Výlety, zajímavá místa
Jsme tu z různých koutů naší republiky, tak jsem si říkala, že bychom si mohli vyměnit tipy na výlety a zajímavá místa. Tím nemyslím "zajeďte na Karlštejn, je fakt pěknej :-)", jako spíš něco typu "u nás je skvělý rybník na koupání s písečnou plážičkou a na břehu je hospoda, kde se dobře vaří a hostinský tam má kamerunské kozy, které mohou děti krmit". Tak šup, ráda se něco dozvím.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
http://www.nck.cz/bauerova-vila/kontakt.php
http://www.biofarma.sk/biofarma_priroda
ale co nas sklamalo - makove sulance boli polotovar..ale zase chutny polotovar :)
;)
a možná méně lidí zná rozhlednu na kopci Žalý, to taky stojí za to, navíc ve Vrchlabí je i minipivovar Medvěd(mam dojem)
:-)
P.S. a kdybyste chtěli něco střeleného, tak ve Špindlu je sranda si zasáňkovat (vyjíždí se od Špindlerovky, končí u Dívčích lávek), je to cca 3km, daj vám na to dobrý sáňky a stojí to pár korun, přitom fakt sranda...
P.P.S. A v podhůří je dobrej, polozřícenej hrad Pecka - , dobrej vejšlap(ideální pro kolo), super výhled, kousek odtamtud solidní koupák, kempy, přitom do hor co by sojka dolítla
;)
:-)
Tak autem se dá dojet skoro až k zámku (resp. k bráně do zahrady), případně zaparkovat ve Zbiroze na náměstí a k zámku dojít pěšmo (docela do kopce). Na náměstí je dokonce informační centrum. Nemůžu bohužel dát reference na hospody, sám jsem tam v žádný už drahně let nebyl. Hospoda je ovšem případně i přímo na zámku.
Cos e týče Radče, tak to už je trochu náročnější - tahat kočárek nejen po lesní cestě, ale i do kopců asi nebude ono. Ale kousek od Zbiroha po červené je Čertova skála - něco jako Petrovy kameny, akorát v lese, a to je celkem dostupný i s capartama. Kdyby vás Radeč přesto lákala - tenkopec se nedá přehlídnout, navíc je tam věž pro přenos signálu - retranslační stanice (jako malej jsem se na tom učil vyslovovat "r"), tak se dá dojet do Lhoty pod Radčem a zbytek dosíci pěšmo.
Na Šumavě z Churáňova údolím Losenického potoka a pak si z Popelné vyšplhat na Valy (nejvyšše položené keltské hradište u nás). Anebo z Kašperka na rozhlednu Javorník a přes Královský kámen do Nicova, kde se drobnou zacházkou dostanete k tzv. Kohoutímu kříži ("plechová boží muka").
Tohohle topiče jsem měla založit asi před létem :-) nicméně alespoň si tu teď vyměníme zkušenosti a na příští sezónu budeme připraveni.
http://www.hradekunechanic.cz/
Btw: moje dítě zrovna chrní v kleci. Tak totiž manžel říká síťové ohrádce. "Prej, pojď, já tě vyndám z klece" nebo "počkej, jen dám dítě do klece" :-) A když jsem mu to zakázala, začal říkat výběh.