Dočteno. Každá z povídek má velkou sílu zaujmout, až na pár estetických renonců jsou i velmi čtivé, teda jestli bude další kolo soutěže zase o kus lepší než tohle, máme se zatraceně na co těšit.
Taky se přikláním k napsání komentářů ke každé povídce, nejenom k těm bodovaným. Autorům to může pomoci a anonymita ubere studu napsat i negativní poznatek.
Překvapila mě vysoká úroveň povídek:-) Nebyla tam žádná špatná a ani žádná, kterou bych nedočetla, protože mě nudila. Každé dílo je jiné, ale všechny jsou něčím zajímavé a hezké:-) Jsem ráda, že jsem nic neposlala, nerada prohrávám:-D
Vítězové jednotlivých témat se mohou klidně vyhlásit, ničemu to neuškodí. Nakonec ale stejně musí být vyhlášen absolutní vítěz s právem výběru dalšího tématu. Tak by to mělo být.
Vlčačko - to je dobrá připomínka. Samozřejmě by byla škoda, kdyby se pisatel s chutí zapojit se nemohl zúčastnit, protože nemá třeba dočteno. Určitě by se to mělo nějak ošetřit. Ovšem stejně dobře se může stát, že všechny témata by se mohly týkat událostí a osob již třeba za prvními třemi knihami, takže rozhodně hlásit a individuelně upravit. Vyptat se aktivního pisatele, co už četl a pak upravit téma tak, aby se mohl zúčastnit. Co myslíš?
Vlčačko - nadšení a aktivitu chválím :-) Rozhodně k tomu bude přihlíženo při vyhlašování tématu, respektive po vyhlášení se hned ozvi a ostatní začátečníci samozřejmě taky :-) Přece o vás nepřijdeme! :-)
Přiznám se, že osobně mi nejlépe sedí úzké konkrétní téma s malým manévrovacím prostorem - to je výzva a velmi pravděpodobně mne něco napadne. U volných témat nemohu na námět kápnout. To abych uvedla, že nemusí být vždy čím volnější téma a větší počet - tím líp :-) Každý to má nastavené jinak v sobě. A ta různorodost je prima :-)
Někteří jsou jasní :-) Respektive 4 jsem viděla jen při zběžné prohlídnutí všech dvaceti včera :-) Teď čtu teprve desítku (beru to chronologicky). Neberu to jako detektivní práci poznat autory:-) Pozoruji způsoby uvažování, příjemně se bavím nad detaily, kterých si pisatelé v sáze všimli, zajímají mne jejich názory na různé nevysvětlené události, i když to nejsou nějaké velké teorie, ale třeba drobnůstky, jak se mohlo stát totok nebo onohle. Je to moc a moc příjemné :-)) Z těch povídek je dobře znát, proč si kdo oblíbil tu kterou postavu a jinou ne mnohem líp než když se to snaží shrnout do několika vět. Tohle je celkové nahlížení a je to výmluvné :-)
Akorát bych poprosila, kdyby se i tentokrát tipující drželi na uzdě a nehalekali objevně, že to psal ten nebo ta :-) Zatím :-) Prosím.
Ano, má to něco do sebe, ale například já jsem se zřekla předem toho, abych psala vůbec nějaké komentáře k povídkám (stejně tak jsme to chtěla udělat minula) a už jsme to porušila, ale znovu už ne. Neumím napsat zaobalenou kritiku a řekla bych na prudko i když s dobrým úmyslem, co považuji za nedostatek nebo přebytek. Mrzelo by mne, kdybych tím někoho ranila, zvlášť, když tohle v úmyslu nemám. Jsem totiž velmi ráda, že tolik lidí napsalo. Ale zase jen chválit taky nedokážu, když vidím, kde to pokulhává. Takže ať to dělají ti, co to umí obalit něčím hezkým a ne já, co na srdci to na jazyku :-)
Nešlo by pak vybírat nejlepších sedm, namísto pouhých pěti? Mám přečteno poprvé a už teď vím, před jakým dilematem budu zase stát... Když je i povídek celkem víc... Sedmička je takové pěkné číslo... Polovina Západozemí by mohla vyprávět... ;)
Co polovina, pěkné dvě třetiny :-) A taky se přikláním k sedmičce, klidně i k osmičce. Zatím mám přečtených povídek šest a děsím se okamžiku, kdy se budu muset rozhodnout.
Komentáře
Taky se přikláním k napsání komentářů ke každé povídce, nejenom k těm bodovaným. Autorům to může pomoci a anonymita ubere studu napsat i negativní poznatek.
Určitě by se to mělo nějak ošetřit. Ovšem stejně dobře se může stát, že všechny témata by se mohly týkat událostí a osob již třeba za prvními třemi knihami, takže rozhodně hlásit a individuelně upravit. Vyptat se aktivního pisatele, co už četl a pak upravit téma tak, aby se mohl zúčastnit.
Co myslíš?
Přiznám se, že osobně mi nejlépe sedí úzké konkrétní téma s malým manévrovacím prostorem - to je výzva a velmi pravděpodobně mne něco napadne. U volných témat nemohu na námět kápnout. To abych uvedla, že nemusí být vždy čím volnější téma a větší počet - tím líp :-) Každý to má nastavené jinak v sobě.
A ta různorodost je prima :-)
Gardiene - báseň je taky povolena v hlavním zadání :-) A klidně to může být na meteorologické téma :-D
Akorát bych poprosila, kdyby se i tentokrát tipující drželi na uzdě a nehalekali objevně, že to psal ten nebo ta :-) Zatím :-) Prosím.
Neumím napsat zaobalenou kritiku a řekla bych na prudko i když s dobrým úmyslem, co považuji za nedostatek nebo přebytek.
Mrzelo by mne, kdybych tím někoho ranila, zvlášť, když tohle v úmyslu nemám. Jsem totiž velmi ráda, že tolik lidí napsalo. Ale zase jen chválit taky nedokážu, když vidím, kde to pokulhává. Takže ať to dělají ti, co to umí obalit něčím hezkým a ne já, co na srdci to na jazyku :-)
Když je i povídek celkem víc...
Sedmička je takové pěkné číslo...
Polovina Západozemí by mohla vyprávět... ;)