No právě proto, aby nemuseli pořád představovat nové postavy. Už takhle si všimni, jak je divný, jak se tam najednou zjevil Podrick Payne - žádné představení, ukotvení do budoucna důležité role.
Ross u Pycelleho nebyla (aspoň v téhle serii), to byla ta druhá slečna. Ta, co ji nechal Joffrey tak zmrskat (od Ross). S Alayayou Tyrion nespal, ale měl ji rád/byla mu sympatická, protože mj. byla chytrá a ráda četla (v knize, v seriálu se nevyskytuje).
Ta děvka má jméno! - v prvním dílu 2. série ji Ross oslovuje Daisy. Že holka radši nezůstala hrabat seno v tom Haystackhallu (ať už je to, kde chce) s tou její klikou na kunčafty..
A jak myslíte, že je teď děvkám v KL, kde lidi nemaj ani co žrát, natož aby měly na děvky. Asi jich hodně odešlo a z těch, co zůstaly, je asi jen pár takových, které stojí za to i pro šlechtice... A stejně mám pocit, že Ros se s Tyrionem zná líp... :/
Takže včera jsem se podívala na díl podruhý a zmíním jednu věc, kterou jsem napoprvý pochopila jinak (asi nejenom já). Když Talisa Robbovi vypráví tu story o bratrovi a otrokovi, měla jsem za to, že to má ukázat, že to tak trochu jinak šlechtična. Vlastně je tím ale řečeno, že sama za sebe udělala zásadní životní rozhodnutí z vlastní vůle, zatímco Robb je postrkovanej okolnostma a plní povinnosti. No a viděli jsme, jak na to impulzivně zareaguje. To bylo dobře zahraný, scénáristi :)
Čo myslíš, prečo osm napísal, že to by nebolo dobré? :D Ale tak keď všetko označujeme prvým lsovom :) Ale aj Víchry by šlo, len preklad od wind je vietor :)
Proč se začínají války ? Pro ženskou :D To sakra nemají jinej důvod - lyanna, cersei, ross, jeyne, melissandre, sansa & arya. Líbí se mi styl Greyjoy, ničit, znásilňovat plundrovat :D
Komentáře
A stejně mám pocit, že Ros se s Tyrionem zná líp... :/