Aktuality ze světa Písně ledu a ohně

George R.R. Martin na svém blogu uveřejnil pár nových informací. Nelekejte se, vydání Vichrů zimy je ještě hodně daleko.

Martin popírá „zprávy“, které se objevují po internetu o vydání Vichrů zimy. Počínaje tím, že má knihu dopsanou a z jakéhokoliv důvodu ji odmítá vydat, konče tím, že nemá z knihy napsané vůbec nic. Jsou to všechno smyšlenky.
Dále uvádí, že padlo rozhodnutí rozdělit knihu o historii královského rodu Targaryenů pojmenovanou zatím Fire & Blood (nebo taky pracovně GRRMarillion) do dvou svazků. Ten první by snad mohl vyjít už koncem roku 2018 (nebo začátkem roku 2019). Bude zahrnovat období od Aegonova dobytí Západozemí až po regentskou vládu Aegona III. a mimo jiné bude obsahovat i detailní popis občanské války zvané „Tanec draků“, která byla dosud jen stručně zachycená v povídkách Darebný princ a Princezna a královna. Druhý svazek bude pokrývat období samostatné vlády Aegona III. až po Robertovu vzpouru. Do této části však musí dopsat ještě mnoho textu, takže její vydání odhaduje až za několik let.
A konečně sdělení, na které všichni netrpělivě čekají – Vichry zimy mají stále ještě měsíce do dokončení. A jako obvykle, neví kolik měsíců. Má dny úspěšné a špatné. Pokud se bude dařit, mohly by příští rok vyjít dokonce i dvě knihy ze Západozemí (s dodatkem, že snít může každý).

Martin také zveřejnil obálku sbírky Kniha mečů, ve které vyjde jeho nová povídka ze světa Písně ledu a ohně. Sbírka vyjde v USA 10. října 2017. Povídka samotná se bude jmenovat Synové Draka a bude se odehrávat za vlády Aenyse I. a Maegora Krutého. Dále zdůrazňuje, že na knize se jako editor tentokrát nepodílí. Česky by měla tato sbírka vyjít v příštím roce.

A to je zatím vše, přátelé.