Vyjádření Talpressu k novému vydání Písně ledu a ohně

Fantasy Planet přinesl v minulých dnech zprávu, že Talpress chystá nové vydání Písně ledu a ohně.

Fanoušci klasické fantasy, zajásejte. Nakladatelství Talpress se pouští do nového vydání epického eposu Píseň ledu a ohně od světoznámého a velice oblíbeného autora George R. R. Martina a začíná, samozřejmě, prvním dílem, románem Hra o trůny. Každý díl vyjde v jedné knize ve vázané úpravě a s novými obálkami od Martiny Pilcerové. Je tedy čas naostřit meče a znovu se vydat do skvělého světa připomínajícího temný středověk.

Nakladatel Vlastimír Talaš k této novince řekl:

„Půjde o vázané vydání v jednom svazku, původní překlad je opraven, kniha má novou obálku. Pro velký zájem o paperbacky nabízíme fanouškům i tuto vázanou verzi v jedné knize. Je to příprava na uvedení TV seriálu Hra o trůny na HBO. Je to moje oblíbená kniha, protože Martin je skvělý vypravěč.“

Následně se info objevilo i na webu Talpressu.

Obálka Hry o trůny

Jak to bude s překladem Hostiny pro vrány?

Nejdůležitější otázka byla, jak to dopadne s překladem Hostiny pro vrány a zejména pak se změnou překladu jmen postav a míst. Můžeme vás potěšit, překladatelka tento díl upraví a jména změní ve většině zpět. Tento díl přijde na řadu vázaný až příští rok.

Knihy Hra o trůny, Střet králů a Bouře mečů vyšly vázaně v roce 2011, Hostina pro vrány vyjde brožovaně i vázaně v dubnu-květnu 2012. Na jaře 2012 by měl vyjít i Tanec s draky.

Aktualizace 22. 2. 2010 – změna obálky Hry o trůny

Týjo, tak teď mi Talpress vyrazil dech. Na naše reakce zde na webu a hlavně pak na FB Talpressu, se nakladatel odhodlal k následujícímu:

Ale abyste to ve zdraví přežili, tak jsme se rozhodli přebal upravit bez rámečku a s jiným písmem… Ukážeme v příštích dnech.

Zásluhu má hlavně knedle, který to tam načal a vůbec, bez něj by mě nenapadlo, že Talpress je na FB. A velký respekt Talpressu, že se ta zajímá o názor fanoušků.

Hra o trůny - upravená obálka

A dnes se objevil i obrázek pro obálku druhého dílu, který vyjde na podzim.

Střet králů

Je tu i návrh Bouře mečů. Hojně se o něm diskutuje na FB stránce Talpressu, do diskuze se zapojila i Martina Pilcerová a zajímají ji třeba vaše tipy na obálku pro Hostinu pro vrány.

Bouře mečů

Aktualizace 29. 1. 2012

Předběžný vzhled obálky paperbacku Hostiny pro vrány, která by měla vyjít v dubnu či květnu 2012. Vázaná Hostina bude mít samozřejmě obálku od Martiny Pilcerové.

Talpress: Postupně budou všechny dotisky paperbacků s novou grafikou opatřeny dvěma odlišnými ISBN (vyžadují to distributoři i knihkupci) a tudíž se dvěma trochu odlišnými obálkami, které ale sjednotí společný motiv na hřbetu.

Hostina pro vrány - paperback Hostina pro vrány - paperback

Konečná verze obálek paperbackové Hostiny pro vrány.

Hostina pro vrány - paperback Hostina pro vrány - paperback

Data vydání Hostiny pro vrány a Tance s draky

Vázaná Hostina pro vrány (opravená jména) a opravené dotisky paperbacků Hostina 1 a 2 vyjdou duben-květen 2012. Nový titul Tanec s draky (ve vázané i paperbackové verzi) vyjde, když vše půjde hladce, květen-červen 2012.