Chyby v seriálu

JayJay
upraveno 27. října 2012 v Seriál Hra o trůny
Kdesi se nám tu potuluje topic Chyby v knihách, tak co vytvořit něco podobného na téma "co zbabrali filmaři".

Sem tam ulítne záběr (přidám později dva do diskuze).
Sem tam něco jiného...

-> Znak "Králova pobočníka"... nemá to být řetěz (a to s jasně popsaným vzhledem) a ne spona? (jsem zvědav na škrcení sponou :o))
-> Arya v Bouři (nebo Střetu???) touží po tom naučit se stílet z luku.... a v prvním díle seriálu stříli dooost dobře:o)
124

Komentáře

  • JayJay
    upraveno 11. května 2012
    Když už tedy procházíme klady první série, tak bych přihodil detail, kterého jsem si všimnul na kinomaratónu (oproti předchozímu pozorování jsem konečně znal pozadí děje a velikost plátna umožňovala zaměřit se na detaily) - U Illyria v paláci a následně na Dannyině svatbě byli hlídky a podle oděvů odpovídali Neposkvrněným (Unsullied). Krásný detail, ale potěší... naproti tomu v posledním díle jsem uvažoval, zda Ohař nemá náhodou být u královské gardy (mám za to, že dle knihy byl, ale nevím, jestli si podle knihy potrpěl na bílou... ale písňová Wiki tvrdí, že zřejmě ano)...
  • upraveno 11. května 2012
    to Jay: Ohař nechtěl být rytířem, o bílé zbroji nemluvil a plášť nosil (nechal ho po svém útěku u Sansy).
  • upraveno 11. května 2012
    Krisa napsal(a):

    sarven: Ani nevíš, jak Ti držím pěsti, aby tam byl :)))

    ale viem :) tak možno sme mali spoločnú telepatickú halucináciu, "stávajú sa aj iné, horšie veci..."
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 17. května 2012
    Nepůsobí na vás divně to, že krajina v Řekotočí. Okolo Renlyho stánku a v Harrenově je jasně Severoirská. Všude je dost pochmurno a deštivo. A uprostřed toho Je KL s chorvatským komparzem v uličkách. V zahradách rostou palmy a všichni si užívají sluníčka?
  • upraveno 17. května 2012
    Montezuma3: Bohové mají radši Joffreyho a nadělují mu pěkné počasí. :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 17. května 2012
    Bohové mají krutý smysl pro humor.
  • JayJay
    upraveno 18. května 2012
    chrochta napsal(a):

    to Jay: Ohař nechtěl být rytířem, o bílé zbroji nemluvil a plášť nosil (nechal ho po svém útěku u Sansy).

    Jo... lépe bych to neshrnul.
    Nicméně v díle 2x6 vystupuje při celé té scéně po odjezdu princezničky a plášť si asi někde zapomněl. V díle 2x7 jej pak opět nosí a dokonce když mu pak Sansa děkuje za záchranu života a osloví jej "sere Cleagane" ani se proti tomuto oslovení neohradí... Další detail, který unikl. :o)
  • upraveno 18. května 2012
    Jay napsal(a):

    ... dokonce když mu pak Sansa děkuje za záchranu života a osloví jej "sere Cleagane" ani se proti tomuto oslovení neohradí... Další detail, který unikl. :o)

    Na to jsem si taky stěžovala. Člověk se půl vteřiny těší na no-ser a ono nic... ;(
  • upraveno 18. května 2012
    A hraje tam taky Gojko Mitič? :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 18. května 2012
    Montezuma3 napsal(a):

    Bohové mají krutý smysl pro humor.

    To majú, inak by sa Joffrey ani nebol narodil :D
  • JayJay
    upraveno 21. května 2012
    Jen technická... Taková ta přednáška "My lord" vs. "m'lord" co dával Tywin Arye... nebalo to v knize o fous později (konkrétně v Tanci - takovej ten dokonalej sympaťák instruoval toho, jak si nepamatuje jméno, myslím...)?
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 21. května 2012
    Jay: ano, přesně tam to bylo.
  • upraveno 23. května 2012
    To je zas pěkný a je za to scénárist třeba ocenit, že i když nějaké scény nezadaptují, tak ta klíčová slova a věty v seriálu zzní, sci třeba z jiných úst - teď třeba z úst Robba zazněl rozhovor Brana a Neda o strachu.
  • upraveno 23. května 2012
    Alek napsal(a):

    To je zas pěkný a je za to scénárist třeba ocenit, že i když nějaké scény nezadaptují, tak ta klíčová slova a věty v seriálu zzní, sci třeba z jiných úst - teď třeba z úst Robba zazněl rozhovor Brana a Neda o strachu.

    aha, vidíš a já jsem myslela, že nám Robb zopakoval již řečené.
  • upraveno 23. května 2012
    taky jsem si říkala, že sympaťák a sklerotik hodí za pár sezon řeč asi o něčem jiném .-)
  • upraveno 7. června 2012
    chápala jsem název této diskuse teda úplně jinak :-D třeba jako že když Robb truchlí a seká naštvaně mečem do stromu a přijde za ním Cate, záběr se okolo nich otáčí a po žádném stromu tam není ani památky..
  • upraveno 22. června 2012
    Trošku mě zarazilo, že Stannis byl zajat při dobývání Králova přístaviště a v následujícím dílu si na svém hradě povídá s Melissandrou
  • upraveno 22. června 2012
    tomasek: To přece byli jeho vlastní lidi, co ho odtáhli pryč. Ale souhlasím, bylo to matoucí.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. června 2012
    V knihe to bolo opísané tak, že ho prehovorili aby sa vzdal, že bude mať ešte ďalšie boje... Asi to chceli okoreniť tak, že ho odtiahnu :)
  • upraveno 22. června 2012
    Tojo, ale i mě už se několik nečtenářů ptalo, jak je to vysvětlené v knížce, že se Stannis dostal z hradeb obklíčených nepřátelským vojskem a odplul na Dračí kámen...
    No co jim na to mám říct.. :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 22. června 2012
    sveva: Že je to kluk šikovnej :)))
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. června 2012
    :D Teleportoval sa ako Malíček :D
  • upraveno 22. června 2012
    to svoa00: dík za objasnění. Mně to přišlo, jako kdyby Stannis na hradbách bojoval sám. Někdy (možná) si tu scénu pustím ještě jednou.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 23. června 2012
    Malá otázka - V knihe bol Marillion, čo cestoval s Tyrionom a potom ešte iný spevák, ktorého Joffrey potrestal za spievanie tých výsmešných piesní o Robertovi.

    Nedali náhodou v seriáli tieto dve postavy ako jednu a tú istú?! Nepamätám si to presne, ale mal som pocit, že ten, čo hral Marilliona hral aj toho potrestaného... Prrtože ak áno, bude to neskôr dosť divné, keďže má byť ešte na Orliom hniezde...
  • upraveno 23. června 2012
    Gepeto: tam bude Ros :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 23. června 2012
    xD xD To ma nenapadlo
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 23. června 2012
    :O Teraz vážne, ono to tak fakt vypdaá, keď sa s ňou Vyars spolčil :/ A sme všetci HODOR
  • upraveno 23. června 2012
    Třeba to byl jiný brnkálista s podobnou vizáží. Ne-Ros děvky přece taky vypadaly skoro stejně. :)
  • upraveno 23. června 2012
    Tak zdálo se mi taky že Marillion a Modrý bard (nebo kterej to byl) byli v serialu jedna osoba. To ovšem musel mít Teleport že by Malíček kulil oči.
  • upraveno 23. června 2012
    Modrý ještě nebyl. Tím nám to zkomplikují později, před obviněním Margaery. Tohle byl nějaký hospodský anonymní.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.