Mám momentálně "černé období". V krátkém sledu po sobě jsem viděl Černou smrt, Černou knihu a teď i Černou labuť. Jestli se mi to líbilo? Nevím. Ale zasáhlo mě to docela určitě.
Já včera viděla Koupili jsme ZOO. Překvapilo mě, jak hodně se mi to líbilo - je to krásná kombinace dojemně optimistického a přitom vlastně smutného filmu. Matt Damon na mě dělá s každým dalším filmem větší dojem a Scarlett Johansson je čím dál krásnější. Jen v jednom případě se ten starý cynik ve mně ušklíbl a pomyslel si něco neoptimistického.
Černý jestřáb sestřelen je opravdu výborný "válečný" film. Navíc napodruhé jsem si ho mnohem víc vychutnal, než když jsem ho viděl poprvé. Já jsem v poslední době viděl Moneyball - poprvé jsem si všiml (kůže na krku), že Brad Pitt je vlastně padesátník; Underworld IV - tak ubohé a lacině vypadající, že už to nezachrání ani K. Beckinsale; A. I. umělá inteligence - moc dětské, dlouhé - nudné, s přeslazeným koncem; Děkujeme že kouříte - dobré, chytré, vtipné....
Jinak jsem viděl asi dvacet dílu Malých dinosaurů. Znám je všechny jménem a často je "musím" hrát. Takže jestli si chce o tom někdo pokecat, není problém:-)
Já mám nejradši, když hlavní padouch, místo toho aby hlavního klaďase okamžitě odkráglovat, mu nejprve vysvětlí svůj záludný plán na ovládnutí světa a pak udělá nějakou školáckou chybu a nechá se porazit :) V Expendables 1 se mi strašně líbil "varovný výstřel", rozhovor Slye s Brucem Willisem a Árným a hlavně božský Dolph :D
Tak jsem se právě vrátil z the Avengers. Moc často do kina nechodím, ale když už zajdu, tak to většinou výjde a já jdu z kina s pocitem, že to za ty peníze stálo. The Avengers nejsou výjimkou. Popravdě jsem byl trošku překvapen z hodnocení na ČSFD. Avšak můžu říct, že jsem se od začátku do konce bavil. Robert Downey je perfektní herec a na roli Iron Mana je jako vyšítý. Každá jeho druhá věta vyvolala v sále nával smíchu. Hulk, Thor a mnoho dalších taky naprosto perfektní hlášky (u Hulka spíš neverbální) a na Scarlett se nedívá vůbec špatně :).
K vizuálním efektům snad ani není co dodat, holt $220 milionů. No dal bych tomu 90% uvidí se jaký bude druhý dojem (až to vyjde na DVD/BD).
Jinak musím mít narážku na titulky, které občas nebyly příliš šťastným způsobem přeložené, takže v daném kontextu nezněly tak vtipně (přitom napříklat "get in line" se snad jinak než "stoupni si do fronty" přeložit nedá, bohužel už si nepomatuju jak to přeložili). Raděj nechci vědět jak dopadl dabing.
Swarzeneger a to auto (Toyota Prius?) je opravdu skvělé. Expandables se mi líbili i jednička a dvojka vypadá ještě lépe. Jen doufám že v těch dvou minutách nebyly všechny akční scény filmu. Jsou tam odkazy na jiné filmy našich hrdinů, motorka a vrtulník = smrtonosná past s Willicem, scéna v džungli jsem poznal minimálně Ramba a Predátora (ano první díl s plyšovým Predátorem jsem měl hrozně rád). A schválená je prý už i Expendables tři. Ti mají být poslední aby se tak do Expendables dostaly všechny hvězdy (Vin Diesel, Steven Segal....)
Komentáře
Jestli se mi to líbilo? Nevím. Ale zasáhlo mě to docela určitě.
Černou labuť jsem vydýchávala několik hodin. Působivý film.
http://www.blameitonthevoices.com/2011/12/random-famous-people-you-never-knew.html
Já jsem v poslední době viděl Moneyball - poprvé jsem si všiml (kůže na krku), že Brad Pitt je vlastně padesátník; Underworld IV - tak ubohé a lacině vypadající, že už to nezachrání ani K. Beckinsale; A. I. umělá inteligence - moc dětské, dlouhé - nudné, s přeslazeným koncem; Děkujeme že kouříte - dobré, chytré, vtipné....
Jinak jsem viděl asi dvacet dílu Malých dinosaurů. Znám je všechny jménem a často je "musím" hrát. Takže jestli si chce o tom někdo pokecat, není problém:-)
V Expendables 1 se mi strašně líbil "varovný výstřel", rozhovor Slye s Brucem Willisem a Árným a hlavně božský Dolph :D
Ty výbuchy chápu, když už se s tím tak pracně stavěli, tak ty kulisy přece nebudou zase pracně rozebírat :)
K vizuálním efektům snad ani není co dodat, holt $220 milionů. No dal bych tomu 90% uvidí se jaký bude druhý dojem (až to vyjde na DVD/BD).
Jinak musím mít narážku na titulky, které občas nebyly příliš šťastným způsobem přeložené, takže v daném kontextu nezněly tak vtipně (přitom napříklat "get in line" se snad jinak než "stoupni si do fronty" přeložit nedá, bohužel už si nepomatuju jak to přeložili). Raděj nechci vědět jak dopadl dabing.