Povídka č. 2 (6. kolo)

DOPIS

 

Jsi první myšlenka, která mě po ránu napadá

Jsi poslední povzdech, se kterým v noci usínám

Jsi víla tančící mezi stromy, která mi stále uniká

Jsi příliš plachá, aby tě můj pohled nevyplašil

Jsi příliš křehká, aby tě můj dotek neporanil

Jsi slza, která padá

Jsi touha, která tají dech

Jsi písnička, kterou ještě nikdo nezahrál

Jsi sen, který si pořád nemohu zapamatovat

Jsi něžná jako kapka vody na kůži

Jsi blízká jako zašeptání ve tmě

Jsi moje šťastná mince na kraji cesty

Jsi úsměv v mé tváři

Jsi chvíle, se kterou se nemohu rozloučit

Jsi vzpomínka na to, se teprve stane

 

 

No nevím, strčím jí to pod dveře, snad to neobjeví někdo jiný.

Když tak jí zkusím zahrát ještě při večeři baladu o Létohradu.

A když nezabere ani to, tak snad už jedině únos.