Och Větrná hůrka je moje srdcovka - psychothriler :-) Doporučuji všem a především - NENÍ to červená knihovna, aby bylo jasno :-) Červená knihovna je Sandokan, Čachtická paní a podobné. Toto rozhodně ne.
Mám rozečteno pár kousků. Z nefantasy Faynmana, Růženka je z příbuzenstva a Frankensteina - ale ten mi vydrží ještě dlouho, protože něco tak naivně trapně pitomého se jen tak nevidí! Přečetl někdo z vás Frankensteina? (Mary Shelley )
V poslední době se orientuju na ruskou literaturu, momentálně mám rozečtený Zločin a trest. Pro zábavu čtu Miloše Urbana, je to trošku úchyl, ale baví mě:-) A Murakamiho, jak jsem na něj mohla zapomenout:-)
Já čtu obvykle něco odborného. V poslední době hlavně o rybářství. Jinak moc nečtu. Rád bych četl kvalitní fantasy, ale zdá se mi, že ji je fakt málo (za to můžou autoři, kteří mě rozmlsali) a do průměru se mi nechce. Takže v poslední době je to je Martin (Tanec) a Erikson. Taky se chystám na třetí díl Prince ničeho, i když recenze nejsou zrovna příznivé. Škoda. První díl byl parádní.
Nick Kent: Těžkej nářez. Musel jsem si to sehnat znovu, když moji původní jsem půjčil a již nedostal. :-) Ten chlápek píše o muzice a o lidech, kteří jsou muzikou posedlí a zasvětili jí svůj život, tak nelítostně, že ji musíte milovat. Hudba je život a vášeň a prokletí a láska a to, co žene tenhle nesnesitelný svět kupředu a drží lidi nad hladinou a někdy je strhává pod ni.
Já nedávno po letech dočetla Robinsona Crusoa. Z té naivity mi bylo až nevolno, ale na konci jsem se skoro rozbrečela. Naštěstí to byla krátká knížka, takže jsem ji sfoukla skoro najednou.
Komentáře
Tak E. Youngu v počtu varlat to nebude. Chybná dedukce...
Co tak obvykle čtete, kromě fantasy a scifi?