Casting je prostě skvělý, začínám mít ráda Melisandru, škoda že Ygritte není nikde vidět... Jinak teda musím říct, že bych nechtěla nosit ty Nataliiny šaty co má v rozhovoru. Mám pořád zablokovanou krční páteř a ten límec by mě asi dostal do nemocnice :-))
Představitelé nových tváří mi nějak zvlášť nevadí, ale z většiny nejsem ani nijak zvlášť nadšený. Prakticky až na výjimky vůbec nesedí k popisu svých knižních předloh. Natalia Dormer - nevím, co v seriálu vůbec dělá, asi je tam kvůli ochotě se svlíknout Carice van Houten - myslím, že tady se casting celkem povedl Liam Cunningham - je to celkem sympaťák, jenže spíš než na pašeráka vypadá na hodně ostrýho rytíře zoceleného léty bojů Stephen Dillane - moc mi zatím nesedí
Musím říct, že jsem moc spokojenej s obsazením pro Davose a Brienne vypadala v jedný ukázce taky dost dobře (nechápejte jako půvabně). Stanis mi zezačátku docela vadil, ted už jsem si nějak zvykl, ale představoval jsem si ho uplně, uplně, UPLNĚ jinak...
No podívejte, sice postavy jsou poněkud jinak udělané, ale podle mě je to takový spíš detail. Syrio měl být holohlavý, Lord Tywin taky- v seriálu mají vlasy oba a vadí to někomu? Jde prostě o to vyznění té postavy a když to dokáže herec skvěle zahrát, tak na tomhle nesejde. Nebo tu fakt někdo fakt dbá na drobnosti jako zda má Tyrion každé oko jiné?
Všiml si někdo z vás té chyby na Stannisově stole ve videu o nových místech? u Zdi jsou vyznačeny Stínová věž, Černý hrad a Východní hlídka. Ale stůl je z doby Aegona dobyvatele a v tě době nepatřil Černý hrad k hlavním hradům hlídky, místo něj by tam měla být Noční Pevnost.
Kamarád si mi včera postěžoval, že ten stájový hoch , kterého Arya zapíchla v Králově přístavišti, byl v seriálu hrozně mladej, že v knize vypadal úplně jinak. Tak si říkám, že mám asi hodně nízké nároky na adaptaci knih ;)
:-) To je vždycky jen otázka toho, co si od toho slibuješ a co chceš. Jestli je pro tebe prioritní věrnost předloze, nebo spíše funkčnost toho nového celku.
Ono držení se předlohy není jediné co určuje vzhled postav i jiného. Třeba ve Star Treku měla být postava androida Data holohlavá, ale herec Brent Spiner řekl, že vlasy dolů nedá a tak to i zůstalo. Spíš mě mrzí jak zjednodušili Dothracké zvyky- v knize měly jejich copy být plné zvonečků a pentlí za zabité nepřátele.
Dany by stačilo být holohlavá jeden díl, takže ani maskování by nezabralo tolik času. Asi tvůrci usoudili, že krátkovlasá Dany by nebyla dost atraktivní, a když je to cílené spíš na fanoušky porna, musí být ženské hrdinky dokonalé na všech částech těla. :-)
Horší mi připadá, že Tyrionův herec je po tváři atraktivní, a tudíž nikdo nepochopí, proč je těžké se do něj zamilovat.
Já si myslím, že člověk musí počítat s tím, že seriálová realita se projevuje výrazně vyšší atraktivitou všech zúčastněných. I ti oškliví, jsou většinou krásní upravení maskérem :-)
Komentáře
Jinak teda musím říct, že bych nechtěla nosit ty Nataliiny šaty co má v rozhovoru. Mám pořád zablokovanou krční páteř a ten límec by mě asi dostal do nemocnice :-))
Natalia Dormer - nevím, co v seriálu vůbec dělá, asi je tam kvůli ochotě se svlíknout
Carice van Houten - myslím, že tady se casting celkem povedl
Liam Cunningham - je to celkem sympaťák, jenže spíš než na pašeráka vypadá na hodně ostrýho rytíře zoceleného léty bojů
Stephen Dillane - moc mi zatím nesedí
Syrio měl být holohlavý, Lord Tywin taky- v seriálu mají vlasy oba a vadí to někomu? Jde prostě o to vyznění té postavy a když to dokáže herec skvěle zahrát, tak na tomhle nesejde. Nebo tu fakt někdo fakt dbá na drobnosti jako zda má Tyrion každé oko jiné?
Tak si říkám, že mám asi hodně nízké nároky na adaptaci knih ;)
Spíš mě mrzí jak zjednodušili Dothracké zvyky- v knize měly jejich copy být plné zvonečků a pentlí za zabité nepřátele.
Horší mi připadá, že Tyrionův herec je po tváři atraktivní, a tudíž nikdo nepochopí, proč je těžké se do něj zamilovat.