Benioff se teda uchyluje k docela odvážnýmu tvrzení. Je teda pravda, že Bouři mečí půjde těžko narvat do deseti dílů bez toho, aby mohutně škrtali (nebo něco z úvodu přesunuli už do druhý řady, což by chronologicky i měli). Na druhou stranu to ale není materiál na dvacet dílů bez toho, aby mohutně připisovali scény. Hlasuju pro kompromis - přihodit na třetí řadu tři čtyři díly a pár mega.
Pravda, chronologicky by úvod Bouře měl být už na konci druhý série a závěr Střetu králů řekněme ve třetině třetí řady. A myslím, že tak to i bude. Že o něco víc uvidíme Robba a Jaimeho je jenom dobře, oba mají ve Střetu králů po jednej scéně, ale jsou to vděčný postavy.
myslím, že tie presuny času potom už budú pokračovať, a séria sa budú len približnne zhodovať s rozdelním podľa kníh. nehovoriac, že nepredpokladám, že by hostinu robili oddelene od tanca. prepoja ju aj s búrkou asi
jj, psalo. Moc to přípomíná Ošu -> matení diváků. Podobně byl přejmenován Robert Arryn na Robina. Pro nás fanoušky to vypadá hloupě, Yara je zas skoro jako Arya, takže se na zahraničních fórech snažili protlačit nějaké jiné jméno, konkrétně jméno matky Aši, ale asi to neprošlo.
Nevím, proč to tak řeší, když v reálném životě má daleko víc lidí stejná/podobná jména. U nás ve firmě se to hemží Tomášema, Petrama a Martinama. U GRRM je časté jméno Jeyne. To budou také všechny přejmenovávat?
Přesně:-) Že se někdo jmenuje stejně nebo podobně, ještě neznamená, že diváci to nepochopí. Když už se dokázali orientovat v takovém množství postav, tak snad tohle zvládnou, ne?:D (btw, Robina jsem taky nepochopila:D Zvlášť když se jmenuje Robert schválně po Robertovi:-)))
Súhlasím s vami, je to zvláštne. Ono ASOIAF nie je žiadna jednoduchá záležitosť a predpokladá od divákov určitú inteligenciu, aby sa v tom zorientovali, takže neviem, prečo predpokladajú, že ľudia, ktorí sú schopní pobrať všetky tie vzťahy a vývoj (byť oproti knihe zjednodušený) by nedokázali od seba odlíšiť dve mená. Ale čo už, okrem tohoto to chlapci a dievčatá robia dobra, takže takúto škvrnku na kráse by sme im mohli odpustiť :)
Komentáře
U GRRM je časté jméno Jeyne. To budou také všechny přejmenovávat?