Jídlo a pití

upraveno 26. června 2011 v Rozličný pokec
Dneska jsem měl tu čest ochutnat svatojánské pivo. Bylo docela dobré, ale hlavně mě přivedlo na myšlenku založit topic na téma, které mají lidé společné bez rozdílu. Tedy najdou se mezi námi tací, kteří posvátnou zásadu "alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství" nectí, tak jsem se rozhodl rozšířit diskusi na téma jídlo. Pokud tady daná diskuse již je, tak prosím Aleka, aby jí smazal a zahodil jí na smetiště dějin, ale v opačném případě nechtě diskuse započne. Tématem je cokoliv, co Vás napadne. Co Vám chutná, co jste dnes vypili (snědli). Dějiny pití, vaření. A tak dále, a tak dále....

1246724

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. června 2011
    BTW mluvíme tu o jídle a já si uvědomil, že jsem ještě nevečeřel. To musím napravit, bramboračka čeká.
  • upraveno 28. června 2011
    Ne. To je s Dadou...několikrát nahou:-)
  • upraveno 28. června 2011
    flanker.27 - ohledně toho "nedokážu zabít jedlé zvíře" - vidíš, hned o Tobě vím mnohem víc a jsme na tom stejně :-))

    A opovažte se pochybovat o mé ženskosti! :-D Já jen nesnáším pokrytecké předsudky - tady čtete tyhle knihy a sledujete seriál...a to ty "nevázané" scény přetáčíte ? nebo v knize přeskakujete ? Asi jako v Comebacku ?
    "německý film "můj bóže, můj bóže" :"
    on - tak jsem tu paninko, přišel jsem vám opravit tu pračku
    Ozzák - tak on je to opravář !
    ona - promiňte, spadly mi šaty...
    Ozzák - to nudné Lexo přetoč, já chci vědět, jestli jí vážně opraví tu pračku!

    :-) pokrytci :-p

    A na syrové maso jsem holt ujetá. Při porcování ho sním kvanta a když to na mne přijde, tak svůj řízek slupnu za syrova :-) Kdysi jsem bydlela na privátě a někdy v září se měla objevit další spolubydlící - vešla prvně do kuchyně z předsíně a náš první vzájemný pohled - já před sebou balík syrové kuřecí játry napůl sežraný a hubu od krve :-) Jsem netušila že je vegetariánka - málem to s ní šlahlo :-D no a ?
  • upraveno 28. června 2011
    Tak ty až takhle! No, nebudu zastírat, že do toho bych nešel. Ale proti gustu žádný dišputát, že ano. :-)
  • upraveno 28. června 2011
    Při porcování ho sním kvanta a když to na mne přijde, tak svůj řízek slupnu za syrova :-)
    jako člověk znající spoustu možných patogenních činitelů v tepelně neupraveném mase do tohoto rozhodně nemám motivaci jít:-)) Trochu mě děsíš, a i když nejsem pokrytec, už si tě asi jako něžnou plavovlásku nepředstavím. Spíš jako ženu s vysokou hladinou androgenů a tomu odpovídající muskulatuře:-)))
  • upraveno 29. června 2011
    :-D a jako absolvetku veteriny, co ví, jaké jsou na jatkách kontroly :-p s tou plavovláskou ses trefil :-) (vlasy skorem po kolena :-) )
    A měl bys vědět, že syrová játra je největším zdrojem všech vitamínů v lidské výživě. Například céčko bys tepelným opracováním zničil :-) Ale proto to nejím - mi to chutná.
  • upraveno 29. června 2011
    No, syrové maso, nevím nevím. Ale je pravda, že si s chutí dám tataráček, když vím, kdo ho připravil. Nicméně to ve mě vyvolává asociaci, jak Daenerys baští čerstvě vyvržené koňské srdce a ještě k tomu těhotná. Tak to bych nestrávila, vitamíny nevitamíny.
  • upraveno 29. června 2011
    Syrové srdce není špatné, ovšem bez toho tuku kolem a těch blan - to by stejně neužvýkala :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 29. června 2011
    Kvůli céčkám baštím jiné věci než čerstvě vytržené kusy masa.
  • upraveno 29. června 2011
    Výborný zdroj vitamínů je pivo, bohužel by se muselo pít střídmě, co ne vždy dodržuju.
  • upraveno 29. června 2011
    Játra jsou velmi bohatým zdrojem vitamínů i prvků. Někteří živočišní parazité se ale také nachází právě ve svalovině nebo vnitřnostech - toxoplasma gondii, tasemnice, některé hlístice atd. V důkladné kontroly na jatkách jsem se rozhodl nevěřit a maso i nadále hodlám tepelně upravovat:-)

    jarla. Proč neděláš veterinu?
  • upraveno 29. června 2011
    Olorin - pivo je největším zdrojem vitamínu B v lidské výživě, ale na ostatní vitamíny pokulhává :-) To těma kvasnicema :-)

    Chmur - za nalezení každého parasita jsou prémie :-) Jak chceš motivovat lépe ?
    Proč ? Protože z vlastní zkušenosti jsem zjistila, že to je v 90 % očkování a utrácení nevhodných dárků :( - což jsou okamžiky, kdy jsem málem neodolala utratit majitele. A 2 x týdně poslouchat stejné nezodpovědné plky, jak ho nemá kdo venčit, že si pořídili módní plemeno, že nikoho neposlouchá - bodejť když ho nikdo nevychovává a nejhnusnější na kterou jsem alergická "my budeme mít miminko a co kdyby mu ublížil!" pes ho ještě neviděl, ale rovnou by ho sežral - utratit pitomce i s miminkem, aby se nerozmnožili!
  • upraveno 29. června 2011
    Jarla - pro člověka, který docela dost trpí na afty, vitamín B nabývá na důležitosti. :-))
  • upraveno 29. června 2011
    Nepopírám jeho význam :-) Taky se po něm mohovitě přibírá... :-)

    Jo a na afty, opary,...je nejdůležitější B12 a ta v pivu není. Takže stejnk a pivo k tomu je ta pravá kombinejšn :-))

    No já dnes udělala camamberovou omáčku z 4 deci šlehačky a je lahodná :-)
  • upraveno 29. června 2011
    Ty se tváříš, jako bych Ti vyčítala kila nebo požitek z piva :-)
  • upraveno 29. června 2011
    Já to vyvažuji tím, že se nebojím pro dobře natočené pivko dojet na kole i mnoho desítek km. Pravda, občas počet kalorií z piva o hodně převýší to, co jsem na tom kole doopravdy spálil, ale zatím to jde. :-)

    B12 možná neobsahuje, ale nepasterizované má kvasnice, a ty jsou na afty taky moc dobré.
  • upraveno 29. června 2011
    Já se nijak netvářím, prostě jen píšu, jak proti téhle docela časté nevýhodě pivařů bojuju já. 8-D
  • upraveno 29. června 2011
    Jarla:A co Salmonela v syrovém mase? :-)
  • upraveno 29. června 2011
    Salmonela tam nepřistane z Měsíce - Buď tu salmonelu měl celý chov a nebo nikdo. Nakupuju maso u řezníka, ne v obchoďáku...
    a
    Kdo si smůlu vyprosí
    ten se smůly dočká
    pátek ji však nenosí
    ani černá kočka

    Kámoška spolužačka vaří vajíčko 25 minut a syrových potravin by se netkla a salmonelu měla 2x a jednou listeriósu...
  • upraveno 29. června 2011
    Nakupuju maso u řezníka, ne v obchoďáku...
    To je dobrá rada...Aspoň budeš vědět, komu máš případně hodit dlažební kostku do vitríny:-)
  • upraveno 29. června 2011
    Jo zvlášť když chodím pravidelně jen k tomu jednomu...tam to neokecá :-D
  • upraveno 29. června 2011
    A kde že to bydlíš? Máš vůbec možnost výběru?:-))
  • upraveno 29. června 2011
    Ale mám výběr z dobrého tuctu :-) Ale tenhle mi vyhovuje. Má i svou porážku a vše si vyrábí sám (samozřejmě má zaměstnance).
  • upraveno 29. června 2011
    Super..czech made
  • upraveno 29. června 2011
    Super..czech made
    Z pravých Čechů.
  • upraveno 29. června 2011
    Hm čechmani daleko...hm šlonzáků ? :-))
  • upraveno 29. června 2011
    Olorin: V tom Pivovarskom klube na Florenci som bol a bolo to super...Az dovtedy kym som nespoznal "Zly casy" (Praha 4) - capuju tam vzdy okolo 20tich piv + flaskove z Europy je samozrejmostou...Tam som ochutnal kopu dobrych piv, na ktore inak nikde nenarazim...Napriklad aj ten Kacov...Ak by ste boli niekedy v Blave, odporucam "Rychtar Jakub", varia si vlastne pifko a je fakt dobre...
    Inak ten tatarak to je lahoda :)))...
  • upraveno 29. června 2011
    Jo, o Zlých časech jsem slyšel, ale ještě jsem tam nebyl, ale určitě to mám v hledáčku, to se neboj. :-))
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 29. června 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. června 2011
    To já se orientuju hlavně podle toho, kde se můžu dobře nadlábnout. Podle toho kritéria je mým oblíbencem Smíchovský sklípek u Anděla. Zvláštní zálusk mám vždycky na tamnější pečený žebírka.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.