Pyke vs Shield islands

upraveno 27. září 2012 v Překlady
Tak mám rozečtenu Hostinu pro vrány a jedna věc mě hrozně mate.
Omlouvám se tedy, jestli to není překladem, ale jen mou dezorientací. Hledal jsem radu v překladech a nenašel.

strana 499 Plenitel: V téhle kapitole Victarion dobývá Shield islands, bohužel jsem tam nenašel (nevšiml), zda je tento popis přeložen. Takže mne zajímá český překlad!

V knize totiž už jeden Štít je, a ten patří Greyjoyům. Navíc mi přijde zvláštní volba překládat Pike jako štít, namísto hrotu například.
K mé totální zmatenosti přispívá naprosto nevyhovující mapa, která je v knize, proto jsem se obrátil na internet a nechápavě porovnával popisy míst. Může mi někdo poradit?



Komentáře

  • upraveno 27. září 2012
    Shield islands je skupinka čtyř ostrovů u ůstí řeky Klikatice. Tyto ostrůvky jsou obsazeny posádkou a část flotily Vysoké zahrady se zde snaží zabránit nájezdům Železných mužů do vod Klikatice. Odtud název Štítové ostrovy.
  • upraveno 27. září 2012
    A pike znamená aj štít. Síce by sa viac hodila kopija alebo oštep, čo zodpovedá charakteru hradu, ale čo už.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 27. září 2012
    V češtine som našiel výraz Štíty (množné číslo, o ostrovoch niekde malá zmienka, ale častejšie tento výraz). Teda štíty chrániace práve Klikaticu. Neboj sa, Victarion nedobýva hrad svojho brata :-D
  • upraveno 27. září 2012
    Jak je již řečeno jsou to čtyři ostrovy u ústí řeky Klikatice, z důvodu obrany této řeky.
    Jen snad přidám rod Serryů z "Jihoštítu", Hewettové z "Duboštítu", Grimmové z "Šedoštítu" a Chesterové ze "Zelenoštítu"... Strašně originální názvy hradů...

  • upraveno 27. září 2012
    Jo, kdysi mne tahle česká shoda názvů také hodně mátla, než jsem pochopil jak se věci mají :-).
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 28. září 2012
    :D Ak by som mal taký hrad, nazval by som ho Cyanshield (azuroštít)
  • upraveno 28. září 2012
    A postavil by si ho na ostrově, že? :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 28. září 2012
    Samozrejme, na ostrove s azúrovými vodami :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.