[Spoiler] Vichry zimy

upraveno 22. ledna 2014 v Píseň ledu a ohně
1222325272872

Komentáře

  • upraveno 14. srpna 2012
    Jarla: Jsi si jistě vědomá toho, že do takových detailů se zase Martin evropskou historii neinspiruje.
  • upraveno 14. srpna 2012
    Nejsem :-) Zas tak moc nestuduji, co kde říká - kaju se. Zkrátka mi to přišlo podobné :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. srpna 2012
    Tyrellové připomínaj Francouze vůbec celkově takovou lehkomyslností, rozverností, dvorským stylem... :)
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
    Kdepak jsme asi my? :-)
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
    My jsme Malíček :-)
    Anebo Bolestínský Ed. :-)

    Margaery mi připomíná Annu Boleynovou. A na francouzském dvoře byla taky. :-)
  • upraveno 14. srpna 2012
    A jéje, pokračuje tu diskuze na téma čecháčkovství... to jsem myslela, že máte na víc, lidi.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. srpna 2012
    Proč ne Arrynové? Taky jsou oddělený horama od zbytku říše, nějakej hvozd by se tam taky našel.
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
    Akorát, že Geralt není z Rivie. :-p
    ani neví, odkud je, akorát víme, že jeho matka byla čarodějka a otec náhodný cestující. :-)
  • upraveno 14. srpna 2012
    Jistě - Geralt si tak říkal a pak ho královna na Geralta z Rivie pasovala - tudíž se jím oficielně stal z moci královské. Takže nyní již Geraltem z Rivie je, protože tento titul mu nikdy nebyl jiným panovníkem odebrán.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
    Jaké měl vlásky původně nevím...zbělely mu při zkoušce trav :-)
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
  • upraveno 14. srpna 2012
    Ben Nevis - hádej :-))
    V oficielním klubu AS jsme tyhle věci vyřešili již před deseti lety :-) Rivie je Slezsko, Valaši mají Mahakam a Slováci Nilfgard :-)
    Chech - už skoro rok mám doma Nilfgardskou vlajku, kterou šéf tajné služby zapomněl na stožáře při podzimním srazu :-p
  • upraveno 15. srpna 2012
  • upraveno 16. srpna 2012
    To si stanovili Slováci v našem klubu, že jsou Nilfgardské impérium :-)) To aby si někdo nemyslel, že to je za trest či co :-p
  • upraveno 16. srpna 2012
  • upraveno 16. srpna 2012
  • upraveno 16. srpna 2012
    No Markéta měla stejně taky milostných pletek, kterými se netajila a také proti ní byl zahájen proces....:-)
  • upraveno 16. srpna 2012
    Hm... A takový velký živel jsme. Vlastně ovládáme coby etnikum největší část světa a oni nás ignorujou... Grrrr. Co na tom, že my Češi (ano, Slováci, Moravané a Slezané si zbytečně nezvedají krevní tlak :-) už dost germanizovaní... Tak jo, kdybych měla příležitost na něco se GRRM zeptat, kašlu na dotaz, kdo je jonova matka, a zajímám se o to, proč ignoruje Slovany :-) A vůbec, pojďme propagovat Sapkowského na anglických diskuzích :-))))

    Když jsem byla na Rujáně, tak jsem na kap Arkoně u hradiště Jaromarsburg cítila takovou nostalgii. Teda, ne že bych tamním turistům vykládala "tohle bylo kdysi naše, víte :-)?", ale i názvy míst tam vyvolávají určitou nostalgii. Dubnitz - dubnice, místo, kde rostou duby, Granitz - granice, hranice, Mukran - mokráň, močály.

    Ostatně doporučuju tam zajet. Stojí to za to a z Prahy je to vlakem jenom osm hodin a jste u Baltu.
  • upraveno 16. srpna 2012
    Jo na Rujanu se chystám už mnoho let :-) Doufám, že se tam jednou opravdu podívám.
  • upraveno 16. srpna 2012
    Jarlo, rozhodně doporučuju. Už kvůli zážitku, až uvidíš Proru. To stojí za to. Čtyři a půl kilometru dlouhý šest pater vysoký barák, prázdný, pustý... Tam si člověk uvědomí dvě věci a) Hitler byl fakt megalomanský MAGOR! (původně se tam mělo rekreovat 20 000 lidí, dovede si někdo představit, že by se tam každých čtrnáct dní prostřídalo okresní město? odevzdali pokoje, lůžkoviny a odjeli?) b) Němci jsou specifický národ (ten barák furt stojí, všude jinde by to rozkradli)

    Nikdo neví, co s tím. Občas se vymyslí nějaký projekt, pak se zjistí že to je moc velký... Tak to tam stojí jako památník třetí říše. Dovnitř se nesmí, jsou za to přísné tresty, ale 4,5 km baráku prostě úplně nezabezpečíš...a ehm na tom bych asi skončila. Prostě dovnitř se nesmí, a když už tam někdo vleze, nesmí se nechat chytit :-)))

    http://zpravy.idnes.cz/Foto.aspx?r=zahranicni&foto1=AHA423d0d_profimedia_0121450573.jpg

Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.