Tazko sa to hodnoti, lebo starsie knihy este nie su tak prepracovane, ale iba kvoli nim sa precitas k tym dalsim. Zo subjektivneho hladiska by som na stupnici od 1 po 5 oznacil knihy nasledovne: Hra o truny: 2, Stret kralu: 1-, Boure mecu 1, Hostina pro vrany 1a Tanec s draky 1+, ako pisem cim sa do toho viac zacitam tym to je lepsie:)
Cože? Až teď jsem zjistila, že Soumrak na Worlonu, mistrův první román, je už z roku 1977. Ta knížka je starší než já :-) Obvykle to poznám, ale tady jsem to ani nevycítila. Další důkaz toho, jak je GRRM dobrej.
Gepeto: Ve skutečnosti je Píseň starší, protože Hru o trůny začal Martin psát už v roce 1991, ale na nějakou dobu pak psaní odložil. A nepraktikuj prosím agismus na knížky nebo filmy ;)
Mno, jeden z mých velkých oblíbenců je Ray Bradbury, bavila mě Válka s mloky, obdivuju kinematografii devadesátých let a podle mojeho názoru snad nejlepší českej film (Kladivo na čarodějnice) je ze šedesátých let. Dobrý věci nestárnou ;)
Dámy, zase nejsem retardovaná, abych nechápala termín "klasik žánru" :-) Pochopitelně existují z mého agismu výjimky. Ćetla jsou Poea, četla jsem Bradburyho (vtipné, jak si představoval, že okolo roku 2000 budou nové technologie, ale uspořádání společnosti bude stále stejné - černoši budou poslouchat bílé, ženy muže, dokonce ani marťanky nechodily do práce a byy v domácnosti :-) Z povídy Přijdou vlahé deště mám noční můry ještě dneska.
Třeba včera jsem si přečetla Leopardí dámů od Dorothy Sayerové, nazývané svého času druhá Agátha. Ke knize jsem přistoupila s předsudky a zjistila jsem, že jsou to úžasné napínavé a chytré detektivní povídky. Předsudky jsou předsudky, někdy se naplní, jindy ne :-)
Komentáře
Třeba včera jsem si přečetla Leopardí dámů od Dorothy Sayerové, nazývané svého času druhá Agátha. Ke knize jsem přistoupila s předsudky a zjistila jsem, že jsou to úžasné napínavé a chytré detektivní povídky. Předsudky jsou předsudky, někdy se naplní, jindy ne :-)