Jon Sníh

upraveno 1. února 2014 v Proroctví
Prorocké a vlčí sny Jona Sněha.
Zimohradské krypty
Hra o trůny, str. 224-225 (v češtině: I. - str. 276)Někdy se mi o něm zdává. Procházím dlouhou prázdnou síní. Můj hlas se všude kolem odráží ozvěnou, ale nikdo mi neodpovídá, a tak jdu rychleji, otevírám dveře a křičím jména. Dokonce ani nevím, koho hledám. Po většinu nocí je to můj otec, někdy je to místo něho Robb, nebo moje sestřička Arya, nebo můj strýc Benjen. Ale nikoho jsem...

Číst celý článek zde
1235»

Komentáře

  • @CervenKa: Vzhledem k tomu, že Standův stín šel zabít Renlyho, tak to je logický adept na to, kdo je král bez stínu...
  • @Jay Jo ták... 8-O Stín odešel, a už se nevrátil? :D
  • @CervenKa: Ale prosím, jestli máš věrohodnější vysvětlení, sem s ním...
    Ostatně "nevrhal stín" může být i právě ze všech stran grilovaný Quentyn... ale není to TAK poetický obrat...
  • @Jay Nemám, to řešení se mi líbí (a fakt jsem ho dřív neslyšela, nebo spíš zapomněla). Jen mě pobavila představa, že chudák Stannis teď za účast na nadpřirozené vraždě pyká tím, že chodí po světě úplně bez stínu. :)
  • upraveno 23. května 2014
    @Jay jop jestli k sobě ty věty nepatří, tak má teorie o modroočku Jonovi padá :-D stejně měla trhliny, jako jak by se dostal přes zeď, když Studenorukej tam nemůže... Mno v tom případě je to jasnej Standa, Aegon a Kalísí. I tak si ale myslím, že Jona oživí/uzdraví spolek pod stromem, děti lesa si představuju jako takový zakrslý elfíky, žijí stovky let, v symbioze s přírodou a určitě mají nemalý znalosti léčitelství, nejspíš i magie a tam se dozví i o těch kryptách, takže za zbytkem si stojím, jen si budu zase muset lámat hlavu, jak ho dosadit za toho Azora :-D
  • vlastně ta doutnající věž asi nebude naše královna, že by teda drak pod Zimoohradem a já měla ještě naději ? :-D
  • I pray for a glimpse of Azor Ahai, and R'hllor shows me only Snow.
    -Melisandra

    :-D

    Ale spíš počítám s tím, že to proroctví o znovuzrozeném Azorovi bude nějak postavené na hlavu, metaforou apod.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Pod modrookým kráľom som si predstavil skôr Nočného kráľa. Ak môžeme veriť seriálu, tak on je ten, čo je medzi Inými významný - ak si to tam nevyrobili sami. Ale prečo by mával Svetlonosom? Nuž, ak to nie je vyslovene irónia, že tá legenda nehovorí o páde Iných...
  • @Miya: Ono to možná bude mít prozaické vysvětlení "Meerenský uzel" - Martin věděl, které postavy tam chce, měl nějakou postavu, jak mu tam budou chodit (po dvojicích a v daném pořadí) a pak mu to tam přestalo štymovat, tak je klidně mohl proházet a proroctví neřešit...
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.