Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1288289291293294581

Komentáře

  • upraveno 19. května 2015
    Tady je vidět co jsou ženské zač. Když Nagyová lící kamarádce Mařence, že Nečasová chce aby Nečas přijel na oslavu dceřiných narozenin tak ji v tom Mařenka podporuje... Popravdě já si to teď u kamarádky hodně pokazila - její (už bývalý) přítel měl dítě z předchozího vztahu a mojí kamarádce vadilo, že ho chce vzít na společnou dovolenou. Já jsem toho názoru že dospělý člověk té dovolené moc nemá a naopak to toho muže šlechtí, že ji chce trávit s dítětem. Ale bohužel, chtěla slyšet že je chudák, když se má otravovat s nějakým harantem.
  • @Terezička Trochu se jí zastanu - jeho by to možná šlechtilo, ale ona by byla pomalu svatá. Třeba si tu dovolenou dlouho vysnila a najednou by se tam všechno řídilo podle haranta, co che každých pět minut něco jiného. Ale pochybuju, že zrovna kvůli tomuhle se rozešli.
  • @svoa00 trochu by měla počítat s tím že když má chlapa s dětma, tak že ten se jim má taky někdy věnovat. Tohle nenávstný macešský chování mi přijde strašně hysterický.
  • @svoa00 Myslím že se opravdu rozešli kvůli tomu - ona děti nemá, proč by se měla nechat omezovat "cizím" dítětem. Jenže o dítěti věděla hned jak se začali scházet tak se to dalo čekat. Na jejím místě bych taky brblala, ale na druhou stranu, co já bych jako děcko dala za to, kdyby mě taťka na dovolené chtěl. Z téhle zkušenosti prostě nejsem schopná její stanovisko podpořit.
  • @pavel Holt asi nepočítala. Slyšela jsem ale v okolí taky příběhy o tom, jak pro supr taťku byla nová přítelkyně kuchařka, uklízečka a děvka a občas ramínko, na kterým se "vybrečí", když je s tou "pravou" rodinou problém. Na tom, že ženská nemá ráda cizí dítě, co jí zasahuje do života, nic hysterického není, ostatně v reálném životě dost matek takové dítě využívá k manipulaci. U samiček homo sapiens to navíc chodí tak, že ne každá má všeobjímající mateřský instinkt.

    @Terezička Myslela jsem tím, že se nerozešli kvůli té dovolené. Každý prostě má jinou hladinu, kam až je schopný dělat ústupky, a možná si připadala zanedbávaná oprávněné. Kvůli tomu kamarádka nutně nemusí být špatný člověk.
  • upraveno 19. května 2015
  • @pavel To souhlasím, že to není fér. Ale nesetkala jsem se, že by někdo schvaloval to, že žena nemusí děti, které vyvdá, spíš naopak. Tohle prostě většinová společnost celkově nebere.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. května 2015
  • @pavel Právě, ten text je neskutečně blbý (o nutnosti mít na počest narození Karla IV. hymnu a o výběru jejího autora radši vůbec nemluvím). Ale ten text :wall: :spike:
  • Přesně zažitá klišé o Janu Lucemburském, nespisovné fráze ve větách. A celý to je zase taková ta hloupá Landovina, pro lidi co se budou bouchat do hrudi a říkat jaký jsou Češi.

    To mi připomíná, že budou dávat toho novýho Husa s Hádkem v hlavní roli. Myslím (a to nechci soudit dopředu), že nás paní Kantůrková scénářem nepřekvapí a bude to samozřejmě postavené tak že Zmikund je největší kruťas a oportunista a nejhorší v historii českých králů. A Husa budou velebit až do nebe a jeho fanatický stoupenci jak okvětní lístky bílé lilie. Ještě že nemá česká televize peníze na produkci Jana Žižky, dopadlo by to hůř než v těch filmech od Vávry.
  • Tak ten text je jednoduchý a zvláštní, ale kontroverze kolem Landy ma příjdou vždy dost přehnaný. Třeba to, že náckově zpravidla nenazvou píseň Nový Jeruzalém. Objektivně neznám dneska zpěváka, který by se tolik zabýval historií ( Přemysl Otakar II, bitva na Bíle Hoře, husité, 1938, atd. ) Jinak řečeno, když české letce připomínají metalový Švédové ( Sabaton - Far from the Fame), tak je něco špatně. Já osobně bych od kritiků, třeba rád slyšel nějakou lepší alternativu. Taky třeba kritiku Landy za Kryla zcela nechápu, stačí si pustit verzi Kravany Mraků od Landy a verzi Divokýho Billa a dá se poznat povedenější. Celkově ten text je zvláštní, ale pokud by ho Landa nějak rozumně předělal neměl bych s tím problém.
  • Eva a Vašek zpívají o bílé orchideji, neznamená to ale, že z nich budou mít botanici bůhví jakou radost. To že o něčem zpíváš o něčem takovém, neznamená že to dílo získává nějakou vyšší hodnotu.
    Takže ať si vezme toho svýho kohouta a někam zaleze..
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Landa. Není to ten, co mu hráblo a pojmenoval sám sebe Žito 44 a dělal ze sebe jasnovidce? :applause:
  • @Terezička: Celkově bych řekl, že těžko soudit na základě takového popisku... Nicméně pokud si někdo nabrnkne protějšek (a teď jako poravdu bez ohledu a to, jestli chlap nebo ženská), který má dítě a pak se s ním rozejde proto, že dotyčný má k tomu dítěti kladný vztah, tak mi jeho/její myšlenkové pochody přijdou přinejmenším podivné.
    Jako upřímně řečeno, žít radši s někým, kdo k vlastnímu dítěti z předchozího manželství má dobrý vztah, nebo špatný vztah? Za mě jednoznačná odpověď.
  • upraveno 20. května 2015
    http://www.novinky.cz/domaci/369978-norove-chteji-michalakovou-zbavit-rodicovskych-prav-k-synum.html

    Norská sociálka opět drzá jako lázeňské veverky. Půjdeš s případem do médií - neuvidíš je! Stát nevydá pasy pěstounům - neuvidíš je! Hlavně mě pobavilo, že podle nich mají být zachovaná rodičovská práva otci (k jednomu ze synů, no nejsou laskaví), který o ně zájem nejeví. Už vidím, jak se tam ten chlap hrne, aby jednou za rok viděl syna, který už o něm nic neví a který na něj mluví jenom norsky. Tady by pomohlo asi jenom opakované odškodnění rodinám v rámci desítek milionů, protože prachy holt zabolí, pak by si snad norská vlada uvědomila, že není v pohodě nechat Nory i cizince šikanovat úřadem, nad kterým ani oni sami nemají pořádnou kontrolu.

    Taky jsme dostali jasnou odpověď, proč Michaláková případ nemedializovala dřív. By mě navíc zajímalo, jak asi tak má ty dva kluky poškodit medializovaní případu v Česku, když česky už pomalu neumí.
  • @svoa00 to je regulérní vydírání, to snad není v demokratickém státu možné? Aby se nějaký úřad takhle choval a navíc to beze studu veřejně prezentoval. Navíc děti snad odebrali hlavně kvůli podezření, že je zneužíval otec ne? Naše vláda už asi nic moc extra navíc dělat nehodlá, vypadá to pro Michalákovou beznadějně.
  • @pavel Rozdíl je v tom, že Eva Vašek pokud vím třeba nenapsali muzikál - Krysář je jedním z nejúspěšnějších a podle mě i nejlepších původních českých.
  • @derfel Nebudu psát co si myslím o muzikálech, protože tě nechci rozčilovat, ale myslel jsem tím to, že když napíše Landa text o Karlu IV. tak to tuplem neznamená že o tom něco ví (viz. text). A proč ho považuju za nácíčka? Protože jeho působení v Orlících je jasný, jejich texty o rasové čistotě národa jsou víc než jasný. O nějaký jeho renesanci mysli nejsem moc přesvědčen.

    Ostatně i kvůli té skupině si lidi v Čechách například zaškatulkovali skinheads jako nácky. Protože se orlíci považovali za Oi! žánr (což nešlo dohromady s těmi texty mimochodem).

    Každou středu dávají pořad Kmeny o subkulturách, byl díl i o skinech, tam na Dana taky zavzpomínali. Je škoda že když tenkrát přitáhnul na slavíky toho kohouta, a měl tam nějakej ten pódiovej záchvat a tvrdil jak končí s tvorbou a jak to všechno stojí za hovno, tak škoda že to nedodržel, asi mu došly prachy. Tak zkusí tu ohranou písničku velkýho vlastence a třeba to zase něco hodí, že...
  • @derfel @pavel Každopádně debata o Landově hymně se stává bezpředmětnou po tom, co to autor dneska odpískal.
  • @brbr fakt? co ho to popadlo? plače že ho češi nemají rádi? =D
  • upraveno 22. května 2015
  • @Ugla Souhlasím, líbila se mi hlavně Landova Karavana mraků a Lilie (i když si jsem jistá, že Kryl by s tím orchestrálním pojetím nesouhlasil).
  • http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/370057-zachrante-palmyru-je-to-boj-celeho-sveta-naleha-syrie-na-americany.html

    Se obávám, že památkaři apelují na špatném místě. Římské památky jsou pro Američany asi tak důležité jako masivní porušování lidských práv a utlačování veškerých menšin ve spřátelené Saudské Arábii (které odpustili i tři tisíce mrtvých z 11. září). Asi se čeká, až padne Damašek. Islámský stát je ostatně schopný bojovat leda tak s oslabenou iráckou a syrskou armádou. Pravá sranda by byla, kdyby byli na hranici Izraele a ty titulky odsuzující Izrael za použití chemických zbraní nebo třeba napalmu proti těm úchylům bych opravdu chtěla vidět.
  • @pavel Já rozumím, že každý má svůj názor, ale u teď mě vadilo, že dost lidí kritizovala Landu ještě než si vůbec přečetli text ( mohl být lepší Landa má lepší texty). Prostě Landa provokuje a dost lidí ho nemůže vystát, kdy naposledy někdo krtitizoval Matáska za to že byl v Orlíku ? Nějak jsem si nevšimnul. Jen tak mimochodem nedávno se řešilo že Matásek získal řidičák na motorku bez zkoušek docela průser pro pražský autoškoly, to by bylo točo kdyby to udělal Landa Říkám, že kritizovat Landu je dost lehký, a jak už jsem psal, je znám u nás jiný zpěvák co má témata z české historie ? Prostě pořád budem kritizovat Landu když letí zpívat vojáku do Afghánistánu ( je to přeci nácek co na tom , že si ho vojáci sami vybrali - nojo zelený mozky ?). Zneužil písně Kryla, když jeho písně předělali jiní, tak výsledek byl přinejmenším rozpačitý. Jinak řečeno Večer s písní Karla Kryla pro Český národ, zaznamenal větší ohlas než novější koncert Kryl 70 co k tomu říct, ten mnoha výsmívaný šašek to udělal lépe a daleko dříve než nejlepší čeští zpěváci ? Co na tom, že na Vltava Tour s ním spolupracovali jedni z nejlepších muzikantů (Vartecký, Žežulka). Sečteno potrženo, Landa je nácek a šašek a jakoukoliv hymnu si nezaslouží složit - co na tom že uspěl na všech myslitelných hudebních disciplínách ( od autorských písní, přes muzikály po nadstandartní koncertní šňůry). Taky netvrdím že je Landa hudební genius, ale vzhledek k svoji dosavadní práci si tu šanci zasloužil.
  • Landa je dost kontroverzní postava naší současnosti. Osobně ho odsuzovat za to, že působil v Orlíku a hned z něj dělat nácka mi přijde chybné. Ano, někteří co tu psali, že zpíval o čistotě národa atd. máte pravdu. Ovšem od hnutí skinheads se, pokud vím distancoval a zpívá o tom i v písních Orlíku. Skinheads se podle mě u nás zvrtlo (stejně jak všude) a původní myšlenku dodržují jen ti co pochopili o co jde.

    Jakmile se Landa oddělil od Orlíku a začal s novou tvorbou, změnilo se vše co psal a jak to psal. On není zpěvák, on je prostě textař. Pozdrav z fronty, Vltava,... Úžasná alba, která mají co říct posluchači, zpívá o něčem co má nějaký význam nebo pointu. Zpívá i o naší historii, což pokud si správně vybavím nikdo z našich současných zpěváků nedělá. Taky si myslím, že ví o čem zpívá. Myslím si, že si o to něco přečetl nebudu tvrdit, že je to vzdělaný člověk co tomu rozumí, to určitě ne, ale podvědomí o tom nějaký má.

    Jediná věc, kdy mě Landa zklamal, bylo po předávání Slavíků , krásná kritika společnosti té doby a krásné připomenutí Karla Janouška. Nevím kolik z vás tohoto člověka zná, ale on je jeden z důvodů, proč jsem hrdý, že jsem Čech. Zklamal mě, tím že už nebude tvořit a že končí. Za rok se dozvídám, že má nové album a že pořádá koncert. Škoda, ovšem pro pár chyb ho nepřestanu obdivovat pro jeho tvorbu a pro jeho vlastenectví.
  • http://www.novinky.cz/krimi/370152-dobre-jim-tak-napsal-komunista-o-smrti-ceskych-vojaku-v-afghanistanu-jde-pred-soud.html

    Upřímně řečeno si už po tom víc než desetiletí nepamatuju, jestli do Afghánistánu první vtrhli Američani a NATO do toho bylo vztažené, nebo jak to bylo. Pamatuju si jenom to pitomé zdůvodňování, že Taliban, o kterém do té doby skoro nikdo neslyšel, je nějaká děsivá teroristická hrozba. Každopádně ne, nezasloužili si to, protože to nebyli žoldáci, kteří se rozhodli jít tam dobrovolně.
  • @svoa00: Dobře mu tak (tomu komunistovi)... Na druhou stranu svoboda slova vs. "propagace hnutí" (zvlášť, když se tak odlišně hladí na rudý a hnědý ksindl),... jako nezávidím soudu tohle rozhodování.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.