Nejlepší kamarádka....aneb holka co vás podrží...

upraveno 6. listopadu 2010 v Akce a hlasování

Protože jsme více méně maskulinní fórum a rádi se bavíme o ženách (byť imaginárních). Napadlo mě, co si vytvořit anketu, která by ukazovala jaké ženy v různých pozicích preferujeme? Hodně lidí tu má rádo (a to je slabé slovo :) ) Sansu, jiní zase obdivují Daenerys. Ale chtěli by jste je za kamarádku, milenku nebo manželku? Někdo by se rád svěřoval Sanse, ale pomiloval by se radši s Cersei (naopak asi těžko:-). Začal bych asi nejlepším kamarádkou, i když to neznamená, že to je nejméně významný vztah, neboť jak zpívá jeden náš mírně vyčpělý zpěvák "Přátelství je někdy víc než láska.." :D

1246712

Komentáře

  • upraveno 7. ledna 2008

    1) ser Gerold to nedělal pro své potěšení ani z mamonářství

    2) ser Gerold to "musel" udělat, protože byl pod přísahou

    3) ser Gerold se na tom aktivně nepodílel (a mlčení v tomhle případě nemusí nutně znamenta souhlas:-)

  • upraveno 7. ledna 2008

    Já jenom tak provokuju. :wink:

    Ale kdybychom se na tři rozdíly zeptali Rickona Starka, respektive lady Hornwood, asi bychom se dočkali zajímavější odpovědi. 8)

  • upraveno 7. ledna 2008

    Já vím, že jsi provokáter. :wink:

    Nicméně, stějně si nemyslím, že by Rickon a Brandon něco Geroldovi vyčítali...Lady Hornwood to je jiná.....

  • upraveno 7. ledna 2008

    Brandon & Rickon by mohli Geroldovi říci: "Sere, nehovoří snad rytířská o obraně nevinných? Sere, nehovoří snad rytířská přísaha o čestném a spravedlivém jednání? Sere, nehovoří snad rytířská přísaha o boji proti nepravosti?" :shock:

    Naproti tomu Ramsey Bastard žádný podobný slib, pokud je mi známo, neskládal. 8)

  • upraveno 7. ledna 2008

    To by jistě mohli. Oba však ví, že pro příslušníka královské gardy je na prvním místě poslušnost a oddanost králi. Lépe řečeno bývala. Z té která obklopuje krále dnes, stojí za kapku úcty Balon Swan (je mi nějakým způsobem sympatický) a trochu cti, hodně hrdosti a velkou odvahu má ser Loras.

  • upraveno 7. ledna 2008

    Brienne by jim vysvětlila, že nemají skládat přísahy, které se mohou stát navzájem protichůdnými. Nemohu se zbavit dojmu, že se Králokat zachoval mnohem lépe než oni. Ve věku šestnácti let dokázal použít tu podivuhodnou věc posazenou mezi rameny a udělat to, co bylo pro dobro říše nejlepší.

    Balon Swann mi až tolik k srdci nikdy nepřirostl, ale ze současné královské gardy je bezpochyby zdaleka nejlepší, snad výjimkou Lorase Tyrellů. U toho bych bych si ale na věrnost králi nevsadil ani zlámaný meďák. Západozemský meďák je mimochodem v angličtině "copper star" - protože je na něm vyobrazena sedmicípá hvězda, jakožto odkaz na Sedm.

  • upraveno 7. ledna 2008

    Quote:
    Brienne by jim vysvětlila, že nemají skládat přísahy, které se mohou stát navzájem protichůdnými. Nemohu se zbavit dojmu, že se Králokat zachoval mnohem lépe než oni.


    Já s Tebou souhlasím. Jaime se vskutku možná zachoval lépe než ostatní, ctihodní, němě přihlížející. Přestože říše věděla, co je Aerys zač (nebo aspoň tušila), moc slávy (pozitivní) mu to ale nepřineslo. Na Bílého býka, Arthura Dayne a ostatní z Aerysovi gardy vzpomíná lid jako na hrdiny, Jaime je v očích v očích většiny lidí křivopřísežník. Zdá se, že slib daný králi, má v očích lidu větší hodnotu než slib rytířství.....
  • upraveno 7. ledna 2008

    Možná bychom měli Jaimeho zařadit do hlasovací ankety v tomhle topicu. :o

  • upraveno 7. ledna 2008

    heavy_head wrote:
    Možná bychom měli Jaimeho zařadit do hlasovací ankety v tomhle topicu.

    No jo. Ale spíše bych sem zařadil Varyse. Něco mi říká, že má méně testosteronu než taková Brienne. :wink:

    Chmur wrote:
    Na Bílého býka, Arthura Dayne a ostatní z Aerysovi gardy vzpomíná lid jako na hrdiny, Jaime je v očích v očích většiny lidí křivopřísežník.

    Nezáleží na tom, co vykonáš. Jde jenom o to, jaké se o tobě budou vést řeči a zpívat písně. Občas se ani nemusíš bitvy zúčastnit, abys byl oslavován jako její hrdina. Někteří z nás jistě vzpomenou na Lancelota z Kronik válečníkových. :P

  • upraveno 7. ledna 2008

    Quote:
    Nezáleží na tom, co vykonáš. Jde jenom o to, jaké se o tobě budou vést řeči a zpívat písně. Občas se ani nemusíš bitvy zúčastnit, abys byl oslavován jako její hrdina. Někteří z nás jistě vzpomenou na Lancelota z Kronik válečníkových.


    Že by neměli Lannisterové dost peněz na zaplacení nějaké pěkné pověsti? Kde se stala chyba?:-)
  • upraveno 7. ledna 2008

    Podcenili mediální kampaň. Málo havranů. :wink:

    Jaimeho osudová chyba byla, že podlehl tomu obrovskému pokušení a posadil se na Železný trůn. Jinak z něho opravdu mohl být hrdina.

  • upraveno 7. ledna 2008

    Proč mají Lannisterové tolik zlata?

    Protože neutrácejí za hlouposti. Například za rozšiřování pozitivně laděných pověstí. Nebo za kvalitní zámky na toaletách. :shock:

    A Jaimeho osudová chyba byla, že se právě jako Lannister narodil. Podobný hazard nemůže skončit dobře. :roll:

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. července 2011
    Tak bychom měli a contrario oživit téma pro nás muže. Jarla se zjevně ke své a zřejmě i naší škodě zalekla obrazového módu, tak si vypůjčíme odjinud.

    Třeba v Rumunsku bych se nedozvděděl, jaký bude počasí :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. července 2011
    Já myslím, že kamarád taky rád a že kamarádství mezi mužem a ženou funguje pouze v případě, když je chlap teplej a ženská lesbička.
  • upraveno 8. července 2011
    Tady se hovoří o duchovní družce - či-li kamarádce..."Vlasta jako kamarádka!" ...:-p
    A za kamarádku bych si vybrala Brienne - to dá rozum :-)
  • upraveno 8. července 2011
    Já nevím...já bych se s Brienne kamarádit nechtěl..moc toho nenakecá a má problém s chlapama...Radši bych se kamarádil s Arianne:-)
  • upraveno 8. července 2011
    To jo, vždycky je to něco víc nebo něco míň :-)
  • upraveno 8. července 2011
    jo Chmure - s Arianne bys jistě sdílel duchovno :-p po večerech byste si povídali o koncepci, obsahu a formě a rozebírali Caravaggia :-p
    Brienne je kamarádka, na kterou je spolehnutí, nevykašle se na mne protože se na ni támhle usmál chlap a nebude nudit s nákupama, fintítkama, lunetikama, teklenovelama a jinýma fujtajblíkama a dá se s ní i hodnotně mlčet :-p
    Zatímco duchovní kvality Arianne mi teda nesedí - co bych si s tou asi povídala ? Pff. Kdepak, na Arianne mne bere jenom její tatík :-D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. července 2011
    No vážně, kdo zná takovej kamarádskej vztah, kde zůstalo u kamarádství po dlouhou dobu?
  • upraveno 8. července 2011
    Já bych si s Arianne zahrál cyvas (či jak se ta hra jmenovala) a povídal bych si s ní o Dorne. Navíc má fajn sestřenice. Mohli bychom být super Chmurova parta...znáš to pokecat, zazpívat, něco ugrillovat a tak:-)
  • upraveno 8. července 2011
    Buď se vyzkouší, jestli v tom není něco víc nebo časem vyprchá...
  • upraveno 8. července 2011
    Jsou čtyři roky dlouhá doba?
  • upraveno 8. července 2011
    Chmure - je mi jasné, že byste celou noc hráli deathmatch v piškvorkách a se sestřenicema bys probíral staroslověnské literární památky :-)

    4 roky jsou dost dlouho, ale pořád je to na přátelství málo...respektive na prověřené osvědčené...samozřejmě výjimky musí existovat :-)
  • upraveno 8. července 2011
    Jo piškvorky mě baví..proč ne...Ale probírali bychom život a tak...

    Hele flankere..nech si ty dvojsmysly...jsem čestný muž a tak...:-)
  • upraveno 8. července 2011
    To o sobě Přemysl tvrdil beztak taky :-))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. července 2011
    A chmur by silně třel meč v pochvě :))

    4 roky? To už je dost dlouho, pokud jde o kamarádství/přátelství opravdu ve smyslu rady, hospody, debaty, vejlety atd., prostě blízkej častej kontakt.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. července 2011
    V určité situaci vítězí instinkty. Čestný muž se snaží takové situaci vyhnout :))
  • upraveno 8. července 2011
    Jo jasný...však zvířata znají dvě odpovědi...útěk a útok...Přinejhorším hodlám utíkat:-)
  • upraveno 8. července 2011
    Chmure - zapomněl jsi prostřední možnost :-) Jsou tři - Nepřítel, partner nebo kořist :-D
  • upraveno 8. července 2011
    Hmm...nu...tahle možnost mi nějak vypadla.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.