To mi připomíná, jak jsem četla od Ayn Rand knížku (v názvu je cosik se studnou, asi to bude v originálu Fountainhead), která byla o zneuznaném architektovi, co chtěl stavět modernu a všichni páprdové mu házeli klacky pod nohy, protože nebyl ochoten ke kompromisu (průčelí v řeckém stylu). Celou knížku jsem si říkala, že ta jeho architektura musí být hrozné betonové kostky, co se mi ani trošku nelíbí, místo abych mu fandila. :-)
erik1131: Odraní, uhalekaní náboženští fanatici. "Lůza" vystrašená a unavená válkou svých pánů, obracející se v těžkých časech na víru, "kněze" a kazatele z lidu (tj. další vrabčáky).
Já zrovna čtu Dóm řetězů od Eriksona. Bohužel mě celá sága nějak oproti Martinovi nezaujala. Možná tím, že se to někdy strašně moc táhne. Jinak jsem četl povídky od Lovecrafta (úžasné) a uvažuji, že přečtu Nekroskop. Skvělá kniha je také Sillmarilion od Tolkiena. Jakou knihu byste mi doporučili vy?
überkiller: Spíš bych řek, že mnohem ošklivější ode mě je házet do jednoho pytle sociální demokraty s Dělnickou stranou. Ale přesto do jednoho pytle s nápisem "lůza" patří.
Komentáře