Výslovnost jmen

upraveno 6. listopadu 2010 v Překlady

Zajímalo by mě, jak vyslovujete různá jména a názvy z Písně. Mám pocit, že to nikde nebylo osvětleno; a jestli se k tomu někdy vyjádřil Martin, pak o tom nevím (což ovšem nemusí nic znamenat, já nevím nic). :)

Takže Cersei číst jako [Cersej], [Sersej], [Sirsej] nebo dokonce [Kersej]?

A co Daenerys? Může to být [Dénerys], podle latinské výslovnosti, anebo [Dajnerys], případně [Da´enerys], dvě hlásky namísto dvojhlásky.

Dále Brienne, je to [Briéne], nebo [Brién]?

[Jon], anebo [Džon]?

[Tivin], či [Tajvin]?

A nejistota zůstává i u dalších jmen. Panuje příliš mnoho falešných dohadů. :wink:

1246711

Komentáře

  • upraveno 19. října 2011
    flanker.27: lol.. a jak jinak... zapadozemsky? .... kdzy ej to psany v anglictine tak vyslovnost je anglicka pokud autor vyslvone neuvede jinak.... navic kdzy v serialu 300x reknou džejmi tak to asi opravdu "chaime" nebude... zapni mozek vole
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 19. října 2011
    Heh, asi by fakt bylo potřeba tlačítko "sarkasmus"
  • upraveno 19. října 2011
    Máme tady prvního jedince co se nedokáže bavit slušně :-D A já si říkal kdy to přijde :-)
  • upraveno 19. října 2011
    ......
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 19. října 2011
    Amaroun: Ale vydrželo to docela dlouho. Asi tři-čtvrtě roku. Počítám to od premiéry seriálu. Předtím tu byly jenom samí slušní lidé. :D
  • upraveno 19. října 2011
    Místo těch teček by sis tam mohl opravit ty chyby chlapče :-)
    Montezuma3: :-D Jo jo
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 19. října 2011
    Místo těch teček tam byl původně příspěvek :)
  • upraveno 19. října 2011
    nvm ze bych mel chyby..... a neverim ze 3/4 roku tu nikdo nenadaval :) ... a delate jako bych tu vsechny poslal do prdele :) ... rekl jsem jen vole.. coz ani neni nadavka v podstate :)

    navic je to sprosta knizni saga/ serial... takze to zapada
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. října 2011
    cr8g: Dětem se prý nemá odporovat.
  • upraveno 19. října 2011
    :) co jako... uz par let do detske kategorie nepatrim...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. října 2011
    Ty ještě nespíš? Pozor na maminku.
  • upraveno 19. října 2011
    fyzicky...
  • upraveno 19. října 2011
    :) ... maminka je ok... ale tvoje by te mela ulozit, rict ti pohadku a zakazat internet ... na dlouho, protoze se to tady zase zvrtava v hadaci topic
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 19. října 2011
    Hádej hádej hádači - když neuhodneš co mám v pravé ruce, dostaneš tou levou facku.
  • upraveno 19. října 2011
    kopi? O_o
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. října 2011
    Lister Červenému trpaslíku: Máme mezi sebou příšerný hovado...
  • upraveno 20. října 2011
    flanker: Ale na toto "stvoření" asi holobič fungovat nebude....
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. října 2011
    Škoda, myslel jsem, že by mohlo zítra srkat oběd slámkou.
  • upraveno 20. října 2011
    nemam rad mixovanej obed :) ...
  • upraveno 20. října 2011
    zapni mozek vole
    Trochu necenzurované upřímnosti může být zábava...Stejně jako silácké řeči připomínající účastníkům diskuze (hádky), že na druhé straně také sedí koktej androgenů:-))))
    cr8g: Tvoje příspěvky se opravdu těžko čtou. Nepíšeš diakritiku a ještě často prohazuješ písmena ve slovech.
  • upraveno 20. října 2011
    chmur: nevidim jedinej duvod proc psat s diakritikou :) v 90% na netu pisu anglicky, tam zadna neni ... a psat hacky a carky v cestine je zbytecny zdrzovani pro me, diakritiku pisu jen v oficialnich vecech jako maily atd ...

    j nekdy prohazuju pismenka.. asi pisu moc rychle :D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 20. října 2011
    Nebo jsi, stejně jako já dislektik. Psát s diakritikou opravdu zbytečné není.
  • upraveno 20. října 2011
    ne dislektik nejsem :) normalne pri cteni nebo psani rucne na papir problemy nemam s nicim :) jen proste na klavesnici pisu mocm rychle a mackam nektery tlacitka driv :) ... thats all...

    a psat s DK je zbytecny :) me to zdrzuje .... a uprime tady to forum je asi jediny kde DK vsichni pouzivaj :) v mojim okoli vetsina pise bez ni, na net taky, stejne na fcb i icq .)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 20. října 2011
    Používá se FB pokud myslíš Facebook. FCB je zkratka pro FC Baník Ostrava
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. října 2011
    Psát bez diakritiky je v pohodě, dá se bez problémů číst. Pokud to není kombinováno právě s tím přehazováním písmen. Pak je to vždycky luštění :)
    Ale peklo je používání zkratek jako nvm :o(
  • upraveno 20. října 2011
    je mi celkem jedno co ma priblblej fotbalovej klub za zkratku :) ale FCB pro facebook pouziva velkem vetsina lidi co znam ... viz: http://www.urbandictionary.com/define.php?term=fcb 2. pripad :) .. fcb = slang pro facebook.... aspon ve svete ...

    nevada: hehe... nvm muze mit vic vyznamu... nvm = nevim .. nvm = nevermind .. aspon jak znam ja ... cizinci pisou nvm jako nevermind prave ...
  • upraveno 21. října 2011
    Na aglických fórech si taky připadám jako luštitel kvízu s těmi jejich "U R 2...". A taky nech., proč lidi na forech zkrac. běžná slova, pro která v češ. žádné ztratky nejsou.
  • upraveno 21. října 2011
    Zrovna u angličtiny s tímhle problémy nemám, ale jakmile někdo píše v češtině, bez diakritiky, a ještě k tomu prohazuje písmena, tak už nastává problém "luštění". To je potom guláš, když někdo ani neumí svůj rodný jazyk, ukázkový příklad - Facebook.
  • upraveno 21. října 2011
    climmer: to ze prohazuju pismenka , protoze prstama pisu rychleji nez myslim, a ze pisu bez diakritiky, neznamena ze neumim cestinu.. jen me prijde zbytecny a unavny mackat pokazdy shift kdyz chci napsat hacek nebo carku ... neumim to, nebavi me to a je to pro me zbytecny :)

    Ben Nevis: jaky bezny slova napriklad myslis? ....
  • upraveno 21. října 2011
    cr8g: v té větě jsem měla ukázku :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.