Fanouškovská fikce

upraveno 16. ledna 2013 v Rozličný pokec
Protože se k tomu nikdo kompetentnější nemá, tak zakládám toto témátko, kam možno vkládat jakékoliv vlastní (ať nemáme potíže s autorskými právy) krátké i dlouhé literární útvary či odkazy na ně. Povídky, či básničky, vážné i humorné - máte volné pole působnosti :-)

Literární výzva

Kdo má chuť a nápad ať se zúčastní :-) Sepsání povídky na téma. Délka i pojetí libovolné.

Rozsah: Neomezen
Jazyk: Předpokládá se čeština nebo slovenština; může být i jiném jazyce (angličtina, polština, ruština apod.), berte však do úvahy, že tím se snižují šance na to, aby Vaši práci ocenilo dostatečné množství čtenářů...
Styl: Libovolný literární útvar (ano, i básně a eseje)
Omezení: Držte se tématu, prosím... Prosím Vás, abyste neprozrazovali předem, kdo a co jste sepsali - ať si to hezky užijeme :-)
Hodnocení: Čtenáři budou po zveřejnění udělovat body
Odevzdání: Kdykoli do 30. listopadu 2012 na alek@icefire.cz s nadpisem IF povídka, soubor (nejlépe .doc, .txt, .rtf, ne pdf) pojmenujte vaším nickem, případně jménem, pokud nejste registrovaní. Alek bude tak hodný, že všechny došlé povídky následně uveřejní anonymně, pouze očíslované. Pak nastane další fáze - čtení a hlasování :-)
Dodatek : Do e-mailu Alekovi přidejte ke své povídce i svůj nick, jenž zde používáte, aby nedošlo ke zmatkům.

image

Téma:

1. Alternativní realita (jedinečná šance změnit děj a osudy z knížek)
2. Němí společníci (Vlci, draci, havrani, měniči, ser Illyn... Zvíře nemusí být hlavním aktérem povídky)
3. Dobrodružství Eurona Greyjoye (co podnikal předtím, než se nechal zvolit králem?)

Doplnění: Crossover je možný, marvelovské prsty sahají daleko... Stejně tak je možný příběh ze současnosti, ve kterém hraje Píseň ledu a ohně nějakou zásadní roli.

**********************************************************************************************

Téma 1. kola: Původ Jona Sněha

Vítěz 1. kola: heavy-head

Témata 2. kola
1. Tenkrát ve Staré Valyrii (o tom neví nikdo nic, takže možnosti takřka neomezené:-)
2. Tajný deník postavy Písně ( výběr postav je rovněž omračující :-)
3. Perný den postavy Písně ( prostor pro masakry a vynalézavé popisy úmrtí oblíbenců fóra značné! :-)

Vítězka 2. kola: Ben Nevis

Vítězka 3. kola: heavy-head
1404143454675

Komentáře

  • upraveno 29. srpna 2012
    5 strán a to som prekvapený, že som dokázal niečo tak dlhé :D
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 29. srpna 2012
    Já napsal jen takovou krátkou minipovídečku, nic náročného pro zahřátí. Pro příště dám dohromady něco delšího.
  • upraveno 29. srpna 2012
    Monty - jako Lucas ? :-)) tak nejdřív hoď do placu konec a za třicet let dodělej začátek :-D
  • upraveno 29. srpna 2012
    Ja mam päť stran o dvoch kapitolach ale je v tom zmätok ja rozpravanie sa kryži s on rozpravanim a vševediacim rozpravačom :)
  • upraveno 29. srpna 2012
    Hollywood má nové heslo. "Zkurvíme klasiky!"
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. srpna 2012
    SKIP, alias Svaz knihovníků a informačních pracovníků měl kdysi takovou reklamní kampaň "Přečtěte si to dřív než Hollywood". Vypadalo to takhle:

    Eyrova

    Zlocin

    Starec
  • upraveno 29. srpna 2012
    Flankere děkuji moc! Pobavilo!
  • upraveno 29. srpna 2012
    To je perfektní! :D
  • upraveno 29. srpna 2012
    :D :D :D Tak to je dokonalé.
  • upraveno 29. srpna 2012
    To je pecka
  • upraveno 29. srpna 2012
    flanker.27 napsal(a):

    robil to Leo Burntett Praha, keď tam bol Basil ako CD. pamätám si keď to v portoroži získalo zlato. bol to môj prvý rok v reklame a veľmi sa mi to páčilo. stále sa mi to páči :!)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. srpna 2012
    sarven: Nevíš, jestli vznikly eště další? U nás v práci jsem viděl jen tyhle.
  • upraveno 29. srpna 2012
    tieto 3
  • upraveno 30. srpna 2012
    flanker.27 napsal(a):

    SKIP, alias Svaz knihovníků a informačních pracovníků měl kdysi takovou reklamní kampaň "Přečtěte si to dřív než Hollywood". Vypadalo to takhle:

    Eyrova

    Zlocin

    Starec

    Dostala jsem tyhle plakáty v práci jako suvenýr a mám je pořád na dvou dveřích :D
  • upraveno 30. srpna 2012
    jo tyhle si pamatuju, jen už nevím odkud :-D
  • upraveno 30. srpna 2012
    Dopsano, dufam, ze teraz mi nikto nebude vycitat zensky pohlad na vec :)
  • upraveno 30. srpna 2012
    A odeslala jsi ? :-)
    Šerif říká, že mu poslední dva dny přišlo hodně kousků, takže bude co číst :-)
  • upraveno 30. srpna 2012
    Hurá!
    Two days left!
  • upraveno 30. srpna 2012
    Snad doŠlo i to moje a bude schopen to otevřit.. měl sem s tim menši problemi
  • upraveno 30. srpna 2012
    No já se těším jako malý děcko (ne že bych nebyla malý děcko :D). Z vysoké mám sice nahnáno, ale tohle mi zpříjemní začátek září.

    A k těm knížkám: Stařec a moře je bezkonkurenční, u toho jsem se pobavila moc, ale tak nějak nechápu tu Janu eyrovou. Taky mohli dát nějakýho opálenýho a osvalenýho borca na Evžena Oněgina, ne? nebo to má nějaký vyšší smysl, který mi uniká?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 30. srpna 2012
    Ta knížka se považuje za základ ženské emancipace (doufám, že na mě někdo nevletí že to řikám blbě). No a takhle si ženskou soběstačnost představujou ve filmu.
  • upraveno 30. srpna 2012
    Ach tak, děkuji. Už jsem to četla docela dávno :D
  • upraveno 31. srpna 2012
    Tak nás zítra čeká slavné zveřejnění :-) Doufám, že jste napnutí jak trencle :-D
  • upraveno 31. srpna 2012
    A jo. Ale ještě mám čtyři apůl hodiny času, to je pohoda :)
  • upraveno 31. srpna 2012
    Pod časovým stresem vznikají ty nejlepší věci. :-)
  • upraveno 31. srpna 2012
    Uf, odesláno. Předem se stydím a omlouvám za chyby,
    snad jich moc nebude :-/
  • upraveno 31. srpna 2012
    Mimochodem, to tu budete někdo vartovat, že by první kousky Alek nahodil už po půlnoci? :-)
  • upraveno 31. srpna 2012
    Sakra! Jsem zítra v práci! Snad to tu bude už ráno, ať si to stihnu stáhnout, ať mám v infu, co dělat :D. (ráno = před sedmou hodinou :D)
  • upraveno 31. srpna 2012
    Já zítra občas akorát najuknu, bo se budu courat po Pardubicích, ale v neděli jedeme do České Lípy, tak tam asi čas bude.
  • upraveno 31. srpna 2012
    poslane a dobru noc
    zelam pekne cteni :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.