Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1526527529531532581

Komentáře

  • JoserJoser persona non grata
    @flanker.27 Johoho! Strážce rasové čistoty fiktivních postav pan Vendelín toho o předsudcích musí vědět hodně... No musel jsem si rýpnout, myslím ale že už jsem svým souhlasem byl dostatečně blahosklonný :twisted:
  • AvivAviv
    upraveno 14. září 2018
    Nikoho z blokovania neobviňujem, ale nějaký hezký souboj bych skoukla... icefire.cz/forum/discussion/51848/arena/p1
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. září 2018
    @Joser Jste osobou, která si vytkla za úkol zaplavit fórum vlastní politickou agendou o prospěšnosti diverzity a škodlivosti předsudků, a nakonec se z předsudků sama usvědčila vlastní hloupostí. Tomu se říká pokrytectví. Tolik k věci, víc není co dodat, invektivy na tom nic nezmění.
  • JoserJoser persona non grata
    Sice opožděně, ale i tak. 11. září jsme si připomněli fašistický puč v Chile a následný fašistický teror- vražda prezidenta Allendeho, stadion plný umučených vězňů, zlámané prsty Victora Jary, smrt Pabla Nerudy... Film House of the Spirits hodně z toho vystihuje, zejména v závěru. A samozřejmě kniha Isabelly Allende. Nic ve světě se neděje bez příčiny a zoufalství lidí je nekonečné...


  • JoserJoser persona non grata
    "Peterson rails today against “softness,” arguing that men have been “pushed too hard to feminize.” In his bestselling book Degeneration (1892), the Zionist critic Max Nordau amplified, more than a century before Peterson, the fear that the empires and nations of the West are populated by the weak-willed, the effeminate, and the degenerate. The French philosopher Georges Sorel identified myth as the necessary antidote to decadence and spur to rejuvenation. An intellectual inspiration to fascists across Europe, Sorel was particularly nostalgic about the patriarchal systems of ancient Israel and Greece.

    Like Peterson, many of these hyper-masculinist thinkers saw compassion as a vice and urged insecure men to harden their hearts against the weak (women and minorities) on the grounds that the latter were biologically and culturally inferior. Hailing myth and dreams as the repository of fundamental human truths, they became popular because they addressed a widely felt spiritual hunger: of men looking desperately for maps of meaning in a world they found opaque and uncontrollable."

    Dobrý text, který mi připomněl jak Jim Jeffries dokonale sundal argumentem tady toho klauna během dvaceti vteřin a donutil ho říct "no tak sem asi neměl pravdu no", solid gold. Peterson je šovinista a homofob, který exceluje tak maximálně v debatách s blbama typu Rubin a podobně. Snad jsem se nedotkl nějaké pravicové sněhové vločky. Incel paradise...
    https://www.nybooks.com/daily/2018/03/19/jordan-peterson-and-fascist-mysticism/
  • Som eklektická, nevidím dôvod, prečo inklinácia k jungovským archetypom a podobne, by mala automaticky viesť aj k viere v nadradenosť nejakej rasy, či inej skupiny. Hoci uznávam, že niekto radšej prevezme celý balíček a nebude z neho selektovať.
  • JoserJoser persona non grata
    Kauza sirotci ze Sýrie https://www.ladikvetvicka.cz/index.php/2018/09/18/syrske-decka-patri-do-syrie-ne-k-tetce-do-kromeriza/ Já bych k tomu jenom dodal, že celá tahle mediální hysterie okolo 50 mladých Syřanů, kteří mají nyní zabezpečené základní podmínky k životu mi přijde poněkud zbytečná a raději by se měli řešit děti, které jsou skutečně ohroženy hladomorem a válkou. Jestli někdo neví, kde je hledat, ať si najde na mapě Jemen... A co třeba takový sirotci z Donbasu zajímají tady vůbec někoho??? Nebo obecně Jezídí přežívající už čtvrtý rok na hoře Sinjar v utečeneckém táboře. Kousek od nich útočí Turecko a Írán. Přesto nechtějí do Evropy, chtějí zpátky do svých domovů a vést život jako předtím. Ale v tomto případě to možná bude tím, že jako uprchlíci nejsou zajímaví, nepotápějí se na moři, nelezou přes ploty, jen chtějí zpátky domů...
  • Nikdo ti nebrání! Vycestuj, založ iniciativu, sesbírej peníze. Já ti klidně přispěju i na ty sirotky z Donbasu pokud to bude dávat smysl (A i přesto, že se tam Banditi velice efektivně likvidují mezi sebou)...
  • Fraška to je od začátku, to co babiš předvádí je strah z vlastních voličů před volbama
  • JoserJoser persona non grata
    @Amaroun Ano, Banderovci na Ukrajině opravdu řádí, to je asi tak to jediné, v čem s tebou souhlasím...
  • sfik napsal(a):

    Fraška to je od začátku, to co babiš předvádí je strah z vlastních voličů před volbama

    Jo je to smutný pohled. Tady je vidět ta polarizace. Neustopit ani o krok, protože by nás mohlo ohrozit padesát mrňousů. Jsem zvědavej až nastane něco podbného jako v 1968. Kdo bude mít chuť přijímat ty tisíce emigrujících čechů...

    K tomu je pěkný článek tady
    http://forum24.cz/nejaky-estebak-mi-bude-rikat-ze-nase-republika-nedokaze-prijmout-50-deti/

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Jako ČR je podle mě schopná postarat se o 50 dětí.
    Ale je to pro ně to nejlepší? Přišli o rodiče, takže jsou asi dost v háji. Nemyslím si, že je ideální je ještě odvézt někam daleko, do jiného prostředí, jiné kultury, od možného zbytku kamarádů a známých lidí a někam, kde se ani nedomluví. Je mi jich fakt líto (a to není jen takový kec), ale myslím si, že pomoc by se mělo v jejich domácím prostředí. A navíc 50 dětí je jen plivanec v moři (samozřejmě že něco je lepší než nic).
  • Myslím, že to záleží od věku. Hodně malé by se snad snáz přispusobili naprosto jinému světu, kdežto o ty starší by bylo lepší se postarat v tom jim bližším.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Hlavně tu skupinu vymezila paní europoslankyně Šojdrová a mělo jít o !mladé chlapce" ve věku 12-17 let. Vzhledem k tomu, jak je to s určováním věku těchto osob, si jejich skutečným věkem nejsem jistý, zato jsem si jistý tím, že jsou to pověstné "dva prstíčky tam strčíme".
  • @flanker.27 A proč by nestrčili když těch 50 rodin pro 50 dětí se už nabídlo.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 21. září 2018
    @sfik Už se toho nabízelo, pro celé rodiny z Iráku dokonce. Výsledek? Fraška. Na jednu stranu by bylo zábavné sledovat, jak by to dopadlo tentokrát, na druhou stranu riziko je příliš vysoké. Tato akce není navíc o morálce, ale o zviditelnění (nepopírám, že z obou stran). Jestli někdo skutečně cítí vnitřní neklid, že by měl něco udělat, může následovat amarounova příkladu, v tomto ho plně respektuji, vybral si svojí cestu a podle toho jedná v místech, kde je to podle něj zapotřebí. Ale toto je hra na politické body.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Ještě trocha zlého... :)

  • upraveno 22. září 2018
    https://highline.huffingtonpost.com/articles/en/everything-you-know-about-obesity-is-wrong/

    Neuvěřitelně dlouhatánský článek o uražených tlouštících... v hodně věcech je autor mimo a zbytečně dramatizuje. Na druhou stranu má pravdu v tom, že pošklebování a urážky těžko někoho motivují ke změně životního stylu a doktoři se často chovají necitelně až hulvátsky. Povzbuzování a pozitivní přístup ze strany lékařů by určitě byl lepší a kdyby se chovali o něco citlivěji, taky by je to nezabilo. Na druhou stranu pokud jedna z těch paní tvrdí, že byla obézní po šesti měsících, kdy její denní příjem tvořil jeden jogurt a tři rýžové chlebíčky... problém bude někde jinde :-k
  • Čítala som, že obzvlášť drsné je to vo Francúzsku, kde nadváha môže dokonca ovplyvniť, či človek získa, alebo si udrží pracovné miesto.
  • No, tento dlhočizný článok dočítaný. Citovo je to teda silné. Kvitujem, že sa pomedzi všetky sad stories dostali aj k tomu, že súčasné zloženie stravy rozhadzuje ľuďom metabolizmus. Ktoré veci si identifikovala ako chybné? Veľa o tom totiž neviem.
  • @Aviv sám autor se nakonec dostává k tomu, že u těch, kde obezita přeroste v chorobný stav mysli, je to obvykle hlubší psychický problém, který je třeba řešit komplexněji, než doporučením "už ty hamburgery nejez". Dnešní nabídka supermarketů je jen nástroj, jak se jednoduše projíst k obezitě, ale ne příčina toho, proč to někteří dělají. Lze si přečíst složení těch potravin, nevybírat si polotovary, ale kupovat základní suroviny a z nich uvařit. Chuť nebo vůle k tomu, aby si lidi vařili a hýbali se stojí a padá na mnohých faktorech, třeba na sociálním prostředí, stravovacích návycích v rodině, to nejde svést jen na zlé plakáty a odsuzující společnost, přijde mi, že tímhle způsobem to autor zase bere od střechy místo od základů.

    Lidem rozhazují metabolismus špatné stravovací návyky, ne potravinové korporáty.

    Taky si doopravdy nemyslím, že může mít anorektička sto kilo (možná ve svojí hlavě) naopak bulimička zcela s přehledem, tyto nemoci se od sebe výrazně liší v prognóze a fatalitě následků. Takže doktor, co předpokládá, že slečna s výraznou nadváhou netrpí anorexií má pravdu a není třeba ho hned házet do hnoje? Je tu někdo znalý problematiky? :-k
  • U niekoho by to mohlo súvisieť aj s nediagnostikovaným ochorením a nielen zlými návykmi. Otázkou je, prečo tie ochorenia pribudli a mňa to zase raz vedie k prechemizovanému prostrediu (plus degenerácia, ale to je na inú debatu). Tiež mám pocit, že niektoré prípady budú fakt skôr bulímiou, než anorexiou. Napríklad ľudia, čo podstúpili bandáž žalúdka a nedokážu do seba dostať viac, než ten jogurt a potom hodiny hodiny nič, tí fakticky stratili na váhe.
  • @Aviv Jako u spousty jiných zdravotních problémů, i tady je západní medicína dobrá hlavně v léčení následků, ne v v tom, aby něco dělala s příčinou. V jednom dokumentu jsem viděla případ muže, který vážil nějakých 300 kilo a nechal si podvázat žaludek. O dva roky později měl znova nějakých sto padesát kilo. Protože nikdo neléčil jeho závislost na jídle, která problém způsobila. Ten podvázaný žaludek se totiž znova pomalu roztahuje, pokud ho člověk dlouhodobě plní tak, jak to fyzicky snese.
  • A sakra... No tak to by už fakt bylo hezké konečně jít po těch příčinách.
  • upraveno 24. září 2018
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jak by řekl Lister: "Teda... těžko najít správný slova." :wall:
  • Mám vážne pochybnosti o tom, že by jim domestikace proměnila trávící soustavu masožravce v trávící soustavu všežravce. Jako jisté změny v poměru maso vs rostliny si umím představit, ale naprostou absenci? WTF? Navíc nejsou bielkoviny jako bielkoviny. Ta rostlina fakt neobsahuje všechno. Proč je pro někoho tak těžké pochopit, že predace je naprosto v pohodě, vlastně žádaná regulace, jde jen o míru...
  • JoserJoser persona non grata
    Nechápu kde je problém :-k Ten článek odpovídá na všechny vaše případné otázky, takže názorový střet se odehrává čistě v ideologické rovině etický vegan versus vraždící masožrout. Lidičky, lidičky...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.