Tady to každý tak chválí, že to budu muset taky skouknout, abych věděl oč jsem zatím přicházel... Ale stejně si myslím že nejlepší seriál je Lensen a spol.!
Tekin Kurtuluš, Sandra Nitková, Katja Hansenová a Christian Storm - zkrátka tým zkušených vyšetřovatelů, kdo by je neznal a neobdivoval! Ale nejvíc ze všeho se mi líbí ten okouzlující Lensenův knír :-)))!
Když je řeč o seriálech... jaké české nebo československé seriály máte nejradši? Palec nahoru dávám Dobrodružství kriminalistiky, Bylo nás pět, Takové normální rodince a České sodě. Na nové české seriály se nedívám, protože zamrzly asi ve třech formátech, a ty slovenské u nás dávají jenom sporadicky...
dobrodružstvá kriminalistiky boli super, svojho času samozrejme nemocnica na okraji mesta, Hrišni ľudia mesta pražského a potom rozprávkové (arabela a tak)
Ty brďo, to bude coming out... Tak seriály dělím na ty výborné Dobrodružství kriminalitiky, z těch víc vztahovějších Nemocnice na kraji města, Sanitka, Arabela apod, nostalgické, na které se člověk dívá, aby byla sranda a taky aby si uvědomil, jak cukrkandlově líčili realitu (Velké sedlo, Dobrá voda, 30 případů majora Zemana, Žena za pultem apod.) a z těch nových českých si vybavuju, že byla opravdu velmi dobrá Expozitura, Comeback, Četnické humoresky (první dvě série), dá se koukat na některé díly Kriminálky Anděl (naopak slovenský předobraz mě nijak nezaujal, kromě faktu,že tam se psycholožka chová jako psycholožka a ne jako agentka gestapa, jak je to v české verzi).
Jo a vzpomínám si, že když jsem byla malá, frčel doma Život na zámku. Ale už vůbec nevím, o čem to bylo.
Ale vážně, zas nemá cenu předem něco odsuzovat jen proto, že to není emérický. Zasměju se i tuzemskému humoru. Tak třeba v Comebacku jeta sranda taková česky vyšláplá jako bačkorky .-) Třeba snaha vyrejžovat prachy na muzikálu o jakékoliv historické postavě ("Hácha, jsem Emil Hácha, celou noc špekuluju co zas dneska spáchám. Diví, Beneš se diví, z Londýna na mě jenom vyčítavě civí. Mnichovská dohoda, jo to je, pohoda, rád pravicí máchám, jsem Emil Hácha" :-)))
Tak já neodsuzuju české seriály, protože nejsou zahraniční a jsou levné, ale protože zamrzly ve formátech sitcomu, nemocničního a rodinného seriálu. Americké televize toho točí mraky, takže z toho nutně vždycky vyjde leccos dobrého, ale já stejně nedám dopustit na britské seriály, zvlášť ty od BBC. Což je mimochodem vzor, který pro Českou televizi není nedosažitelný, byť samozřejmě s omezenějším rozpočtem.
F.L.Věk je skvělý seriál:-) Osobně mám z českých seriálů asi nejradši Cirkus Humberto, krásný příběh, výborní herci, dokonalá hudba... (A to nemám ráda cirkusy:-D) Většinou se mi líbí seriály, které jsou natočené podle klasických českých děl - Bylo nás pět, ty dva výše zmíněné, Prima sezona...
Cirkus Humberto a Dobrodružství kriminalistiky u mě jasně vedou a koukám na ně skoro pokaždé, když je v TV vysílají. U Cirkusu Humberto jsem v pokušení si dokonce koupit DVD. Ráda mám i O zvířatech a lidech, ale to už je notný kus za těmi prvními dvěma.
Hilda: Profesionálové - to je o té horské službě? (jinak Kostelný, i přesto, že vypadá jako Hurvínek, je můj asi nejoblíbenější slovenský herec).
Sanitka, Četnické humoresky, F. L. Věk, Arabela,..... Ty nové vůbec neznám. Teď jsem viděla asi tři díly nějakého Gymplu (Nova) a nechápu, co to tu Šafránkovou napadlo.
No ja som parkrat videla Alzbetin dvor a Arabelu, ale dnes sa v tv neda nic sledovat - u nas sa tocia bud telenovely, sitcomy, nemocnice alebo Panelak. Ked nahodou prepinam a natrafim na Profesionalov, tak niekedy dopozeram kvoli Kostelnemu.
Komentáře
Jo a vzpomínám si, že když jsem byla malá, frčel doma Život na zámku. Ale už vůbec nevím, o čem to bylo.
Sanitka, Četnické humoresky, F. L. Věk, Arabela,..... Ty nové vůbec neznám. Teď jsem viděla asi tři díly nějakého Gymplu (Nova) a nechápu, co to tu Šafránkovou napadlo.