16. kolo povídkové soutěže

Po kratším oddechu se vracíme k fan povídkám s novými tématy.

1) Ženy v Západozemí aneb za vším hledej ženu – Ženy jsou nebezpečné, své by o tom mohl povyprávět nejeden Západozemec. Začínají se kvůli nim války, ruší svatby, děti vyhazují z oken nebo končí rodové linie… A některé jsou nebezpečné samy o sobě. Současná doba ženám přeje, tak neváhejte sepsat příběh emancipované západozemské dívky. Girl power! Anebo je libo jímavá sociální sonda do života křehčího pohlaví? Možnosti jsou široké.
2) Věk hrdinů – Zapomeňte chvíli na horké léto a skočte se ochladit do dávné minulosti. Do doby před tisíci lety na daleký Sever. Do dob temných a mrazivých. Bílí chodci, Azor Ahai, obři, začátek úpadku dětí lesa, Brandon Stavitel či vznik Noční hlídky – tahle noc bude delší než ta od Helči Vondráčkové!
3) Stará chůva vypráví – Rozepište některou ze západozemských legend, nebo si vymyslete vlastní. Můžete také zkusit trumfnout starou chůvu a vymyslet ještě lepší povídačku, než by zvládla ona. A co si takhle zahrát na Ezopa a zkusit bajku? Popusťte uzdu své fantazie.
4) Jak to bylo dál? – Tradiční téma. Dokončete, co jste započali, anebo pokračujte v tom, co započal sám Martin.

 

Autor vítězné povídky bude opět odměněn knihou. Tentokrát to bude nové vydání Bouře mečů, kterou nám věnovalo nakladatelství ARGO.

 

Připomínám, že tohle kolo rozhodne o dalším osudu pořádání povídkových kol. Pokud máte zájem, aby povídky pokračovaly v současné podobě, tak se prosím trochu snažte 😉

Termín odevzdání: 31. 10. 2018 30. 11. 2018

Kam poslat: povidky(zavináč)icefire.cz

Povídky posílejte nejraději ve formátu .doc(docx). Text rozhodně ne v pdf. Soubor s povídkou před odesláním přejmenujte svým nickem (případně třeba křestním jménem, pokud tady nejste zaregistrovaní).
Na závěr obvyklá prosba: Nové odstavce dělejte pomocí tabulátoru, namísto nepravidelného používání mezerníku. Vůbec nejlepší je udělat nový odstavec jen pomocí (jednoho odklepnutí) enteru a hned psát zkraje dalšího řádku. Web formátování často rozhodí nebo přímo zruší a musí se to pak ručně upravovat. Ze stejného důvodu by bylo ideální nepoužívat široké řádkování, délku povídky tím stejně nenaženete. Nejsou to sice podmínky, ale dodržení těchto jednoduchých pravidel usnadní a hlavně urychlí následné zpracování a zveřejnění povídek. Děkuji.