Fanouškovská fikce

upraveno 16. ledna 2013 v Rozličný pokec
Protože se k tomu nikdo kompetentnější nemá, tak zakládám toto témátko, kam možno vkládat jakékoliv vlastní (ať nemáme potíže s autorskými právy) krátké i dlouhé literární útvary či odkazy na ně. Povídky, či básničky, vážné i humorné - máte volné pole působnosti :-)

Literární výzva

Kdo má chuť a nápad ať se zúčastní :-) Sepsání povídky na téma. Délka i pojetí libovolné.

Rozsah: Neomezen
Jazyk: Předpokládá se čeština nebo slovenština; může být i jiném jazyce (angličtina, polština, ruština apod.), berte však do úvahy, že tím se snižují šance na to, aby Vaši práci ocenilo dostatečné množství čtenářů...
Styl: Libovolný literární útvar (ano, i básně a eseje)
Omezení: Držte se tématu, prosím... Prosím Vás, abyste neprozrazovali předem, kdo a co jste sepsali - ať si to hezky užijeme :-)
Hodnocení: Čtenáři budou po zveřejnění udělovat body
Odevzdání: Kdykoli do 30. listopadu 2012 na alek@icefire.cz s nadpisem IF povídka, soubor (nejlépe .doc, .txt, .rtf, ne pdf) pojmenujte vaším nickem, případně jménem, pokud nejste registrovaní. Alek bude tak hodný, že všechny došlé povídky následně uveřejní anonymně, pouze očíslované. Pak nastane další fáze - čtení a hlasování :-)
Dodatek : Do e-mailu Alekovi přidejte ke své povídce i svůj nick, jenž zde používáte, aby nedošlo ke zmatkům.

image

Téma:

1. Alternativní realita (jedinečná šance změnit děj a osudy z knížek)
2. Němí společníci (Vlci, draci, havrani, měniči, ser Illyn... Zvíře nemusí být hlavním aktérem povídky)
3. Dobrodružství Eurona Greyjoye (co podnikal předtím, než se nechal zvolit králem?)

Doplnění: Crossover je možný, marvelovské prsty sahají daleko... Stejně tak je možný příběh ze současnosti, ve kterém hraje Píseň ledu a ohně nějakou zásadní roli.

**********************************************************************************************

Téma 1. kola: Původ Jona Sněha

Vítěz 1. kola: heavy-head

Témata 2. kola
1. Tenkrát ve Staré Valyrii (o tom neví nikdo nic, takže možnosti takřka neomezené:-)
2. Tajný deník postavy Písně ( výběr postav je rovněž omračující :-)
3. Perný den postavy Písně ( prostor pro masakry a vynalézavé popisy úmrtí oblíbenců fóra značné! :-)

Vítězka 2. kola: Ben Nevis

Vítězka 3. kola: heavy-head
1575860626375

Komentáře

  • upraveno 18. října 2012
    heavy_head napsal(a):

    Letlampa a pár zfetovaných negrů? :-)

    Marcellus? :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 18. října 2012
    Marcellus? :-)
    Ano je to Pulp Fiction
  • upraveno 18. října 2012
    Everett Young napsal(a):

    Marcellus? :-)
    Ano je to Pulp Fiction
    Uvdomuji si, že už jsem to hrozně dlouho neviděla.
  • upraveno 18. října 2012
    Marcellus nadabovanej Vydrou...luxusní kombinace....
    Pulp Fiction je prostě film nabitý hláškami. Nejradši mám rozhovory mezi Vincentem a Julesem...
    "Pokaždé když se dotknu toho mozku, zašplouchá ve mě nitroglycerin"
    "Čenžneme se! Budu mít podělaný okna a ty skladej negrovi lebku"

    Taky miluju jejich úvahy nad masáží nohou....
  • upraveno 18. října 2012
    Chmur napsal(a):


    Taky miluju jejich úvahy nad masáží nohou....

    Ó ano! Nejenom to. Legendární chopperovský dialog a strohost Marcelusova.
    "Jak se cítíš?"
    "Jsem celej rozm*danej..."
    Tohle už Quentin (při vší úctě ke Kill Bill) nepřekonal.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. října 2012
    Kult, ze kterého jsem vyloučen :)
  • upraveno 18. října 2012
    Ty kecy na hranici debility posilují divácké sebevědomí. :-)
  • upraveno 18. října 2012
    Ty kecy na hranici debility posilují divácké sebevědomí. :-)
    Ty máš teď kecy, kterým ho chceš srovnat, že?
  • upraveno 18. října 2012
    Kdepak, to si mě asi s někým pleteš. :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. října 2012
    Pulp Fiction je nejaký film? :D
  • upraveno 18. října 2012
    Branislav: na to že byvaš tak blizk že si pre teba môžem dôjsť ma začivnaš štvať.. ano je to film...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. října 2012
    Gardien napsal(a):

    Branislav: na to že byvaš tak blizk že si pre teba môžem dôjsť ma začivnaš štvať.. ano je to film...

    Môžeš si po mňa dôjsť? :D Teraz si znel ako Grimm Reaper
  • upraveno 18. října 2012
    heavy_head napsal(a):

    Ty kecy na hranici debility posilují divácké sebevědomí. :-)

    Já si divácké sebevědomí neposilovala, já se "jen" dobře bavím u kultovky. :-D
  • upraveno 18. října 2012
    Roslin

    Dívala se z okna svého pokoje na vrcholu věže, jak přijíždějí. Ne že by toho příliš zahlédla skrz provazce deště, a tak tu snahu brzy vzdala. Zavřela okenice před mrazivým podzimním větrem, posadila se na postel a dodávala si odvahu. Dělá to pro Olyvara a on by pro ni udělal to samé. Čekala. Ne dlouho.

    Když ji přivedli do síně, předsevzala si, že bude silná. Když jí představili Robba Starka, byla vlastně zklamaná. Nebyl to Robb, o kterém jí psal Olyvar, byl to mladík, který nosil tvrdou masku a měl kolem sebe brnění silnější, než kdy viděla u kohokoliv jiného. Byl mladší verzí svého strýce, který stál hned vedle něj.

    „Tvoje Výsosti.“ Padla na kolena, jak předpokládala, že se od ní čeká. „Lorde Edmure, doufám, že pohled na mne pro tebe není zklamáním.“

    „Moje paní je krásná.“ Edmure ji vzal za ruku a pomohl jí vstát. „Ale proč pláčeš?“

    Nebyla silná a proklínala se za to, ale když se podívala na chladnou tvář svého otce, rychle napravila svou chybu. „To jen radostí,“ odpověděla. „Pláču radostí, můj pane.“ Vida, že by se taky učila nosit tu masku, kterou nejspíš nosí všichni kolem? Nevinost vždycky umírá jako první. Tak to aspoň říkala Tlustá Valda.

    Edmure ji celý večer zahrnoval lichotkami a Roslin se vždycky jen pousmála. Stejně mě už zítra bude nenávidět. Vnímala šero ve velké síni, rozladěný zvuk skřipce, příliš hlasitou hudbu a hučení větru zvenku. Sledovala Dacey Mormont, jak se usmívá na jednoho z jejích bratrů. Ta zvláštní dívka jí před chvílí prozradila, že tam, odkud pochází, ženy ovládají meče, jinak by samy pod mečem zemřely. Roslin se nejdřív zděsila, ale uznala, že je to praktické. Dacey jí nabídla, že ji během příštích dní naučí ovládat dýku, a Roslin roztřeseným hlasem souhlasila… Sledovala lorda Umbera, drsného a hlučného, ale který jí byl podivným způsobem milý. A sledovala lady Catelyn se strhanou tváří a prázdnýma očima. Která smrt ji takhle zlomila? Druhá? Třetí? Litovala ji předem.

    Když ji přišel Robb požádat o tanec, ztuhla a znovu se podívala se na otce. Tohle po ní přece nemůže chtít. Jenže lord Walder jenom trhnul hlavou, a tak se pomalu zvedla.

    „Zdá se, že tě tvůj manžel zklamal víc než ty jeho, lady Tully. Působíš tak zkoušeně…“

    „Oh, to ne, výsosti. Edmure je ke mně laskavý.“ Podařilo se jí trochu se usmát. „Moje komnata je na vcholu nejvyšší věže. Nepředstavovala jsem si, že mě nějaký princ přijde odtud zachránit. Jednou jsem dokonce utekla, ale otec nepotrestal mě, ale před mýma očima nechal zbičovat moji komornou, která mi tehdy pomáhala.“

    „Inu, vypadá to, že tě nakonec jeden princ přece jen z Dvojčat vysvobodí.“

    „Ano. Jenom jsem myslela…“ Sevřela rty, aby nepronesla nevhodnou poznámku.

    „Jenom jsi myslela, že to budu já. Chtěla ses mě zeptat, jestli bych si vybral tebe? Nevím. Asi ano. Vlastně se dost podobáš mojí ženě.“

    „Je vážně krásná? Tolik, že stála za všechny ty potíže?“

    Robb si unaveně oddechnul. Na okamžiku mu spadla maska krále severu a snad i viděla toho Robba, kterého znal Olyvar. Musela si přiznat, že jí to není příjemné – jako by jí v tu chvíli hnudník sevřela ledová pěst.

    „Jeyne je laskavá duše, kdybys ji znala, taky bys jí nedokázala ublížit. Potřeboval jsem ji a ona pak potřebovala mě.“

    „Nemiluješ ji,“ zamumlala. Až pozdě si uvědomila, že zní jako ublížené dítě. Hudba dohrála, a tak zůstali stát proti sobě.

    „Ale ano, většinou ano.“

    Robb jí zvedl ruku, políbil dlaň a bez dalšího slova odešel. Ke stolu si šla sednout sklíčenější než dřív.

    Když její otec zatleskal a vyzval k uložení na lože, zbledla a cítila, že jí po tvářích znovu tečou slzy. Naposledy se rozhlédla po mužích v síni, ale to už ji táhli pryč. Cítila cizí ruce na svéma zadku a slyšela kolem sebe oplzlé poznámky o tom, co by kdo dělal s jejími prsy, ale byla ráda, že pro svůj stav má nějakou omluvu. Než dorazili do její komnaty, měla na několika místech roztržené šaty.

    „Je mi líto, jestli tě vyděsili, ale přestaň už plakat. Nejsem přece nějaký netvor.“ Edmurův hlas poprvé zněl tvrdě a po trpělivosti už v něm nebyla stopa.

    „To sis… to sis špatně vyložil. Jenom nejsem zvyklá nosit masku, to je všechno.“

    Bum bum bum bum…

    Ze zvuku toho bubnu šílela. Zadržela dech, protože stejně nevěděla co říct. Bylo už příliš pozdě na to varovat ho, co se děje. Co by udělal? Vyběhl odsud a nechal se zabít.

    Bum bum bum bum…

    Edmure se rozhlédl po její komnatě. „Máš tu spoustu zrcadel, jsi marnivá, má paní?“ zasmál se.

    „Je jich tu přesně dvanáct. Dary od mých bratrů, protože mě vždycky považovali za místní krasavici. Sestry na mě odmala žárlily...“ Shodila si šaty z ramen a nechala je sklouznout na zem. V pokoji se rázem objevil tucet nahých víl.

    Bum bum bum bum…

    Roslin otevřela oči a viděla, jak tucet ženichů probodává tucet nevěst.

    Bum bum bum bum…

    Roztřásla se jako v zimnici a neovládala pláč. Edmure se ji snažil utišit, ale po nekonečně dlouhé chvíli to vzdal a zdálo se, že usnul.

    Přišli si pro něj k ránu. Od té doby ho neviděla, ale byla za to vděčná, protože by nesnesla jeho pohled. Téměr ji nepouštěli z jejího pokoje, a tak vlastně pořád byla princeznou ve věži, co čeká na zachránu. Nevinnost umřela jako první a nevracela se zpátky snadno. Stejně jako vykoupení.
  • upraveno 18. října 2012
    Wow. Tak tyhle pocity jsem teď nepotřebovala. Poslední dvě věty...
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    oh bohové a já si myslel že budu usínat vesel. koukám že tu máme dalšího grrm. uzasné...
  • upraveno 18. října 2012
    Už to mam skoro hotove(myslim Ďalšia suťaž
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 18. října 2012
    Vlcacka napsal(a):

    Krisičko, prosím, prosím, že jenom smíchy...

    Ne, sledováním mých krvácejícíh uší :).
    Chmur napsal(a):

    Krisí tortura? Má to něco společného s hrncem, žhavým pohrabáčem, holou řití a vyděšenou krisou?

    Teď jsem opravdu hodně vyděšená!
  • BenjiBenji so much universe, so little time
    upraveno 18. října 2012
    Gardien napsal(a):

    Už to mam skoro hotove(myslim Ďalšia suťaž

    a bude to dobré?
  • upraveno 18. října 2012
    Benji: nie
  • upraveno 20. října 2012
    Tentokrát jsem se ani nechtěla účastnit, protože nemám nápady, ale teď se mi chce psát, takže se mě asi nezbavíte D:
  • upraveno 20. října 2012
    Tentokrát jsem se ani nechtěla účastnit, protože nemám nápady, ale teď se mi chce psát, takže se mě asi nezbavíte D:
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. října 2012
    Thaeresa: Napíš nejakú satyru Alternatívneho Vesmíru, kde existuje len seriálová verzia :D
  • upraveno 20. října 2012
    Krisí tortura? Má to něco společného s hrncem, žhavým pohrabáčem, holou řití a vyděšenou krisou?

    Teď jsem opravdu hodně vyděšená!
    Na tom je celá taškařice založená....vyděsit krisu...
  • upraveno 20. října 2012
    Já nápad zatím nemám a stejně mi to připadá jako ztráta času, takže snad budete ušetřeni :D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 20. října 2012
    Jákapak ztráta času. Pokud budeš mít nápad, tak piš :)
  • upraveno 20. října 2012
    Nevada: Jeden můj příspěvek je o trochu výš na téhle stránce, takže do konce roku jsem asi myšlenkově vyčerpaná :)
  • upraveno 20. října 2012
    Gardien napsal(a):

    Benji: nie

    Kecáš. :-) Minulá byla boží. Pompézní. Nepodceňuj se. :-)
  • upraveno 20. října 2012
    Tentokrát se omlouvám za externí odkaz, je to startrekovský fanfic, tak je to na startrekovských stránkách. Snad mi to odpustíte.
    http://www.kontinuum.cz/index.php?location=/fanfiction/fanfiction.php?
    Je to ta poslední přidaná.
    Tak tedy suďte. :-)
  • Můj kontaktní mail byl během přesunu webu možná hodinu či dvě neaktivní. Nedošlo mi, že by zrovna v té době někdo posílal povídku, ale kupodivu asi jo , páč jednu jsem po poledni dostal (Indigo). Tak doufám, že vás nebylo víc. Případně raději pošlete znovu, pokud jste posílali někdy mezi 11-14 hod dnes.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.