Přiznám se, že jsem se tentokrát chtěla zúčastnit, ale nenapadá mě nic zajímavýho ani na jedno z témat, takže to asi nechám na ostatních mistrech. A radši začnu konečně sumírovat Jona Conningtona. Možná mě to nakonec k něčemu inspiruje... :D
sveva: Jo, jo, nejhorší je vymyslet, o čem psát. Bílá stránka ve wordu je největší nepřítel každého psavce :D. Zatím něco zkouším, ale nevypadá to slavně :D.
Souhlas s Flankerem, konec prázdnin (každý má již jistě rozplánováno a u moře klepat do kompu písmenka se nikomu jistě nechce). 2 Kolikokoli: Ony by se stihly, ale to by to někdo musel vymyslet a napsat... (ostatně máš šanci, myslím, že není proti pravidlům přihlásit dvě) 2 Sveva: Jo, najít správné téma je problém. Mám jednu myšlenku, (takže se zúčastním) otázka je, jestli už to nebude "trochu za hranicí...", ale umění musí provokovat, že?
Ano do konce prázdnin je to lákavější - což. Ale ruku na srdce - přinutí to někoho z vás psát to dřív než před termínem ? Ve skutečnosti probendíte jen navíc dva týdny ničím a tím na čem nezáleží, abyste se do toho vrhli pár dní před termínem :-D
sveva: Ještě to nevzdávej. Času na přemýšlení je dost. Nikdo to asi nebude sepisovat měsíc, pokud neplánuje novelu. :-) Taky doufám, že se zúčastní studenti, co se minule vymlouvali na zkoušky. :-)
Já už mám po dovolené. :-( Možná bych zkrátila pak čas na hodnocení. Minule mi připadal moc dlouhý. :-)
Tak tedy vážení spisovatelé a hlasovatelé :-) Můžete si povšimnouti, že je překopán topik této strany - nová témata, veškeré potřebné údaje a prakticky vše, co je třeba vědět pro zdárný průběh soutěže :-)
Na nesrovnalosti nebo chybějící údaje se směle ptejte - doplníme.
(Samozřejmě iniciativě se meze nekladou a jestli se někdo rozhodne napsat 3 povídky na stejné téma nebo na každé téma jednu....jen do toho - dobrého čteniva nikdy není dost)
Lady Thaeresa: Nejsi sama. Už mám asi 3000 slov a je to teprv asi půlka úvodu :D. Nicméně heavy měl povídku dlouhou kolem 7000 slov a přišla mi při čtení dost krátká (chtěla jsem víc! :D). Navíc jsou tady poctiví čtenáři :).
Gepeto "Ale po pravde vy ich máte docela nápadité.. Niektoré sú pekne prepojené s tématikou mesiaca ako Květen, Listopad a Prosinec... " Hmmmm a od čehopak je odvozen prosinec? :-) To je takový chyták....:-) To jsou původní názvy, které používali i Rusové a Slováci předtím, než přešli na latinské značení a vychází to ze Staroslověnštiny.
Komentáře
Zatím něco zkouším, ale nevypadá to slavně :D.
2 Kolikokoli: Ony by se stihly, ale to by to někdo musel vymyslet a napsat... (ostatně máš šanci, myslím, že není proti pravidlům přihlásit dvě)
2 Sveva: Jo, najít správné téma je problém. Mám jednu myšlenku, (takže se zúčastním) otázka je, jestli už to nebude "trochu za hranicí...", ale umění musí provokovat, že?
Taky doufám, že se zúčastní studenti, co se minule vymlouvali na zkoušky. :-)
Já už mám po dovolené. :-(
Možná bych zkrátila pak čas na hodnocení. Minule mi připadal moc dlouhý. :-)
Můžete si povšimnouti, že je překopán topik této strany - nová témata, veškeré potřebné údaje a prakticky vše, co je třeba vědět pro zdárný průběh soutěže :-)
Na nesrovnalosti nebo chybějící údaje se směle ptejte - doplníme.
(Samozřejmě iniciativě se meze nekladou a jestli se někdo rozhodne napsat 3 povídky na stejné téma nebo na každé téma jednu....jen do toho - dobrého čteniva nikdy není dost)
polsky - sierpień
chorvatsky - kolovoz
ukrajinsky - серпень
Nechce se mi to teď dohledávat - někde mám tabulku všech slovanských názvů všech měsíců :-))
Hmmmm a od čehopak je odvozen prosinec? :-) To je takový chyták....:-)
To jsou původní názvy, které používali i Rusové a Slováci předtím, než přešli na latinské značení a vychází to ze Staroslověnštiny.