Kalendář ASOIAF 2015

Jako tradičně, i pro rok 2015 vychází nástěnný kalendář, jehož ilustrace jsou inspirované událostmi z Písně ledu a ohně. Tentokrát jako autor dostal důvěru Donato Giancola. Zde je malá ochutnávka, která vám snad pomůže v rozhodování, zda utratit peníze či ne.

Obálku zdobí Matka draků (stejný obrázek je pak použit i pro měsíc květen).

2015_george_r_r__martin_calendar_cover_by_donatoarts-d7aosfw

 

Leden na obrázku nazvaném Noční hlídka zachycuje Jona Sněha s Duchem a Tormunda Obrozhoubu (ve kterém můžete poznat George R.R. Martina).

asoiaf_nightswatch_donato_1200_by_donatoarts-d7z888z

 

Na únorové kresbě je zachycena loď Skořicový vítr se Samem a Fialkou na palubě. Železné ostrovy v březnu znázorňují jejich heslo „Co je mrtvé, nemůže zemřít,“ předváděné v praxi Aeronem „Mokrovlasem“ Greyjoyem.

aeron_greyjoy___damphair___a_song_of_ice_and_fire_by_donatoarts-d7r2143

 

V dubnu je vyobrazen detail bitevní scény Cesta do Králova přístaviště. Květen, jak už je zmíněno výše, okupuje Matka draků na Stříbrné a se svými „dětmi“ nad hlavou. Červen se pyšní klidným zátiším Řekotočí.

Červenec se jako jediný týká historie, konkrétně Kování Železného trůnu.

forging_the_iron_throne___asoiaf_by_donatoarts-d81b1xg

V srpnu Malí ptáčci špehují v Králově přístavišti. V září pak Stannis s Melisandrou útočí U Zdi.

Říjen zobrazuje Dům černé a bílé s Aryou před vchodem. V listopadu se Pobočník krále Tyrion věnuje svým třem nejoblíbenějším kratochvílím – knihám, děvce a vínu. Prosinec na závěr zastihne Brana a jeho společníky Za Zdí, jak během cesty sledují lovícího Léta.

Jako malý bonus je na prostřední dvoustraně jedenáct skic; pracovních verzí. Šest z těchto obrázků v kalendáři není, což je (podle mého názoru) minimálně v případě Tywina, Ygritte a Jona s Duchem docela škoda.

a_song_of_ice_and_fire__jon_snow_and_ghost_fishing_by_donatoarts-d6y2k8h asoiaf_ygritte_archer_donato_1200_by_donatoarts-d73k29o

 

Kalendář v ČR poslední dva roky prodává i Talpress.

 

Zdroj obrázků: Donato Giancola na DeviantART