Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/obrazem-kodove-oznaceni-urgent-fury-od-americke-invaze-na-gr/r~8592846cd6b311e8b634ac1f6b220ee8/r~7458b488d6ad11e8acf3ac1f6b220ee8/
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/10/25/ceskoslovensko-a-jeho-ekonomika-v-prubehu-poslednich-100-let/?fbclid=IwAR0yOw5lr-NOEHkB0cWw4w0y5A7n7Z7sN8vX3f-B51hViIO9LmVQ-JDz-PU
Každopádne takto podrobne už to na mňa robí lepší dojem, než prvý tu zverejnený článok.
Bez většiny produkce a služeb, které se podílejí na číslených ukazatelích včetně HDP se člověk vcelku dobře obejde a s kvalitou života mají společného jen velmi málo. V době, kdy významně klesá energetická návratnost tzv. neobnovitelných zdrojů, se navíc čím dál větší množství investic bude přesouvat do energetického sektoru ve snaze odvrátit nevyhnutelný kolaps, resp. udělat z něj pouze propad.
Nemyslím si, že na tom Západ je/byl kdovíjak lépe než my. Přesněji řečeno si myslím, že z pohledu běžného člověka na tom byl během studené války o něco lépe, zatímco dnes je na tom o něco hůře. Německo (které mezi Západ neřadím) je na tom možná hezky v číslech, ale o jejich problémy bych fakt nestál. Rakousko má obrovskou devizu v pokrytí významné části energetické spotřeby z hydra, což má do budoucna zásadní význam.
https://www.konfrontace.com/single-post/2018/08/04/První-republika-a-kapitalismus?fbclid=IwAR3lAH55AkQvM5z95nGQQx_OUcK-WbXeezbU9FQeEbKwbMlFWA2na9SlpBU
Ale nechci do Nagana kopat, to se v ČR nesluší :D
Celkově se mi tenhle videomaping líbil snad i víc než cokoliv ze Signal festivalu. Moderní, efektní, výstižný, hezké vizuální vypravěčství. Občas z toho člověka zamrazilo - u rudé hvězdy a Milady Horákové. Co se úplně nelíbilo, tak to byly kupy turistů všude v centru Prahy, kteří netušili, co je to za humbuk, ale to holt nešlo jinak.
Celkově je trochu škoda, že skoro všechny akce byly zrovna v tenhle konkrétní víkend, třeba vojenská přehlídka mohla být kdykoliv v říjnu a instituce, co měli vstup zdarma, mohly mít vstup zdarma třeba každou sobotu v říjnu. Taky u outdoorových akcí riskovali, že bude hnusné počasí, což se taky stalo (kdyby republiku založili o čtrnáct dní dřív, měli jsme ještě babí léto :)). Dobrá zpráva je, že velká část výstav ke stému výročí republiky teprve začala a potáhne se do začátku roku.
Každopádně zařadit mezi milníky století vyhraný hokejový turnaj mě přijde prostě zoufalý - btw. na hokej a repre koukám, ale vlajku na zrcátka u auta si nedávám a soused, který tak činí se mě předevčírem ptal proč dávám vlajku do okna.. Prostě mu ten letošní 28.říjen nepřišel nijak extra. Asi nechtěl nažehlenou vlajku dávat moknout, aspoň mu vydrží připravená na mistrovství světa.
@svoa00 Bruselská výstava v ´58 roce .. podle mě dost důležitý momenty ze všech sfér života :)
https://www.csfd.cz/film/548197-hovory-s-tgm/galerie/strana-2/?type=1
Překvapuje mě, že je něco takového jako Masaryka humanizovat pořád třeba. Jasně že byl Masaryk jenom člověk z masa a krve. Jasně že obětoval rodinu politické kariéře. Jasně že svým způsobem byl a je kontroverzní. A pokud by to někoho zajímalo, tak údajně měl jako vdovec zájem o jednu výrazně mladší ženu, ale jeho dcera mu to vymlouvala, protože by to narušilo jeho imáge. Dneska by mu něco tak humanizujícího naopak i politicky pomohlo.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Oldra_Sedlmayerová
https://zpravy.idnes.cz/saga-rodu-masaryku-velke-talenty-krute-konce-a-ted-i-potomci-v-cesku-1p4-/domaci.aspx?c=A100227_1342687_domaci_jw