Tři nejprovařenější teorie

upraveno 6. listopadu 2010 v Spekulace
1121315171824

Komentáře

  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 20. dubna 2012
  • upraveno 20. dubna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 20. dubna 2012
  • upraveno 20. dubna 2012
    moje tajná teorie je, že Jon je potomkem Brandona a Ašary Dayne, kterou si tajně vzal, tzn. právoplatným dědicem Zimohradu, což gauner Ned zatajil, aby Sever připadl jemu, Catelyn a novorozenému Robbovi, takže jsme se v něm všichni mýlili, je to lump a křivák :-)

    A až to Jon zjistí, najde si Catelyn a omlátí jí to o hlavu (opatrně, aby jí tu hlavu nedolomil)
  • upraveno 20. dubna 2012
    Tak to vypadá, že budu konečně muset vystoupit z anonymity a trošku se zastat "burana" a vlčice (byl by to mnohem lepší název pro ten příběh, co vyprávěla Meera Branovi :) )...

    Proč to vlastně Meera Branovi vyprávěla? A proč se Reedovic tak divili, že ho Bran nezná? Vim, že všeobecně se má za to, že rytířem Smějícího se stromu byl Howland Reed, ale co když to byla Lyanna? (několik minináznaků v knihách je.) Pak bych i pochopila, proč jí Rhaegar korunoval; pokud to zjistil a chtěl jí nějak vyjádřit svojí úctu (to samozřejmě nevylučuje, že mezi nima i "něco bylo"). Jasně pořád to byla hovadina, ale pro mě v tomhle případě mnohem víc pochopitelná... Třeba to pak Elie i takhle vysvětlil, co my víme. :D
    Jo, a Elia v tý době pravděpodobně čekala Aegona, ne? V době plenění KP mu není víc než rok, pokud si to dobře pamatuju. A z Danyiny vize víme, že Rhaegar byl s Eliou, potom, co se Aegon narodil ("Drak má tři hlavy")... A v Hostině nebo Tanci taky bylo řečeno, že Elia už další děti mít nemohla. Tohle bylo podle mě tím hlavním impulzem, proč se pak Rhaegar vydal "ukradnout" Lyannu, která mu, ehm, padla do oka v Harrenově.

    Tím nechci říct, že je to zcela omluvitelnej čin, ale vidim v tom prostě víc, než jen slepou zamilovanost těch dvou. Ta Rhaegarova posedlost proroctvím taky už trochu zavání duševní chorobou, ale jsem ochotná mu to odpustit, pokud díky tomu máme Jona. :)

    Spíš by mě (hodně) zajímalo, jak se Eddard dozvěděl, kde Lyanna je? Kdyby jí hledal a nešel najisto, tak by určitě nedorazil tak brzo po dobytí Bouřlivýho konce...
  • upraveno 20. dubna 2012
    "Miláčku, pamatuješ, jak nám mistři říkali, že už nebudeme mít další dítě? Co kdybych si ho pořídil někde mimo? Aby už jsme to měli komplet. Drak má přece mít tři hlavy...." :D
  • upraveno 21. dubna 2012
    patřím k té menší části čtenářů, kteří doufají, že R+L=J neplatí. nechci, aby byl Jon potomek šílených Targů. mojí oblíbenou teorii je Ned a Ašara jako rodiče.
  • upraveno 21. dubna 2012
  • upraveno 21. dubna 2012
    Velmi správně vysvětleno! :-)
  • upraveno 21. dubna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 21. dubna 2012
  • upraveno 21. dubna 2012
  • upraveno 21. dubna 2012
    Jarla: Pokud je chrastím myšlen Rhaegarův věnec, je řešení nasnadě.
    V průběhu turnaje na Harrenově došlo k prvotnímu jednání o Lyannině pracovním poměru s budoucím královským párem. Zde je jistá symbolika. Rhaegar předává Vlčí lady věnec Lásky (svého manželství s Eliou, které má Lyanna pomoci zachránit) a krásy (narážka na Lyanninu duševní krásu- ochotu a nadšení s kterým se vrhá do řešení problému). Elia, na Dornku klidná povaha, ale i tak by nejspíš projevila jistou nelibost, z čehož lze vyvodit, že o tomto kroku věděla předem a co víc- schvalovala ho.
    Věnec si Lyanna brala s sebou jako připomínku svého úkolu a proč s ním i zemřela? Starkovské "černé svědomí". Trápily jí výčitky, neboť svůj úkol nesplnila, Rhaegarovi ani Elie nepomohla a kladla si za vinu i samotnou válku se vším, co zní vyplývalo.
    V krvi zemřela z nějakého triviálního důvodu- stačí třeba tuberkulóza- a Ned jí měl slíbit řádný pohřeb na Zimohradě, i když si ho podle svého mínění za to všechno nezasloužila. :D
  • upraveno 21. dubna 2012
    V krvi umřela, protože si chtěla sednout na trůn!

    Ale stejně mi připadne na levačku, jak Dorňané jsou poisováni jako řejkněme přinejmenším středomořsky přicmoudlí čičmundové....Elia tedy nebyla jiné - jukněmež na jeji neteř Ariannu, že....a takoví se kříží s Targaryeny a vyjdou jim beze zbytku blonďáčci :-D Tady dostává genetika na prdel od soudruha GRRM jako nikdy :-D
  • upraveno 21. dubna 2012
    Sémě je silné. :-)
  • upraveno 21. dubna 2012
    To může být jak šrapnel, ale aa v kombinaci z AA jde do kytek :-D
  • upraveno 21. dubna 2012
  • upraveno 21. dubna 2012
    Toho jsem si nevšimla (četla jsem to nějak zběžně a mám zjevně mezerku)...a to Dornského vzhledu mělo být jako tmavovlasí a čičmundí ?
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 21. dubna 2012
  • upraveno 21. dubna 2012
    Degenerace? Hrátky s vysokou magií?
  • upraveno 21. dubna 2012
    Dobyli
    No to že měl někdo hnědé vlasy je dost málo...fakt tu genetiku neošulíš a je to jako mít dvě sklíčka - jedno průhledné - aa blond a druhé tmavé AA - když je dáš přes sebe - prostě dělej co dělej nebude to blond, krom výjimečných případů, ale ne kdekdo ve famíliji :-)
  • upraveno 21. dubna 2012
    JJ, doslova je tam řečeno, že princ (Dareon myslím) měl hnědé vlasy a oči po dornské princezně, zatímco jeho bratr Aerion a Aegon (Egg) byli stříbrovlasí a fialovoocí...

    Stejně by mě zajímalo, co se stalo Valyrii, odkud Targaryeni pochází. Svět v písni je vlastně postapokalyptický... Valyrie byla nějak speciální, žili tam stříbrovlasí frajírci, co jezdí na dracích, žení se mezi sebou a bůh ví, co se tam ještě dělo. A pak čus bus autobus, doteď tam kouří trosky, zbyla jedna rodina, která asi nebyla právě na místě, když k tomu došlo. A pak už víme jen to, že se Aegon a dvě ségry sebrali a cvičně si dobyli jeden světadíl :-)
  • upraveno 21. dubna 2012
    Řecko skolil Řím a Řím vyhnil zevnitř - korupce, snaha udržet pokupě různé národy v jednom státě, přijetí křesťanství, mocenské boje a olovo z potrubí, které pili, když si vodou ředili víno....ale nevyhynuli - žijí tam dodnes ....
  • upraveno 21. dubna 2012
  • upraveno 21. dubna 2012
  • upraveno 21. dubna 2012
    No ve Valyrii experimentovali s Řeckým ohněm a máte tam i to řecko :-D
  • upraveno 21. dubna 2012
  • upraveno 21. dubna 2012
    Tyna - jo a možná to nejsou bytosti na bázi uhlíku :-D Jsou křižitelní se zbytkem populace - kdepak :-))
  • upraveno 21. dubna 2012
    No, vždycky se všechno dá svést na přírodní katastrofy.
    -Rozsáhlá sopečná činnost nebo ještě líp "supersopka", k tomu dáme třeba tsunami, zastínění slunce sopečným prachem a následné vymírání pozůstatků rostlin (pokud nějaké přežily explozi. Na lidi bych rozhodně nevsázela- vůbec nic nevydrží. :).
    -Pád většího meteoritu, opět + tsunami a další doprovodné jevy....
    -Nebo jim bouchl Černobyl, všichni pomřeli na ozáření a zbyli jen švábi. Ti později vytvoří rozvinutou kulturu, přeplují moře a ovládnou svět.... :D
  • upraveno 21. dubna 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.