mely-vyjit/

    pokud to je pravda nevíte jestli se někde bude dělat překlad do češtiny nebo si ještě rok budu muset počkat na český překlad

    Že vyjdou letos mám pocit psali na Edně již minulý rok. Ostatně, tady to taky bylo, ne? :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @p1e9t9r2 Je to pravda, Nevada sem hodila originál pár príspevkov nad tebou. Nič ale nie je potvrdené, vyslovene tam hovorí, že si to isté myslel aj minulý rok.
  • Možno to aj bude, v priebehu pár mesiacov. Keď minulý rok išiel na ten con v Mexiku, písal na blogu, že je to posledná akcia na niekoľko mesiacov, až kým nedokončí Víchry.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Katrina Vyzerá to tak, že Martin píše všeličo, len nie tú knihu :^)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.