Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
14445474950581

Komentáře

  • upraveno 9. července 2012
    Hmm, to je vážně zajímavé, protože jsi na ni neměla nárok :-) kdy jsi rodila? nebyla jsi třeba studentka? nebo nečerpali jste z pojištění manžela?

    Co praví Ministerstvo práce a sociálních věcí...

    Jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou „dovolenou“?

    Prvních 28 týdnů dostává matka peněžitou pomoc v mateřství (PPM), která se vyplácí z nemocenského pojištění a činí 70 % denního vyměřovacího základu (vypočítává se z příjmů za předchozích 12 kalendářních měsíců).
    Matka, která porodila více dětí najednou, pobírá tuto dávku 37 týdnů. Žena může dávku začít pobírat 6, maximálně 8 týdnů před plánovaným termínem porodu. V době, kdy tuto dávku dostává, je na mateřské dovolené.

    Aby žena mohla PPM dostávat, musí být v posledních dvou letech před nástupem na PPM minimálně 270 kalendářních dní nemocensky pojištěna. V případě, že nemá nárok na peněžitou pomoc v mateřství a je nemocensky pojištěná – například nastoupila do zaměstnání v 7. měsíci těhotenství – pak bude dostávat nemocenské 6 týdnů před porodem a pak v šestinedělí.

    Od narození dítěte (pokud matka nepobírá PPM) nebo po skončení výplaty peněžité pomoci v mateřství nebo nemocenského poskytuje stát rodičům rodičovský příspěvek. V té době jsou na rodičovské dovolené.

    Od narození dítěte (pokud matka nepobírá PPM) nebo po skončení výplaty peněžité pomoci v mateřství nebo nemocenského poskytuje stát rodičům rodičovský příspěvek. V té době jsou na rodičovské dovolené.
  • upraveno 9. července 2012
    To se jednalo o první dítě a během těhotenství už jsem byla v rozvodovém řízení. Tak nevím...jen uvádím fakta.
    Pravděpodobně se ty zákony a vyhlášky docela často mění....
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 9. července 2012
    (Tyna má pravdu. Takhle to v současnosti je.)
  • upraveno 9. července 2012
    Američtí studenti jsou varováni, aby na dokumenty, zveřejněné WikiLeaks, neodkazovali na sociálních sítích, či je nešířili, protože jejich případné budoucí zaměstnání ve státní správě vyžaduje průchod tzv. background checks („prověření minulosti“) a v případě zájmu o WikiLeaks touto kontrolou určitě neprojdou. Obamova administrativa zakázala zaměstnancům americké federální státní správy číst WikiLeaks, pokud nemají dostatečné bezpečnostní oprávnění. Zákaz potvrdila i knihovna amerického Kongresu, americké ministerstvo školství, americké ministerstvo obchodu a další vládní instituce. Firma Apple odstranila ze svého e-shopu aplikaci pro přístup k WikiLeaks.Naopak, studenti diplomacie v indickém Foreign Service Institute, jsou vyzýváni, aby (pro studijní účely) sledovali styl, stručnost, preciznost a pregnantnost vyjadřování v amerických diplomatických depeších.

    Aneb nic tak neomezí svobodu slova jako rozbitá huba.
    AD: První souvětí, neplatilo u nás za totáče něco podobnýho ? Heh.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. července 2012
    Svobodu slova je přece třeba chránit i za cenu některých omezení :)
  • upraveno 9. července 2012
    No pořád pochopitelnější a rozumnější než to co se děje teď okolo skupiny Pussy Riot v Putinistánu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. července 2012
    Asi tak, jako co se děje s vojínem Manningem že.

    Leč nemá smsyl se tu přehazovat která velmoc je víc pokrytecká, to prostě impéria dělají, dokud jim to nikdo nezarazí.
  • upraveno 9. července 2012
    Nejlépe když vyhnijou zevnitř...to je osvědčený recept :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Znova skúšam s nádejou sa pýtať: Neviete ktosi, aký font použil Talpress na nadpisy kapitol v knihe a aj nadpis knihy?
  • upraveno 10. července 2012
    Neviem, ci ten font najdes, obchod s fontami je zalozeny na exluzivite ale zase pochybujem, ze by Talpress bol ochotny vyhodit za take nieco prachy.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Keď ten font je tak prekrásny :/

    Tiež ma napadlo, že si ho budú nejako strážiť a že bude platený... Ale stále je tu nádej...
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 10. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    ďakujem, to je nadpis celej knihy, aspoň niečo, ďakujem ešte raz.

    Ale skôr by som chcel ten vnútri knihy ako nadpisy kapitol aj :/

    Ja to naskenované mám, celú abecedu, ktorá je tam (chýba mi Q a X), ale vyzerá to divne :/
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 10. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Ale ako vidíte, vyzerá to divne.. :/ Nie je to ten originál... Ale vďaka idem ho nájsť...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    No.. S tou stránkou akosi ja trdlo neviem robiť.. Nahrám tam obrázok a píše to, že tam mám dať aspoň dva znaky, no neviem ako tam mám prihodiť aj ten druhý :/
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 10. července 2012
    Prostě tam dej naskenovaný nadpis např. PROLOG. Nejlépe, když to bude černě na bílém pozadí. Jinak se mi zdá, že ten font je použitý i v originále ADwD. Bohužel si to nemůžu ověřit, protože nemám knihu momentálně u sebe.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    Ahá, preto to nešlo, som dával samostatné písmená, ž mi to našlo Beach Normal.. Díky :)
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 10. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. července 2012
    áno, beach normal, je to presne ten....

    Ale ten, čo používajú v anglickom originále je iný font...
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 10. července 2012
    Aha, máš pravdu :).
  • upraveno 18. července 2012
    Beztak se tu najde nějaký odborník - ve Vizovicích na Masters jsem potkala sporťák se značkou T v kolečku. Nemůžu tuhle značku nikde najít ani si ji vybavit čí by to byla podkategorie :( (není to ani Tesla motors ani Thurner wagen...fakt nevím)
    Najde se tu nějaký znalec ? :-)
  • upraveno 18. července 2012
  • upraveno 18. července 2012
    Ne Talbot je jak z ocelových tyček. Tohle T je trochu zdobnější, ale ne zas moc. Spíš mám podezření, jestli to není nějaká řada sporťáků jiné značky jako má Buggati Veyrony a Ford má Mercury....
    Z které doby - když u těch sporťáků je to těžko určit podle karosérie a já ho viděla jen zezadu o půl druhé v noci v pondělí cestou z Vizovic na Vsetín jsme za ním jeli so Sirákova :-))
  • upraveno 18. července 2012
    Jarla: Bez indicií je to naprd. :-) Ale jestli jsi ho viděla zezadu, tak zadní světla. Kulatý? Hranatý? Podélný?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. července 2012
  • upraveno 18. července 2012
    Monty - jo to už se blíží - ty horní konce téčka byly takhle zahnuté, ale spodek ne - jenom zarovnaná patka (nejsou různé varianty ?) a bylo rozhodně jednobarevné čistě stříbrné. Ale rozhodně by to mohlo být i toto, podle obrázků klidně a podle přítomnosti Hyundai v republice.

    Vlčačko - kaju se - na to jsme se nesoustředila, protože jsme se snažila co nejlíp rozeznat značku. Navíc jakmile skončila plná čára, tak zmizel v dáli :-p takže jsme na to měla jen chvíli.
  • upraveno 18. července 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.