Vichry zimy v nedohlednu a informace o dalších Martinových knihách

Jak už je známo, GRRM na svém blogu suše sdělil, že Vichry zimy letos nebudou. Malou náplastí bude aspoň další zásoba „falešné historie“ Západozemí.

 

Martin toto vyjádření totiž napsal v úvodu oznámení vydání první části svého „GRRMarillionu“ o historii královského rodu Targaryenů, nazvaného Fire&Blood, které se v USA chystá na 20. 11. 2018. Bude zde zachyceno období od Dobytí Západozemí až po regentskou vládu Aegona III. Kniha je psaná formou historického pojednání arcimistra Gyldayna, tzn. stejným způsobem, jako byl Svět ledu a ohně, či povídky Darebný princ a Princezna a královna. Události v nich zachycené pak budou ve Fire&Blood rozvedeny mnohem podrobněji. Text bude doplněn více než 75 černobílými ilustracemi. Nakladatelství ARGO už oznámilo, že plánuje český překlad. I česká verze bude ilustrovaná.

 

A ve stručnosti pár informací o českých vydáních další Martinovy tvorby:

  • Před pár dny vyšla první část souhrnu Martinových povídek Snové písně 1. Pro ty, kdo Martinovu další tvorbu neznají, se jedná o zajímavou příležitost seznámit se s jeho prací i mimo Píseň ledu a ohně. Ukázku ze Snových písní si můžete přečíst na stránkách XB-1. Povídky jsou proložené autorovými komentáři. Některé z povídek jsou přeloženy do češtiny poprvé.
  • V současnosti probíhá překlad sbírky Kniha mečů, která obsahuje Martinovu povídku Synové draka. Další střípek z historie Západozemí, tentokrát o synech Aegona Dobyvatele, je opět pojatý jako pojednání od arcimistra Gyldayna.