Jorah Mormont

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti

co sa s nim stane? kam pojde?

ja si myslim, ze pojde na "Zed" a prida sa k nocnej hliadke. alebo spacha sebe vrazdu, alebo vstupi do nejakej zoldnierskej kompanie (a privedie ju Daenerys)

«13456

Komentáře

  • upraveno 18. dubna 2007

    no skor si myslím, že urobi niečo "zlé". Že zradí. A bude zožrany drakmi

  • upraveno 18. dubna 2007

    Já myslím nebo spíše doufám, že Jorah se doslechne o posledním přání svého otce a splní ho. Stane se důležitým mužem noční hlídky.

    "Co za věci to dělám pro lásku?"

    Vždy je mi líto lidí, kteří dělají špatné věci, ale vychází to z lásky nebo spíše touhy po někom. V jádru však špatní nejsou. Jaime, Jorah, Arys udělali špatné či hloupé věci, bylo to však z nerozumu nebo lásky (touhy) a to je v mých očích polehčující skutečnost, ikdyž to špatný skutek nikdy zcela nesmyje.

  • upraveno 18. dubna 2007

    No myslim, že pro Danyinu misi ještě něco vykoná...což se s tou Noční hlídkou nevylučuje, takže vlastně souhlas ;)

  • upraveno 19. dubna 2007

    s tou Nocni hlidkou nesuhlasim. uz raz bol v takejto situacii a zvolil si utek a azyl. podla mna sa zachova tak isto

  • upraveno 19. dubna 2007

    no právě proto, že už jednou tu chybu udělal, tak by už moh dostat rozum...;)

  • upraveno 4. ledna 2008

    Vzhledem k tomu, že na Zdi se v současné době placatí jistý nejmenovaný král, který v žádném případě nepohlíží k laskavostí k otrokářům, zrádcům a podobné chásce, nebyla by pro Mormonta příliš šťastným řešením. Snad ledaže by se chtěl zahřát. :twisted:

    Považuji za možné, že se vrátil na Medvědí ostrov, kde tahá za nitky ve jménu Lyanny Mormont. V Sedmi královstvích je teď takový s prominutím čurbes, že ho odtamtud stejně nikdo vykuřovat nebude. :)

  • upraveno 6. července 2008

    Tomu bych i věřil, že by na Medvědím ostrově nikomu nevadil. Pochybuju, že by si ho vůbec někdo všimnul. Ale spíš bych tipoval, že vzdá do Ašaje. Už když v Quarthu se tam tušim chtěl vydat. A navíc by to byl hezkej způsob, jak nám Ašaj ukázat, když už se o něm tolik mluví .

  • upraveno 6. července 2008

    Je docela možné, že mu GRRM přichystal ještě nějakou důležitou roli v příběhu.

    Něco ve stylu: "Když tě nebudu mít já, nebude tě mít nikdo. Uáááá!" :x :roll:

    Zhrzení ctitelé někdy dělají šílené věci.

  • upraveno 6. července 2008

    A co slib, který dal Samwell Tarly umírajícímu Starému Medvědovi? Že přivede jeho syna na Zeď? Pamatuje si na to vůbec? Anebo to Sam lehkovážně pustil z hlavy? Slib daný mrtvému je slib dvojnásob zavazující! :!: :)

    Ale kdyby se za ním musel hnát až do Ašaje, to by z toho jistě neměl radost. Další kniha plná cestování... :wink:

    Zhrzeným ctitelům v literatuře obvykle fandím. :twisted:

  • upraveno 5. června 2011
    Já osobně vidím v Jorahu Mormontovi paralelu k Artušovskému Lancelotovi. Jorah miluje Dany jako svou lásku a královnu, Lancelot byl nejvěrnějším Artušovským rytířem. Jorah i Lancelot zradily. Jak víme, Lancelot se po odhalení z toho prakticky zbláznil, a utekl. Jorah byl sice vykázán, ale jeho vnitřní utrpení vidím zcela paralení k tomu Lancelotovu. Myslím si, že Jorahoův osud bude něco ve smyslu, že když se třeba Victarionovi podaří zmocnit se Dany nebo draků, on bude tím, kdo ji zachrání a přitom ji umírá v náručí s odpuštěním své zrady (zase paralela k Lancelotovi a jeho návratu v době poslední bitvy).
  • upraveno 5. června 2011
    Nebo, jelikož je to Martin, o kom mluvíme, se to může celé strašlivě zvrátit. :P
  • upraveno 5. června 2011
    Neříkám že ne. Jen tady vidím paralelu. Nebyl by to první námět nebo téma z historie nebo různých eposů, která byly v knihách použity.
  • upraveno 5. června 2011
    No snáď to nebude takéto klišé. Skôr by sa mi pozdávalo, ak by išiel za nejakým známym z minulosti, predsa len vieme o ňom, že predtým, než utiekol tak dosť veľa cestoval po turnajoch.
  • upraveno 5. června 2011
    Myslím, že se o žádnou paralelu s artušovskou legendou nejedná. Guinevra Lancelota milovala. Byl tady rozpor mezi povinností a vášní. V případě Joraha a Dany se o nic takového nejedná.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 5. června 2011
    Tak Martin to přece nemůže obšlehnout úplně všechno. Válkami růží se taky inspiroval jen do určité míry ;o)
  • upraveno 5. června 2011
    s tými paralelami je to veľmi vratké. nie nadarmo tolkien výrazne apeloval, že LOTR nie je alegóriou...
  • upraveno 5. června 2011
    Jo, ale nikdo mu to nevěřil. :-)
  • upraveno 5. června 2011
    Tady nejde o nějaké obšlehnutí. Prostě ty dva příběhy mají společné to, že jde o nějaký vztah muže a ženy. To můžu klidně napsat, že se jedná o paralelu vztahu Adama a Evy v ráji...
  • upraveno 5. června 2011
    Chmur: To tezko. V ASOIAF nepresvedcila Eva Adama, aby snedl otravene jablko ;-)
  • upraveno 5. června 2011
    jablko poznání - "Jone Sněhu, ty nic nevíš." :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 6. června 2011
    Ygritte nabídla Jonovi úplně jiné zakázané ovoce.
  • upraveno 6. června 2011
    Ygritte je Eva pro Jona Snowa. Ale nikoli Jorah Mormont a Dany.
  • upraveno 6. června 2011
    Jorah se bude chtít v očích Dany nejspíše očistit. Možná se pokusí zabít Varyse. Nebo možná taky neco úplně jiného.
  • upraveno 6. června 2011
    Lidi, já jsem chtěl jen zdůraznit, že příběh Lancelota a Guinevry nemá žádnou paralelu s příběhem Dany a Joraha....:-(( Proč jsem jen vytahoval ten příběh o prvním podpantoflákovi v dějinách...?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 6. června 2011
    Proč jsem jen vytahoval ten příběh o prvním podpantoflákovi v dějinách...?
    Co by na to řekl Sokratés.
  • upraveno 6. června 2011
    Já jsem nemyslel doslovnou paralelu Mormonta a Lancelota, ale spíše tu podstatu vnitřní linii: zrada - pokání - návrat v nejkritičtější dobu - odpuštění.
  • upraveno 6. června 2011
    Hmm....budiž, ale pořád nám tu chybí jeden do počtu...Mimochodem, já myslím, že Jorah si odpuštění už zasloužil...podle mě
  • upraveno 6. června 2011
    Daenerys se zamilovala do toho zoldaka, cos je podle me dost velka blbost a joraha, kterej ji byl vernej jak pes odkopla. situaci ve mestech nezvladla. zatim to nevypada ze by to mela byt nejaka dobra vladkyne. je to Targeryenka.... incest chřadnouci geneticky potencial... takhle by to dal jit nemohlo. Jinak komu pripomina rodina Lannisteru rodinu Borgia ? :D
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 6. června 2011
    U všech bohů. Přirovnávání Písně k Borgiům a ke Camlotu. To máte z toho že sledujete tři seriály najednou :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 6. června 2011
    Brynden: Víceméně souhlas, ale největší problém je její neplodnost. Takže i kdyby nakrásně dospěla a stala se z ní ta geniální panovnice, za kterou jí tu pár blouznivých Jorahů má, stejně by po ní bylo zase o problémy postaráno.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.