Stannis a lidé kolem něj

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti
124

Komentáře

  • upraveno 4. května 2012
  • upraveno 4. května 2012
  • upraveno 4. května 2012
  • upraveno 4. května 2012
    svoa: člověk z masa a krve - myslíš pana Finche? :)
  • upraveno 4. května 2012
  • upraveno 5. května 2012
    to svoa00: Právě že si to nespočítal dobře. On štval lidi už dlouho, a nikdo nepochyboval nejenom o tom, že nařídil vraždu Rhaegarovy rodiny, ale ani o spoluorganizaci (přinejmenším souhlas) Rudé svatby.
  • upraveno 6. srpna 2012
    Já mám Stannise velmi rád, líbí se mi ta jeho naprosto neochvějná víra ve svou věc, to že prostě de a nezastavuje se a hledí přímo na svůj cíl. Když si vzpomenu na začátak Střetu, tak mi přišel ze všech kandidátů na železný trůn jasně nejslabší, postupně si vypracoval dobrou pozici, ale po Králově přístavišti ji zase ztratil. Jiné by to od dalších bojů pravděpodobně odradilo, nikoli však Stannise, uběhlo několik dalších knih, a Stannise tu stále máme usilujícího o trůn, s novou armádou, bez velké šance na výtězství, ale jeho vlastními slovy: Pokusíme se zvítězit, a nebo při to pokusu zemřeme....
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 6. srpna 2012
    Jiní by to rozhodne nevzdali :D
  • upraveno 6. srpna 2012
  • upraveno 6. srpna 2012
  • upraveno 6. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 6. srpna 2012
  • upraveno 6. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 6. srpna 2012
    První byl Čembrlejn když už to píšeš takhle tak to tak necháme, ten řekl že přiváží mír, a po něm přišel Pepek Námořník Churchill. Mimochodem podle tvojí teorie by byl AA hitler :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 6. srpna 2012
  • upraveno 6. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 6. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Ani nemusíš. On nebyl jiný než Chamberlain. Oba mysleli pouze na Anglii a osudy nějaké ČSR jim byly srdečně ukradené. Páně Churchillova slova odrážela změnu politického názoru, když už se z Německa stal nepřítel. K zneuznání Mnichova přistoupil až ve chvíli, kdy měl starosti s tím, zda se Žukov zastaví v Berlíně nebo až na pobřeží Atlantiku. Vyvinout se válka trochu jinak, tak z nás zůstal ten okleštěnej paskvil z dob protektorátu a na hory jezdíme do ciziny. Ne že bychom si to bývali nezasloužili.

    Na jaře 45 bombardovala RAF Prahu tříštivo-zápalnými bombami, asi abychom si to náhodou ještě nerozmysleli a nepřidali se k Němcům. Za tento bohulibý počin má ser WC v Praze na Žižkově sochu a tyto nálety jsou přisuzovány omylu USAF, která se minimálně na tom ranním nijak nepodílela.
  • upraveno 7. srpna 2012
    Ugla: Jedna technická - čím "jsme si to zasloužili"? Jako že se Češi chovali k Němcům "ošklivě"? Nechtěla bych tě teda podceňovat...
  • upraveno 7. srpna 2012
    Uglo - dobře zamaskované dějiny :-) Dík.
    Děd když slyšel jméno Churchill, tak přímo nadskakoval "Čurčil - sviňa kurevska ďabli fašistická nejvěčí!" :-D
  • upraveno 7. srpna 2012
    Na druhou stranu, kdo z nás by se chtěl nechat zatáhnout do války kvůli území v nějaké tramtárii... Taky bychom řekli "prostě jim to dejte, stejně tam tvoří většinu..."
  • upraveno 7. srpna 2012
    Hm protože podepsali závaznou smlouvu, že se kvůli té tramtárii přetrhnou ? Jistěže by se nepřetrhli, proč taky, ale oficielně se tvářili (jak už to u všech paktů o vzájemné pomoci je), že pomůžou ať se děje co se děje.
    Taky z toho pramení má pramalá důvěra v NATO - nemáme ropu ani jiné valné nerostné bohatství, ani nejsme jinak významní pro amíky, takže kdyby nás někdo anektoval, tak se taky nepřeškubnou....že áno!
  • upraveno 7. srpna 2012
    Tyna: Jarla má pravdu, s Francii a Británii mělo přičiněním Beneše Československo dohodu o vzájemné obraně. Realita byla samozřejmě jiná. To, že na nějakém místě žije většina lidí jiné národnosti, není argument. Některé části Londýna by v tom případě patřili Indii nebo Pákistánu, některé části Paříže Maročanům. Sami Britové pozdějc uznali, že jejich přístup "ale Sudety jim přece budou stačit, že jo?" byl strašně naivní.
  • upraveno 7. srpna 2012
    Jarla: Ale oni nepodepsali žádnou závaznou smlouvu... Pokud celou dobu vyčítáš VB, že porušila nějakou smlouvu, není to vůči nim fér.

    ČS mělo smlouvu s Francií a SSSR. Francie měla smlouvu s VB, to ano. Pokud by se rozhodli Francouzi podpořit nás v konfliktu s němci a němci napadli francii, pak ano, pak by VB měla podle smlouvy pomoci - ale francii.

    Já si stojím za tím, že kdyby měla být ČR zatažena do války kvůli nějaké části nějaké země daleko od nás, která notabene funguje ve svých hranicích dvacet let, nijak bychom se tam nehrnuli...
  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Nezapomenutelná reklama :-)
  • upraveno 7. srpna 2012
    .
  • upraveno 7. srpna 2012
    Trochu se Angličanů zastanu: 1. v roce 1938 nebyla VB ani Francie připravené na válku, takhle získali trochu víc času na přípravu (to že jim ten cca roční odklad nestačil je věc druhá)
    2. churchill i chamberlain považovali za větší hrozbu stalina, takže se nejspíš snažili vyhnout přesně tomu, k čemu došlo (tj. Francie, VB a Německo se navzájem oslabí... a kdo na tom nejvíc vydělá?) a vzhledem k tomu, že u nás následujících 40 let vládli komunisti a ne nacisti, tak vlastně měli pravdu...
    (navíc, pokud se tu bavíme čistě o Sudetech a Mnichovu, tak tam nám na pomoc přijít nemohli ani kdyby chtěli, protože Sudet jsme se vzdali "dobrovolně")
  • upraveno 7. srpna 2012
    jjelen: Ale je neříkám, že z pragmatických důvodů Chamberlaina nedokážu pochopit. Ale cynicky se pousměju, když pak slyším o bombardování Londýna za války ;) Věřit ve vedení státu, kde už v tej době fungovaly koncentrační tábory a vedl ho egomaniak, co svoje zvláštní světonázory už dávno popsal v knize, přece byla sázka na jistotu.
  • upraveno 7. srpna 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.