WestEros

upraveno 6. listopadu 2010 v Píseň ledu a ohně

Zní vám název Westeros taky tak eroticky jako mně? :lol:

«13

Komentáře

  • upraveno 29. října 2006

    Kde jsi ten název vzal?

  • upraveno 29. října 2006

    Wow, tak takovou asociaci fakt nemám... ale teď když si to vytáhl, co si vlastně myslíte o Martinově eroticky laděných pasážích. Myslím, že je to jeden z výrazných prostředků, kterými vytváří dojem realističnosti svého světa... prostě se narozdíl od mnohých autorů fantasy napsat to naplno... A některé scény jako třeba Dany se svou služebnou :twisted: :wink:

  • upraveno 29. října 2006

    to Círdan: Westeros je cosi jako Západozemí, to bys jako elf mohl vědět :roll:

    to Eddard: Jo, máš pravdu :twisted: Martin naturalistickými detaily rozhodně nešetří, ale říká se, že v literatuře znamená někdy méně více - narozdíl od života :D

  • upraveno 29. října 2006

    heavy_head wrote:
    to Círdan: Westeros je cosi jako Západozemí, to bys jako elf mohl vědět :roll:

    Bohužel jaksi neumím anglicky.

  • upraveno 29. října 2006

    Nevadí, já taky ne :wink: Každopádně mě to slovní spojení západu s erosem nepřestává fascinovat :twisted:

  • upraveno 30. října 2006

    Sakra, já jsem asi nějaká postižená svou prací. Zrovna jsem si říkala, jaký je GRRM v tomhle směru docela cudný a nechává prostor fantazii, což se mi líbí. Jak to teda vypadá v jiné fantasy, tam se množí příčným dělením? Já už jí moc nečtu (krom třeba Sapkowského a ten je s Martinem v tomhle směru na remízu). Otevřete si někdy takové Bravíčko. :lol: Já píšu dívčí románky a vydavatel mi důrazně vysvětlil, že podrobnější popis sexu je nezbytný. A fakt v tom nejsem sama. To je literatura plná nasazování kondomů, vlhkých zvuků, předčasných ejakulací atd.

  • upraveno 31. října 2006

    Tyna: Wow! No vidíš to... Martin asi nebude materiál pro lidi co čtou Bravo a naopak :-) Jinak co se týká míry sexuality ve fantasy, opravdu jsou to většinou dost asexuální bichle. Většina se nedostane ani k takovému klišé jako "a milovali se celou noc..." Tohle je prostě u takového Feista, Eddingse a podobných vždycky řešeno okrajově, pomocí náznaků a cit je vždy vysoce nadřazován smyslnosti. Sapkowski a Martin jsou v tomhle ohledu asi nejodvážnější (a Martin nejspíš ještě o stupeň explicitnější). Když si ale vezmeš takového Pána Prstenů... nenajdeš ani ty náznaky, to je zkrátka asexuální záležitost.

  • upraveno 31. října 2006

    Eddarde u toho Feista bych si dovolil nesouhlasit, stačí si přečíst Královskou krev.

  • upraveno 1. listopadu 2006

    Hm, tak musím říct, že úplně bez sexu mi připadá příběh poněkud ošizený. A příliš mnoho sexu zase ruší a obtěžuje. Chce to najít správnou míru (což Martin a zrovna ten Sapkowský mají).

    Řekla bych, že míra citu se dá i vyjádřit tou smyslností, ale musí se to umět. Například vážně hezká je story s Jonem a Ygritte v jeskyni.

    Někdy je to i potřeba vzhledem k ději. Třeba u Aryse bylo nádherně vidět, jak na Arianne visí právě díky dobře udělané scéně, kdy se ho princezna i prostřednictvím sexu snaží přesvědčit o správnosti své věci. Bez téhle scény by byly jeho motivy (proč se chová jako kardinální blbec) komplikovaněji pochopitelné :twisted:

    Co by mi asi vážně vadilo, je samoúčelné popisování sexuální brutality. Neberu nikomu, že se v tom vyžívá, ale k tomu je určen jiný druh literatury. Když je to potřeba k ději, to je něco jiného. A i tomuhle nešvaru se Martin vyhnul. A já jsem ráda, fakt nepotřebuji dopodrobna vědět, co dělá ser Lyn s chlapci, které za svou pomoc dostal od lorda Petrya... :twisted:

  • upraveno 1. listopadu 2006

    Tyna: Co s nima nejspíš ser Lyn dělá,hm?Asi kroužkujou včely,ne?:)

  • upraveno 1. listopadu 2006

    Reagoval sem já a ne nějakej anonym:))

    navíc sem nedopatřením založil další téma:/

  • upraveno 1. listopadu 2006

    Black Paladin wrote:
    Reagoval sem já a ne nějakej anonym:))

    navíc sem nedopatřením založil další téma:/

    No ne, tebe ta představa nějak vzala :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    (já jen tak nejapně žertuji)

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Nezbývá než pozvednout úroveň této debaty svým vlastním příspěvkem :) Tím, že Martin zařadil do knihy otevřené sexuální scény, definitivně ji pasoval jako čtení pro dospělého čtenáře. V Tolkienově puritánské éře bylo jen těžko myslitelné, aby se v textu objevil nějaký ten ztopořený pyj, či aby nadržený rytíř souložil se svou milou navzdory jejímu měsíčnímu krvácení :oops: Ani takový rebel a provokatér jako Moorcock se neodvážil toho, co dneska projde každému průměrnému pisálkovi. Ale i dnes si neumím představit, že by se v Harry Potterovi objevil třebas jen náznak vagíny. Nepochybně by to mělo zkázonosný vliv na všechny jeho dětské čtenáře :twisted: Přiznám se ale, že u Sapkowského mě trochu mrzelo, když jednou Zaklínače poslal do bordelu, a on proti tomu nic neměl... Ovšem proti Narretu je Wiedzmin slabý odvar...

    Pokud ale někdo umí napsat sexuální scénu podobně jako Martin u Daenerys s khalem Drogem, byla by škoda, kdyby ji nenapsal...

  • upraveno 2. listopadu 2006

    No s tim Tolkienem to nejde vubec srovnavat. To proste neni zadnej rytirskej svet ani drsnej stredovek, ke kterymu to patri. V PP myslim neni ani zminka, ale v Nedokoncenych pribezich se o sexu aspon mluvi, samo nic se nepopisuje, to se na tu dobu nehodilo a uz vubec se to nehodilo k vericimu profesorovi:-)

    U Harryho je to nemyslitelny zase z jinejch zrejmejch duvodu, ale u Martina je to imho dulezita soucast. Do tohoto sveta se to vylozene hodi a jeste k tomu kdyz to pise takovy mistr, nelze nic namitat.

  • upraveno 2. listopadu 2006

    ad Cirdan: Královskou krev jsem právě nečetl, ale jinak dvakrát Riftwar a jednou Hadí ságu (která byla o poznání slabší, až slabá) a oba Bukanýry... Co se sexu týče, nevzpomínám si na jedinou explicitnější scénu.

    ad Alek a heavy head: Já samozřejmě mistrovi Tolkienovi ani náhodou nevyčítám, že psal LOTRa tak jak psal (tj. cudně a vznešeně), patří to zcela k jeho kouzlu a naopak to přispívá k jeho poetičnosti. //Pro ilustraci -jak by to vyznělo, kdyby po čtyřstránkové éterické písni Berena Lúthien Tolkien zakončil například lakonickým "a pak ji ohnul a vrazil ji ho tam..." //

  • upraveno 2. listopadu 2006

    No tak to by vyznelo blbe v kazdy knizce:-)...ale u Berena a Luthien bych si lechtivou scenu klidne dal, kdyby ji nekdo pojal vkusne...

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Schválně jsem to napsal tak buransky, aby ten konrtast ještě víc vynikl :wink:

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Eddard wrote:
    "a pak ji ohnul a vrazil ji ho tam..." //

    To by vyznělo blbě i v životě :oops: :lol:

  • upraveno 2. listopadu 2006

    Eddard wrote:
    Schválně jsem to napsal tak buransky, aby ten konrtast ještě víc vynikl :wink:

    Jasne, nepochybuju, ze bys to umel napsat lip:-)

  • upraveno 3. listopadu 2006

    Ovzduší kolem nich jiskřilo energií. Byli k sobě přitahováni prastarou mocnou silou, které nešlo odolat. Vzduchem poletovala hejna pestrobarevných motýlků a snášely se okvětní lístky růží. Hrála rajská hudba, chór andělů, smyčcový orchestr v pozadí, Amor s přihlouplým úsměvem natahoval svou tětivu. Pohledy se střetly, všechny nevyslovené otázky byly zodpovězeny, všechna slova, která nestačila být vyřknuta, byla zapomenuta. Osudovost okamžiku nabrala závratné výše. Ve chvíli, kdy se jí dotkl, celý svět zatajil dech. A země se pohnula.

    A pak ji ohnul a vrazil jí ho tam. 8)

  • upraveno 3. listopadu 2006

    heavy_head wrote:
    Ovzduší kolem nich jiskřilo energií. Byli k sobě přitahováni prastarou mocnou silou, které nešlo odolat. Vzduchem poletovala hejna pestrobarevných motýlků a snášely se okvětní lístky růží. Hrála rajská hudba, chór andělů, smyčcový orchestr v pozadí, Amor s přihlouplým úsměvem natahoval svou tětivu. Pohledy se střetly, všechny nevyslovené otázky byly zodpovězeny, všechna slova, která nestačila být vyřknuta, byla zapomenuta. Osudovost okamžiku nabrala závratné výše. Ve chvíli, kdy se jí dotkl, celý svět zatajil dech. A země se pohnula.

    A pak ji ohnul a vrazil jí ho tam. 8)

    romantika v sobe nezapres:-)

  • upraveno 3. listopadu 2006

    heavy_head wrote:
    Ovzduší kolem nich jiskřilo energií. Byli k sobě přitahováni prastarou mocnou silou, které nešlo odolat. Vzduchem poletovala hejna pestrobarevných motýlků a snášely se okvětní lístky růží. Hrála rajská hudba, chór andělů, smyčcový orchestr v pozadí, Amor s přihlouplým úsměvem natahoval svou tětivu. Pohledy se střetly, všechny nevyslovené otázky byly zodpovězeny, všechna slova, která nestačila být vyřknuta, byla zapomenuta. Osudovost okamžiku nabrala závratné výše. Ve chvíli, kdy se jí dotkl, celý svět zatajil dech. A země se pohnula.

    A pak ji ohnul a vrazil jí ho tam. 8)


    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

    Geniální. Proč taky nepíšeš romantiku? Máš na to jednoznačně buňky. :lol:
  • upraveno 3. listopadu 2006

    heavy_head wrote:
    Ovzduší kolem nich jiskřilo energií. Byli k sobě přitahováni prastarou mocnou silou, které nešlo odolat. Vzduchem poletovala hejna pestrobarevných motýlků a snášely se okvětní lístky růží. Hrála rajská hudba, chór andělů, smyčcový orchestr v pozadí, Amor s přihlouplým úsměvem natahoval svou tětivu. Pohledy se střetly, všechny nevyslovené otázky byly zodpovězeny, všechna slova, která nestačila být vyřknuta, byla zapomenuta. Osudovost okamžiku nabrala závratné výše. Ve chvíli, kdy se jí dotkl, celý svět zatajil dech. A země se pohnula.

    A pak ji ohnul a vrazil jí ho tam. 8)

    :lol: :lol: :lol: :lol: Uplne jako cervena knihovna

  • upraveno 4. listopadu 2006

    Zatím se vzmůžu jen na takovéhle parodie :lol:

  • upraveno 17. listopadu 2006

    A toto je, milé děti, doopravdy vše o sexu, co jste se kdy chtěli dozvědět, a báli jste se na to zeptat :lol:

  • upraveno 20. listopadu 2006

    Jak všechno? Stále ještě nebyla zodpovězena zásadní otázka: Je Margaery Tyrell skutečně panna? :lol: :lol: :lol: Ale to by možná chtělo vlastní téma v rubrice "spekulace". :twisted: :lol:

  • upraveno 20. listopadu 2006

    :lol: Těch zásadních otázek je více:

    1) A co Tommen? Je stále panic?

    2) A co Samwel? (viz výše) - netýká se samozřejmě účastníka tohoto fóra 8)

    3) Sexuální praktiky Jiných na Severu

    4) Bratři & sestry ve světle targaryenského pohledu na věc

    5) Ygritte: praktické využití láhve v Divočině

    6) Sever-Jih: rozdíly v přístupu

    7) Tyrion sexuální mašina: pravda nebo mýtus?

    8) Draci a lidé - opravdu jen přátelství?

    9) Sexuální výkonnost elitních členů Královské gardy

    10) A co včeličky?

    pozn.: z pochopitelných důvodů je diskuze možná pouze po 22. hodině :lol:

  • upraveno 20. listopadu 2006

    heavy_head: tak k tomuhle nemám co dodat. :lol: :lol: :lol:

  • upraveno 21. listopadu 2006

    už to nehulte děti, nedělá vám to dobře;)))

  • upraveno 21. listopadu 2006

    A co Barristan Selmy?Je stále panna?

    Mně asi nebude nikdy dopřán lehký spánek... :roll:

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.