Nejoblibenejsi rod

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

Sestavil jsem si žebříček mne nejvice sympatickych rodu. Jak jste na tom vy?

1. Starkove

2. Martellove

3. Lannisterove

4. Targaryenove

5. Baratheonove

6-7. Arrynove, Tullyove

8. Tyrellove

9. Greyjoyove

_______________________

Slys mne rvat

2456716

Komentáře

  • upraveno 10. ledna 2008

    Racek chechtavý? Tak to nevím. Jsou to zvířata otravná, uřvaná a třísnící nebohé námořníky trusem. Ale v poho, někdo v nich vidí šťastný návrat, jiný otravného opeřence. Mně se líbí delfín. Delfín je přátelský, chytrý a obětující se pro skupinu.

    Muž stáhnutý z kůže je minimálně zajímavý. Je to zvláštní záliba a symbolika. Chudák Theon, doufám, že mu kůže doroste:-)

  • upraveno 10. ledna 2008

    U nás se slovo "delfín" používá pro člověka vtíravého a přehnaně extrovertního. Proto nemám příliš rád ani tu rybu (rozuměj savce). Vypadá, jako by se pořád přihlouple usmíval. Navíc je to kýč, zobrazovaný na všech středomořských suvenýrech a využívaný v hloupých dětských filmech. Děs a hrůza. Podobnou averzi mám i k "roztomilým" opičkám, "vtipným" klaunům a jiným rodinným záležitostem. :roll: To je dobré tak pro Roberta Arryna. :lol:

    Kůži staženou z člověka máme i v Národním muzeu.

    Více zde: http://www.vesmir.cz/clanek.php3?CID=1480

    Kdo se tam se mnou půjde na Theona podívat? :wink:

  • upraveno 10. ledna 2008

    Quote:
    U nás se slovo "delfín" používá pro člověka vtíravého a přehnaně extrovertního.


    Kde u nás?

    Quote:
    Navíc je to kýč, zobrazovaný na všech středomořských suvenýrech a využívaný v hloupých dětských filmech.


    Za to ovšem samotné zvíře jen těžko může. Doporučuji se nedívat na hloupé dětské filmy:-)Dát chudáka delfína do rukou pološíleného Roberta Arryna je i pro hloupě se tvářícího extroverta krutý trest.
  • upraveno 10. ledna 2008

    Chmur wrote:
    Kde u nás?

    V okruhu lidí, které znám. Nevím, jestli se to používá obecně, nebo jen v některých oblastech, či snad pouze v určitých společenských vrstvách... :wink:

    Chmur wrote:
    Za to ovšem samotné zvíře jen těžko může. Doporučuji se nedívat na hloupé dětské filmy:-)

    Zvíře za to pochopitelně nemůže. Ale já jsem jmenoval důvody, proč mi subjektivně delfíni nejsou sympatičtí a proč bych si je nedal do znaku. Delfíny samotné to nijak nepoškozuje, nebo je snad jejich nezadatelným právem, aby v onen erb byli umístěni? :D

    Robert Arryn je šestileté dítě postižené epilepsií (?). Ale teď, když si Lysu zavolala modř, se z toho možná pomalu začne dostávat. Vzpomeňme na Alfreda Velikého. To byl taky neduživý člověk... a kam to dotáhl!

  • upraveno 10. ledna 2008

    Quote:
    Ale teď, když si Lysu zavolala modř, se z toho možná pomalu začne dostávat.

    Obávám se, že šance na přežití nebohého Roberta klesají s rostoucími ambicemi Malíčka.

  • upraveno 10. ledna 2008

    Chmur wrote:
    Obávám se, že šance na přežití nebohého Roberta klesají s rostoucími ambicemi Malíčka.

    Využije Sansulínu k tomu, aby milého Roberta předávkovala makovým mlékem? To není špatný nápad, sám by si mohl takto zachovat čisté ruce. Nebo se Arryn udusí kouskem jídla? Zapadne mu jazyk při záchvatu třesavky? Spadne ze srázu při noční procházce? :wink:

    Otázka do pranice: jak zemře?

    Já se obávám jen jediného. Vzhledem k tomu, že je to nejpravděpodobnější kandidát smrti, může ho zlomyslný GRRM nechat jako jednoho z mála dožít se konce série...

  • upraveno 19. ledna 2008

    Taky myslim, že Robert přežije víc, než si myslíme. Ale nevylučuji ani, že si zalítá, když to má tak rád. To by bylo lehce symbolické. ;)

  • upraveno 13. září 2012
    1.Stark
    2. Tully
    3.Baratheon
    4.Tyrell
    5.Martell
    6.Targaryen - nemam ich rad kvoli tim surodeneckim vztahom
    7.Lannister-Frey
    8.Greyjoy -pirati a otrokari
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 13. září 2012
    U mě:

    1.) Martell
    2.) Mormont
    3.) Stark (zachraňuje Arya)
    4) Baratheon (Stannis je prostě borec)
  • upraveno 13. září 2012
    Já mám nejraději Lannistery. Jsou to sice svině, ale aspoň jsou zajímaví.
  • upraveno 13. září 2012
    Jé, další oprášené téma. :)
    U mě je to zhruba:
    1. Stark
    2. Blackfyre
    3. Targaryen
    4. Tully
    5. Martell
    Z těch "menších" mám nejradši Dayney a Umbery.
  • upraveno 13. září 2012
    1. Mullendore :)
    2. Martell
    3. Stark
    4. Reed
    5. Targaryen
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 14. září 2012
    1. Karstark
    2. Stark
    3. Royce
    4. Arryn
    5. Targaryen
    6. Tyrell
    7. Mormont
    8. Swann
    9. Martell
    10. Fowler

    I když já mám tendenci si ty méně známé rody idealizovat :-/
  • upraveno 14. září 2012
    Z významnějších rodů:
    1. Stark (čest)
    2. Tully (věrnost)
    3. Baratheon (síla charakteru)
    Z vedlejších známe max. jednu dvě osoby, a tak je škoda podle nich soudit celý rod.

    Opačný žebříček je jednodušší. Rody, které nesnáším:
    1. Frey (zbabělost, vypočítavost)
    2. Greyjoy (pirátství, otrokářství)
    3. Tyrell (prospěchářství)
    4. Targaryen (šílenství)
    5. Lannister (hlad po moci)
  • upraveno 14. září 2012
    Ben Nevis: Víceméně souhlas. Mezi oblíbené u mě ale ještě patří Martellové. Tyrelly myslím soudíš příliš tvrdě, mám je ráda, protože hrají hru, ale nejsou to všehoschopní řezníci. V opačném žebříčku jsi zapomněla na Boltony. U mě stojí výš než Freyové a Greyjoyvé, zhruba na úrovni Lannisterů. Může za to moje fascinace zlem :)
  • upraveno 14. září 2012
    svoa: Jasně, na Boltony jsem zapomněla, zaslouží si vyšší příčku než Lannisterové. Tyrellové nejsou tak hrozní, ale Paní trnů dokazuje, že se neštítí ničeho včetně královraždy. O tom žádná, že si to Joffrey zasloužil, ale vsadím se, že jim nešlo jenom o to, ať Margarey trpí pod psychopatem.
  • upraveno 14. září 2012
    Tak, oblíbení:
    1. Mormont
    2. Stark
    3. Martell
    4. Lannister (někteří členové by mohli jít výš, jíní naopak o dost příček dolů)

    Další sympaťáci jsou třeba v řadách Umberů a velmi dobře vypadají i Blackwoodové.
  • upraveno 14. září 2012
    1. Stark
    2. Tully
    3. Mormont
    4. Reed
    5. Baratheon nebo Tyrell
    6. Martell
  • upraveno 14. září 2012
    Víceméně souhlas s Miss U., obzvlášť jsem zvědavá, jestli se ještě něco vyklube z Blackwoodů (asi největší šance o kom bychom mohli ještě slyšet má Hoster).
  • upraveno 14. září 2012
    Rody:
    Mam rád:
    1) Starkové
    2)Baratheoni
    3)Karstarkové/Umberové

    Nemam rad:
    1) Lannisterové
    2)Targaryeni
    3)Greyjoové
    Nejzajímavější?
    1)Cleganové
    2)Greyjoové
    Z neznamých důvodů sympatičtí:
    Baelishové :DD,
    Chci aby prohráli, ale nevymřeli:
    1) Boltonové
    2)Greyjoové


  • upraveno 14. září 2012
    Hmmm...
    1. Baratheoni (mám je ráda všechny do jednoho)
    2. Greyjoyové (asi nejkrásněji dysfunkční rodina v celém Západozemí)
    3. Starkové (jak by mohli chybět?)
    4. Tullyové (Catelyn je zachraňuje)
    5. Martellové (asi neexistuje jediný, který by mi byl nesympatický- mám ráda hlavně Quentyna)
    A pak už to tak všechno splývá do jednoho...
    Jediný rod, který opravdu nemám ráda, jsou Florentové. I mezi Freyi byly skvělé charaktery a u Boltonů mě fascinuje Roose (tak jako někoho Malíček, ale i ten je podle mě oproti Roosovi ubožáček) a myslím, že Domerik by byl hodně sympatický.
  • upraveno 14. září 2012
    Tak ja to nemam po rodoch ale inač sa mi pači Roose Bolton(ten chlad a pokoj.. asi skusim piavice že čo to urobi)
    Frey... stary ma rod pod palcom ôsma žena a naviac ma ambicie a pomaly ale iste si za nimi ide...
    Veľky Jon... uŽasny charakter ma charizmu...
    Arya... akoby tu ta mola chybať.. ma zmysel menovať jej či uŽ klady alebo zapory?
    Reedovci... hlavne zjedeny Jojen
    Neznašam Florentinov, a tych z dlheho kopca či odkial to bol patrik, obrova babika...
    Tiež nemusim Bartheonov a Starkovia maju vŠetko čo od obľubeneho rodu chcem až na mudrosť.. keby tak ned prekonal seba a išiel za Slyntom osobne :(
  • upraveno 14. září 2012
    Borci:
    1. Stark
    2. Martell
    3. Baratheon
    4. Tully
    5. Karstark
    6. Arryn
    7. Mormont

    Zmetci:
    1. Lannister (čest výjimkám - Tyrion je jednoznačně borec)
    2. Frey
    3. Bolton

    K Targaryenům mám neutrální vztah a Greyjoye těžko soudit - některé vyloženě nesnáším (Balon, Vraní oko), jiní mi nevadí (Aša) a dalším držím palce (Victarion, Mokrý vlas). Na Theonovo hodnocení je pro mne brzy, ještě jsem nepřečetl Tanec.

  • upraveno 14. září 2012
    1. Lannisteři
    2. Marbrandi (dáno tím, že jsem se setkal se SOIAF díky hře Battles of Westeros)
    3. Fossowayové (geniální nápad, rozdělit větve rodu podle jablek)
    4. Estermonti
    5. Braxové
    Počítám podle celkové sympatie rodu, ne jen jednoho člena. Třeba Jon Connington (stejně jako Jaremy Rykker, Jacelyn Bywater atd.) jsou borci, ale to neznamená, že to platí i o ostatních členech jejich rodů, takže se sem nedostali...
  • upraveno 14. září 2012
    Roose je velkej hráč... Jako asi jednomu z mála Boltonů se mu podařilo vyhrát hru mezi Boltonama a Starkama. Ano je to krutá svině co mučí lidi a zradila svýho lenního pána, ale sakra ten Bolton styl má svoje kouzlo:D
  • upraveno 14. září 2012
    Crocuta napsal(a):

    Borci:
    1. Stark
    2. Martell
    3. Baratheon
    4. Tully
    5. Karstark
    6. Arryn
    7. Mormont

    Zmetci:
    1. Lannister (čest výjimkám - Tyrion je jednoznačně borec)
    2. Frey
    3. Bolton

    K Targaryenům mám neutrální vztah a Greyjoye těžko soudit - některé vyloženě nesnáším (Balon, Vraní oko), jiní mi nevadí (Aša) a dalším držím palce (Victarion, Mokrý vlas). Na Theonovo hodnocení je pro mne brzy, ještě jsem nepřečetl Tanec.

    tea netušim čo je zmätočne na boltonoch a tiež take užasne na Karstark a Arryn
  • upraveno 14. září 2012
    Speedy: A ty znáš od Marbrandů i někoho jiného než Addama?
  • upraveno 14. září 2012
    Boltonové zradily svého lenního pána a vzhledem k tomu, že ostatní rody posuzuji zejména (byť ne výhradně) podle jejich poměru ke Starkům a Lannisterům jsou pro mne Boltonové na stejné úrovni sprostých zrádců jako Freyové. Na rozdíl od Karstarků - Karská bašta jako jediná odpověděla pokud vím na výzvu ze Zdi aby se připojila ke Stannisovi a tudíž zůstala věrná věci Severu.
  • upraveno 14. září 2012
    Mno, pokud se nepletu, tak s těmi Karstarky je to trochu komplikovanější, ale to si přečteš sám.
  • upraveno 14. září 2012
    Jo jo - jak uvádím výše, mám ještě jisté mezery ve vzdělání :-) .
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.