Fanouškovská fikce

upraveno 16. ledna 2013 v Rozličný pokec
Protože se k tomu nikdo kompetentnější nemá, tak zakládám toto témátko, kam možno vkládat jakékoliv vlastní (ať nemáme potíže s autorskými právy) krátké i dlouhé literární útvary či odkazy na ně. Povídky, či básničky, vážné i humorné - máte volné pole působnosti :-)

Literární výzva

Kdo má chuť a nápad ať se zúčastní :-) Sepsání povídky na téma. Délka i pojetí libovolné.

Rozsah: Neomezen
Jazyk: Předpokládá se čeština nebo slovenština; může být i jiném jazyce (angličtina, polština, ruština apod.), berte však do úvahy, že tím se snižují šance na to, aby Vaši práci ocenilo dostatečné množství čtenářů...
Styl: Libovolný literární útvar (ano, i básně a eseje)
Omezení: Držte se tématu, prosím... Prosím Vás, abyste neprozrazovali předem, kdo a co jste sepsali - ať si to hezky užijeme :-)
Hodnocení: Čtenáři budou po zveřejnění udělovat body
Odevzdání: Kdykoli do 30. listopadu 2012 na alek@icefire.cz s nadpisem IF povídka, soubor (nejlépe .doc, .txt, .rtf, ne pdf) pojmenujte vaším nickem, případně jménem, pokud nejste registrovaní. Alek bude tak hodný, že všechny došlé povídky následně uveřejní anonymně, pouze očíslované. Pak nastane další fáze - čtení a hlasování :-)
Dodatek : Do e-mailu Alekovi přidejte ke své povídce i svůj nick, jenž zde používáte, aby nedošlo ke zmatkům.

image

Téma:

1. Alternativní realita (jedinečná šance změnit děj a osudy z knížek)
2. Němí společníci (Vlci, draci, havrani, měniči, ser Illyn... Zvíře nemusí být hlavním aktérem povídky)
3. Dobrodružství Eurona Greyjoye (co podnikal předtím, než se nechal zvolit králem?)

Doplnění: Crossover je možný, marvelovské prsty sahají daleko... Stejně tak je možný příběh ze současnosti, ve kterém hraje Píseň ledu a ohně nějakou zásadní roli.

**********************************************************************************************

Téma 1. kola: Původ Jona Sněha

Vítěz 1. kola: heavy-head

Témata 2. kola
1. Tenkrát ve Staré Valyrii (o tom neví nikdo nic, takže možnosti takřka neomezené:-)
2. Tajný deník postavy Písně ( výběr postav je rovněž omračující :-)
3. Perný den postavy Písně ( prostor pro masakry a vynalézavé popisy úmrtí oblíbenců fóra značné! :-)

Vítězka 2. kola: Ben Nevis

Vítězka 3. kola: heavy-head
2456775

Komentáře

  • upraveno 15. května 2012
    Lord Gepeto napsal(a):

    Nie nie, počkaj si potom na pokračovanie .D Teraz rekapitulujem pohľad Hodora na to, čo sa len stalo - v knihe spomínali tento Branov úraz .D

    A dozvíme se, co je to HODOR???? :)
  • upraveno 15. května 2012
    Hodor je samozřejmě honor, akorát Walder trpí sennou rýmou.
    Bylo to první slovo, co se na Zimohradě naučil. :-)
  • upraveno 15. května 2012
    Pokud by se zde našlo psavců více, mohla by se společnými silami vytvořit nějaká povídka na pokračování, nějaký šílený úlet. :-)
  • upraveno 15. května 2012
    Jojo, takový ten.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 15. května 2012
    Miss Utahraptor napsal(a):

    Lord Gepeto napsal(a):

    Nie nie, počkaj si potom na pokračovanie .D Teraz rekapitulujem pohľad Hodora na to, čo sa len stalo - v knihe spomínali tento Branov úraz .D

    A dozvíme se, co je to HODOR???? :)

    S tým som nerátal, ale vďaka za inšpiráciu, určite niečo vymyslím - niečo šialene blbé :D
    Ben Nevis napsal(a):

    Hodor je samozřejmě honor, akorát Walder trpí sennou rýmou.
    Bylo to první slovo, co se na Zimohradě naučil. :-)

    Dobrá teória... Ale ja vymyslím radšej nejakú krvinu s veľmi hlbokým základom :D Aby to nebolo také jednoduché
    heavy_head napsal(a):

    Pokud by se zde našlo psavců více, mohla by se společnými silami vytvořit nějaká povídka na pokračování, nějaký šílený úlet. :-)

    LARP....

    To by som bral, rád by som sa pridal, ak by čosi také vznikalo .)
  • upraveno 15. května 2012
    heavy_head napsal(a):

    Pokud by se zde našlo psavců více, mohla by se společnými silami vytvořit nějaká povídka na pokračování, nějaký šílený úlet. :-)

    Taktiež by som sa pridal, ale asi by vadila Slovenčina...
  • upraveno 15. května 2012
    erik1131 napsal(a):

    heavy_head napsal(a):

    Pokud by se zde našlo psavců více, mohla by se společnými silami vytvořit nějaká povídka na pokračování, nějaký šílený úlet. :-)

    Taktiež by som sa pridal, ale asi by vadila Slovenčina...
    To by bylo hezké- první nekonečná slovensko-česká a česko-slovenská fanfiction ze světa ledu a ohně...
    Nezní to parádně? ;D
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 15. května 2012
    Zní. Asi jako Ordinace v Růžové zahradě.
  • upraveno 15. května 2012
    Nevada napsal(a):

    Zní. Asi jako Ordinace v Růžové zahradě.

    Pokud by byla i stejná úspěšnost- všichni to proklínají ale sledovanost je nějakým zázrakem pořád dost vysoká na pokračování... :)
    Na "Růžovku" se určitě všichni potají díváte a zapíráte jen, aby se neřeklo.... ;D
  • upraveno 15. května 2012
    Based on True Event

    Irák, kdesi poblíž bagdádského mezinárodního letiště, 15. března 2003

    Ten zvuk nelze za nic jiného na světě zaměnit. AK-47, ráže 7,62x43mm. 700 výstřelů za minutu. Hummer byl převrácený a střelecké stanoviště sešrotované. Jen rudnoucí písek pod ním, a kus ruky, kterou náraz amputoval, připomínal, že v něm kdysi byl živoucí člověk. Kulky povstalců zvolna hrály svou symfonii smrti. Beelphy ležel v ké kaluži krve a snažil se nedívat na dolní část trupu vojína, který byl ve věži. Jeho starostí byl řidič. Pomlácený, postřelený, popálený.

    Beelphy ho intuboval a nasadil vak, aby s ním dýchal. Krev. Všude byla krev. Beelphy pohlédl na spolujezdce a na jeho těžce popálenou tvář, staženou do grimasy smrti, uvědomění si tlaku, který IED vyvinulo těsně předtím, než roztrhlo silnici a vypařilo humvee před nimi. Šlo jen o kontrolu, jediný pohyb, ujištění se, že je...éé, seržant Andrews,...opravdu po smrti. Ten úder srdce či dva trvaly snad celou věčnost.

    „Medik!“ zařval Beelphy. Nevěřil. Ale bylo to tak. Seržant žil. On...on žil. Přežil to. Výbuch. Dopad střepin který z čelního skla vozu vytvořil další, smrtonostnější. Oheň. Převrácení vozu...

    „Potřebuju tady pomoc, mám tu dva raněnné!“

    Kroky. Někdo ho slyšel. Někdo sem běžel. Mladá tvář v helmě se nahnula přes dveře. Byl to ten vojín z Beelphegorovo vozu, jak se jen jmenoval...

    „Poručíku, potřebujete pomoct? Hledal jsem Vás!“ zeptal se tím svým mladickým hlasem. Do hummeru zabušila další palba a vojín se přikrčil, aby jej netrefila nějaká zbloudilá kulka.

    „Gunny říká, že je to tu moc horký, a že velitelství sem posílá vrtulníky, takže potřebujem perimetr a že taky potřebuje...“

    Bylo to jako náhlé zabušení do dveří. Ne, vojínovo oči nevěřili. Nebylo to v nich, ale síla v pažích jej rychle opouštěla a tělo se sesunulo do vnitřku humvee. Beelphy ho viděl, povstalce, viděl ho a nemohl dělat nic. Bylo to jako zabušení na dveře. Tři rychlé, hlasité údery, jak automat vyplivl dávku s cílem zabít. Pak Beelphy vytáhl ze stehenního pouzdra svou berettu, zadržel dech, a vystřelil. Jednou, dvakrát. První rána zasáhla střed hrudníku, druhá rameno. Povstalec se otočil okolo své osy, a dopadl na zem, mrtvý dřív, než se setkal se zemí. Beelphy pohlédl na vojína, ležícího vedle něj. Kašlal. Kašlal krev, dusil se jí, uniforma jeho zad krev nasávala s radostí. Beelphy ho uchopil a přetočil z břicha na bok.

    „Pššš, pššš, to bude dobré, vojíne, rozumíte?“ snažil se jej Beelphy uklidnit a ze svého lékařského batohu vytáhl několik látkových roušek, které přitiskl na vojínovo záda, zatímco v batohu hrabal lahev se salinem. “No tak, vojíne, bojujem, co?“

    Beelphegor pohlédl do těch skelných očí a uvolnil svůj tlak na ránu.

    Ne všem v témhle válce šlo pomoci...

    A druhá prezentace z mé knihy života Lt. Cmdr. Beelphegora A. Chadwicka

    11. září 2001

    Beelphegor se zlehka pousmál, když na jídelním stole našel tu rudou růži. Tim, to pako, si na tyhle klišé potrpěl, a možná i pro ně jej miloval. Přešel do kuchyně, kde na něj čekal talíř se sendvičem a sklenice jahodového džusu. Jeho první snídaně v Timově bytě, tenkrát když...jejž, jak moc to tenkrát bylo trapné. Jak moc se mu Tim omlouval, že nic víc tu nemá, že nepočítal s tím že by...ten večer mohl skončit takhle. Vypadal jak ztracené štěně. Beelphegor se na to jen usmál a políbil ho na čelo. To ráno si ho zamiloval. To ráno našel svůj chybějící dílek puzzle do skládačky života. To ráno věděl, že už nikdy nebude chtít jiného. Vedle talíře ležel vzkaz, informující Beelphegora o tom, že se Tim vrátí do hodiny, že odjel do města na schůzku, a jak moc ho mrzí, že nemohl být vedle něj, když se Beelphegor probudil. Ta klišé...ach ta klišé.

    Beelphegor vzal talířek se sendvičem a džus a odebral se do obýváku, aby se v klidu nasnídal, při ranních zprávách, než se Tim vrátí, a oni budou moci si užít krásné dopoledne ve své společnosti, než přijde čas, aby Beelphegor odešel na večerní směnu v nemocnici.

    Položil si snídani na stůl, usadil se na pohovku a zapnul televizi. Zoufalý, vyděšený hlas bylo první, co prořízlo ticho pár okamžiků, než obraz televize naběhl a ukázal stoupající kouř ze severní věže WTC. Beelphegor vyskočil na nohy, zvrhnul přitom stolek. Džus se rozlil po podlaze z rozbité sklenice. Sendvič se rozplácl jen kousek vedle ní. Beelphegor sebral z předsíně mobil a rychle vytočil Timovo číslo. Mobil vytáčel a vyzváněl. Tim ho zvedl.

    "Time? Time?!" křik Beelphegor. "Jsi v pořádku?"

    "Beelphegore! Ano, jsem v pořádku, jsem v jižní věži, evakuujeme se. Beelphegore, do severní věže narazilo letadlo, já...jsem v pořádku, nepanikař, evak..."

    Hovor se přerušil. Nahradilo jej jen rychlé pípání, které nemohlo dát odpověď. Beelphegor sledoval na televizi v obýváku, jak se střed jižní věž mění v ohnivou kouli po nárazu dalšího letadla. Jeho telefon mu vypadl z ruky a roztříštil se o podlahu. V ložnici začal pípat jeho lékařský pager. Na jeho displeji se objevily jen tři čísla. 9-1-1.
  • upraveno 15. května 2012
    erik1131 napsal(a):


    Taktiež by som sa pridal, ale asi by vadila Slovenčina...

    Nevada. :-)
  • JayJay
    upraveno 16. května 2012
    Chmur napsal(a):

    ukravil použitý jazy
    Jak se ukravuje jazyk?:-)))
    Blbě... :o) - Bylo psáno trochu v chvatu, takže takže jsem to neohlídal, stejně jako jsem neohlídal, že nejsem přihlášen a mám jen automaticky vyplněn původní nezkrácenou verzi nicku. Holt stane se.

    Ugla: přechodníky... sice si myslím, že to nebylo na mně, ale nezvládám je ani já (ač uznávám, že vypadají hezky, a občas se rozhodnu je tam řezat i když vím, že je neumím)

    Lady Thaeresa: Naprosto nejlepší je na tom ovšem výběr tématu (On sice Jaime popsal tu scénu sám a trochu jinak, ale) ono se okolo toho dá vymyslet víc... po přečtení tohoto jsem zkusil dané téma uchopit a vždy odpoledne tomu nechávám hodinku v autobuse (rukopis naprosto nečitelný... ne že bych i bez ruchů autobusu psal čitelně) a ten text utěšeně roste... ačkoli k tomu klíčovému bodu se to ne a ne přiblížit :o). Podmínky pro zveřejnění jsou v principu dvě:
    1) Z principu nehodlám lézt do tématu nakouslého někým jiným bez jeho výslovného souhlasu
    2) Podaří se mi to po sobě přečíst a budu mít chuť to přepsat
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. května 2012
    Arianus: Drobná technická, ten náboj je 7,62x39 a to čemu se říká AK-47 je ve skutečnosti AKM.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. května 2012
    Pro mě je záhada, že jsi viděla Ramba :)

    Jo, ono se to užívá vlastně pro všechny starší varianty pušky v ráži 7,62x39, ale ve skutečnosti to je oynačení pouze prvního modelu, v roce 1959 byl ve výrobě nahrazenej vylepšeným modelem AKM (M znamená modernizovaný) a teprve ten se dočkal onoho masovýho rozšíření po světě.
  • upraveno 16. května 2012
    Scéna, kdy John s uštvaným výrazem v obličeji nasadí do svého luku ten šíp s jadernou hlavicí nebo co to bylo a sestřelí nepřátelský vrtulník, je ovšem ikonická. :-)
    (Ještě radši mám ale Charlieho Sheena.)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. května 2012
    Žije, tady si ho můžeš poslechnout:

    Heavy:
  • upraveno 16. května 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Arianus: Drobná technická, ten náboj je 7,62x39 a to čemu se říká AK-47 je ve skutečnosti AKM.

    Díky za opravu té ráže :)) Jak jsem na to koukal, tak došlo k záměně délky za vzor :/

    Řekni AKM mimo Maďarsko a nikdo mimo geeků nebude tušit o co jde.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. května 2012
    Mám tu smůlu, že jsem jeden z nich :)
  • upraveno 16. května 2012
    flanker.27 napsal(a):

    Mám tu smůlu, že jsem jeden z nich :)

    Okay, dám tam PM md. 63/65, těch je taky v Iráku hodně :D
  • upraveno 16. května 2012
    Beletrii musí rozumět i laik. :-)
    Připomíná mi to nářky manžela, fanouška bojových letadel, že ve filmech vystartuje letadlo A, pak je záběr na přelet letadla B a přistane letadlo C. Všechna tři letadla ve filmu představují jedno letadlo typu D. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. května 2012
    Jo, akorát někteří jen první díl.

    Lord of War:
    Andre Baptiste Junior: Do you bring the gun of Rambo?
    Orlov: Part one, two or three?
    A. B.: I've seen only part one.
    Orlov: The M60.
  • upraveno 16. května 2012
    Tedy, co se týče emoční a literární stránky, hodnocení?
  • upraveno 16. května 2012
    Arianus napsal(a):

    Tedy, co se týče emoční a literární stránky, hodnocení?

    Nikomu se do kritiky nechce, co? :-)
    Delší příspěvek se mi neuložil, tak jenom stručně: Kdyby to bylo delší, víc detailů o zúčastněných osobách (třeba jejich minulosti), tak ti bude emoční stránka fungovat lépe.
    První povídka se mi blbě četla, špatně se mi na ni soustředilo.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 16. května 2012
    Nevada napsal(a):

    Zní. Asi jako Ordinace v Růžové zahradě.

    :D Čudujem sa, ako to môže ktosi pozerať...
  • upraveno 16. května 2012
    Funguje to jako každá jiná návyková látka. ;-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 16. května 2012
    Jarla: Podobne :D
  • JayJay
    upraveno 16. května 2012
    heavy_head napsal(a):

    Pokud by se zde našlo psavců více, mohla by se společnými silami vytvořit nějaká povídka na pokračování, nějaký šílený úlet. :-)

    Náhodou zrovna Tanec s draky k tomu nabídl nádhernou možnost... (myslím, že není příliš spoiler, pokud se někdo bude domnívat, že ano, tak to případně dodatečně začerním....)

    Jistá postava tam uvažuje co špatného se stalo a jak skvělá by je čekala budoucnost (přítomnos a byla by minulost), kdyby Joff nenechal zabít Neda... To přímo vybízí k tomu napsat alternativní historii, která by se v zásadním místě rozběhla se známou (znáte někdo Srdcovou sedmu/Sliding doors?)... a vzhledem ke své povaze bych to vedl k drastičtějším dopadům na zúčastněné, než měla tato "zavrhovaná" poprava... akorát je jistá možnost, že nakonec Martin nedá nikomu možnost napsat alternativní horší konec pro všechny... :o)
  • upraveno 16. května 2012
    Alternativní historie je jedna ze zajímavých možností, která přímo vyzývá k literárnímu zprznění. :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 16. května 2012
    Alternatívna história - Ned zomrie o pár kapitol neskôr :D
  • upraveno 16. května 2012
    Jay: Mě hned na to napadlo, že by vlastně při odchodu na zeď musel, nebo ze své vůle, donutit Robba (+možná i další Starky) odjet odpřísáhnout věrnost do Králova přístaviště a tam by začla ta temnější realita, muhehe. Zatímco by na severu Jon neměl hádku s Alliserem, nešel do té cely a Starý medvěd by byl černoruký
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.