Trochu ironicky sám Martin není k seriálu zdaleka tak kritický jako někteří čtenáři. Nevím, ale tvrdit, že seriál je jako Řím a myslet tím něco negativní je hodně zvláštní. Ano, Řím je vulgární a souloží se v něm o sto šest, ale především je to po všech stránkách výborná ukázka seriálovýho řemesla, za což (víceméně) považuju i GoT. Co si z Říma pamatujete - Lucia Vorena, jeho ženu, Atiu,, Caesara, Antonia, Kleopatru... nebo soulože? Budete si z GoT pamatovat Aryu, Jona, Daenerys nebo Malíčkův bordel?
Ano, spousta lidí, kteří nežijí v plně uspokojivém partnerském vztahu zahrnujícím intimitu (už nebo ještě nebo kontinuelně) v tom vidí to, co kritiky té parodie na erotiku nudí :-D
Safra, já snad přejdu na druhou stranu. :-) Věřím tomu, že kdybych neznal knihy, tak mi seriál připadá mnohem lepší a určitě bych mu odpustil i mnoho věcí, které mi teď vadí.
heavy_head: No pokud se ti aspoň trochu líbil Řím, tak by se ti GoT eventuálně líbil taky. Začínám si v tomhle topicu připadat jako špatná fanynka, když mám seriál ráda a leccos mu odpustím.
paul-cz: Jo, to na gladiátorskejch zápasech taky :)
Aby nevznikla mejlka, na seriál se dívám se zájmem, je vidět, že se na něm podílejí schopní lidi, nicméně jeho nedostatků jsem si vědom a nemůžu se zvláště teĎ v druhý sérii zbavit pocitu, že jsem si to prostě celý představoval jinak. A ano, stejně jako head si myslím, že bych tyhle pocity neměl, kdybych knihy nečetl nebo četl až po seriálu.
BTW jmenuji Jarlu manželským snem charismatických chlapů s vůdčími schopnostmi a nešťastnou láskou :))
Stannis Gendryho do učení imho nedal. Předpokládám, že spíš Varys. Ale zajímalo by mě proč, když o ostatní bastardy tolik postaráno nebylo - kromě Edrika a Myi.
Komentáře
Věřím tomu, že kdybych neznal knihy, tak mi seriál připadá mnohem lepší a určitě bych mu odpustil i mnoho věcí, které mi teď vadí.
Aby nevznikla mejlka, na seriál se dívám se zájmem, je vidět, že se na něm podílejí schopní lidi, nicméně jeho nedostatků jsem si vědom a nemůžu se zvláště teĎ v druhý sérii zbavit pocitu, že jsem si to prostě celý představoval jinak. A ano, stejně jako head si myslím, že bych tyhle pocity neměl, kdybych knihy nečetl nebo četl až po seriálu.
BTW jmenuji Jarlu manželským snem charismatických chlapů s vůdčími schopnostmi a nešťastnou láskou :))